Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most derült ki, hogy babát...

Most derült ki, hogy babát várok, de dohányzom. Lerakhatom fokozatosan is a cigit 2-3 hét alatt?

Figyelt kérdés

Még nagyon fiatal a terhesség, most maradt el a mensim. Napi 10-12 szálat szívtam idáig.

Egyértelmű, hogy a ciginek mennie kell.

Nem félek attól, hogy nem tudom lerakni, mert már kétszer is leraktam két-három évre. De ismerem magam, azzal is tisztában vagyok, hogy én nem tudom egyik pillanatról a másikra eldobni. Amikor azzal próbálkoztam, annak néhány napos ideglelés, valamint újra pöfékelés lett a vége.

Én csak fokozatosan tudok leszokni 2-3 hét alatt, hogy egyre kevesebbet cigizek. Például ma már csak 5 szálat szívok egész nap, csütörtöktől már csak négyet, stb, míg az utolsó hétre eljutok addig, hogy már csak a reggeli kávéhoz engedek meg egy fél szálat és végül attól is elköszönök.


Jó ez így? Vagy mit kellene tennem? Tapasz, nikotinos rágó segítségként kilőve, mert a babának szerintem azokkal még többet ártanék, mint a csökkentéses lerakással.

De így ebből nagy baj lehet? Vagy hogy csináljam?


Nem bántás kérek, én leszokni akarok. Épp a baba miatt. Tudom, hogy sokan vannak, akik pozitív teszt után már rá sem tudtak gyújtani, biztosan ők vannak többen, mert rákerestem korábbi kérdésekre és láttam, hogy ott a válaszadók 80%-a elvileg egyik pillanatról a másikra lerakta a teszt után. Minden elismerésem az övék, de nem is ilyen történeteket szeretnék, mert ez nekem nem megy ilyen könnyen.


2009. jún. 16. 15:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen helyesnek tartom az ötleted és biztos sikerülni fog leszoknod fokozatosan. De mivel még nagyon a terhességed elején vagy, akár pár nap múlva már előjöhet az, hogy magad megundorodsz a cigitől. Remélem ez lesz nálad és könnyebb lesz a leszokás neked. Én is dohányoztam terhesség előtt, tudom, hogy milyen nehéz lemondani róla. Van egy barátnőm aki sajnos nem szokott le még a 9. hónapban sem, de ettől függetlenül semmi baja nem lett a babának, szép egészséges 10 éves lány már...

Én hiszek abban, hogy boldoggá tesz téged ez a baba és erőt fog adni, hogy lemondj errőla káros szenvedélyről! Sok sikert és boldog babavárást!

2009. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!

en is 10 hetes terhes vagyok es az elejen eleg sokat szivtam en is mig nem tudtam hogy terhes vagyok... sajnos utanna sem sikerult egybol letennem de minimalisra csokkentettem a cigit de meg ezt is lefogom adni egy szal nem kell... napi 4 szalat szivok el kb ,de leteszem ezt is! ugyhogy tudom mit erzel....

2009. jún. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is így sikerült. 5 hetesen tudtam meg hogy terhes vagyok, ekkor napi fél doboz cigit szívtam. Mikor megtudtam lement 2-3 szálra, de sokszor ennyi is megöklendeztetett (bocsi), de a tüdőm kívánta. Aztán 7+2 lehetettem, amikor eljött az államvizsga előtti nap. Na ekkor vissza a fél doboz, de ahogy eltelt a vizsga, másnaptól 1 szál se. Illetve azóta kétszer 2-3 slukk a sógornőméből. De csak emlékként, mert nem esett túl jól.

A szervezeted úgyse fogja kívánni a cigit szerintem.

Amugy jó az ötlet, sok erőt a megvalósításhoz.

2009. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én már amikor terveztük a babát már akkor leszoktam.illetve leszoktunk,mert a párom is cigizett.hozzáteszem mindketten sokat cigiztünk,napi másfél 2 doboz cigi.mi elhatároztuk hogy elfogy az a doboz cigink ami akkor volt és nemgyújtunk rá.ennek már 4 hónapja és most 2 hónapos terhes vagyok.nagyon nehéz volt,de megérte.sok sikert neked is a leszokáshoz,és nagyon boldog babavárást.
2009. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!