Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen lehet Algopyrint...

12 hetesen lehet Algopyrint vagy Rubophent bevenni? Nagyon fáj a fejem.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
inkább kék panadol tabletta
2012. ápr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
csatlakozom az elsőhöz.Panadol
2012. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

rubophen ugyanaz mint a sima kék panadol, mindkettő paracetamol. (csak a központi idegrendszerre hat, a perifériásra azaz méh nem)

elsősorban ezt a kettőt kell próbálgatni.

Ha nagyon nem elég, akkor pár órára rá max 1 algopyrin. Amit semmiképp az az ibuprofén-tartalmúak pl ibustar, algoflex, stb

2012. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Rubophen van csak itthon most. Abból veszek be egyet. Remélem nem lesz baja a babának tőle.

De veszek majd Panadolt is (bár az sose mulasztotta el a fejfájásom).

2012. ápr. 6. 12:36
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Probálj meg lefekudni és jo alaposan kialudni a fejfájást.
2012. ápr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tegnap végigszenvedtem az egész napot! Pihentem, sétáltam, levegőztem, teáztam, borogattam...semmi. Alig aludtam éjjel, reggel úgy keltem, hogy ismét fáj a fejem. Sosem szedek gyógyszert csak ha nagyon muszáj. Pláne most.
2012. ápr. 6. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Iszol eleget? Kb. 10-11 hetesen nekem is iszonyat fejfájás jött rám, én egy algopyrint vettem be, de még attól sem lettem 100-as. :S Viszont azóta megfigyeltem, hogyha nem iszok eleget, akkor elkezd fájdogálni a fejem, így nagyon oda kell rá figyelnem. Bár régen sosem voltam nagy ivó, de napi 1,5 litert muszáj meginnom. Még így is száraz a bőröm és szomjas vagyok elég gyakran.
2012. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az én betegeimnek csak kalmopyrint ajánlom, nagyszerű és recept nélkül kapható.

A magzat érdekében ezt a fajta fájdalomcsillapítót szedje!


Szegedi nőgyógyász

2012. ápr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

kalmopyrin = aspirin 500

(azaz 500 mg acetilszalicilsav)


Az aspirin betegtájékoztatója:

"Az Aspirin tabletta a terhesség első 6 hónapjában csak indokolt esetben, a kezelőorvossal való megbeszélés szerint alkalmazható, a terhesség utolsó 3 hónapjában nem alkalmazható.

"

2012. ápr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!