Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érzett valaki olyat a második...

Érzett valaki olyat a második terhességénél, hogy nem tudja újra kezdeni a gyereknevelést?

Figyelt kérdés
Borzasztóan megijeszt a dolog, van egy 4 évesem, és egy bő hónap múlva érkezik a kistesó. Fél idő óta szorongok.Ha rá gondolok, elönt egy iszonyatos félelem, hogy nem tudom újra kezdeni, nem vagyok rá képes. Rengeteget sírok és pszihológushoz is járok már hetek óta. El fog ez múlni ha megszületik a baba? Félek, hogy nem fogok úgy érezni a baba iránt ahogy kell egy anyának..
2012. ápr. 6. 16:11
 1/10 Tündi0427 válasza:
Nekem is 5 éves lesz a nagyobbik, most vagyok 8 hetes terhes! Ugyanezt érzem, már most! Én is járok pszichológushoz, pedig hát tervezett baba, örültünk, vagyis örülünk is neki, nagyon! De belegondolva abba, hogy majd ketten lesznek, elkap a sírógörcs engem is. Szerintem teljesen rendben vagyunk, biztos sokan éreznek így, hogy hogy fognak megbirkózni a szeretet elosztásával! :)
2012. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A szeretet megosztása is aggaszt, és az egész újrakezdés ami egy pici babával jár. Bűntudatom és lelkiismeret furdalásom van. Pedig akartam ezt a babát, és néha úgy érzem hogy nem voltam kellőképp felkészülve rá, és hibát követtem el. Borzasztó érzés, nem kívánom senkinek. Félek, hogy nem szeretem, meg ilyesmi...Néha meg válogatom a babaruhákat , elképzelem milyen jó lesz. Teljesen össze vagyok zuhanva. A Pszihológusom azt mondta, hogy ezeket a terhességi hormon váltja ki és próbáljak erre gondolni.
2012. ápr. 6. 16:49
 3/10 Tündi0427 válasza:
Nekem is ezt mondta, mert én is így vagyok, egyik pillanatban mondom a páromnak, hogy elvetetem, pedig tudom, hogy sosem lennék rá képes! Másik pillanatban vigyorgok, mint egy nem tudom mi, hogy de jó, kismama vagyok! :)
2012. ápr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megértelek titeket. Nekem egy 10 hónapos fiam van, nem tervezünk még kistesót, de már most ilyeneken agyalok... Amikor megkérdezem édesanyámát, hogy tudja megosztani a szeretetét 3 unoka között, mindíg azt mondja, a szeretet nem megoszlik, hanem SOKSZOROZÓDIK. Ezt tartsátok szem elött. Kitartást, és fel a fejjel:-)
2012. ápr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne görcsölj :)

Most még csak első baba, de reméljük, hogy az első pici után pár éven belül jön a kistesó :)

7+5 hkm

2012. ápr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van egy kétéves "többemberes" kislányom:) Egy nagyon-nagyon picit megértem amit írtok itt többen, dehogy pszichológushoz jártok emiatt, 2 azaz KETTŐ hete kapartak ki mert nem fejlődött a kistesó a hasamban pedig én nagyon szerettem volna őt,boldogan scerélnék akármelyikőtökkel gondoljatok erre hogy más meg mit meg nem adna ha 30 akaárhány terhes lehetne.Sőt fokozom valakinek nem is lehet babája, szívesen cserélne veletek.
2012. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kislányom 2 és fél éves, ő a mindenem, nagyon össze vagyunk nőve :-) Egy hónap múlva érkezik a kicsi, akit nagyon várunk, de én is gyakran érzek bűntudatot, és félek is a jövőtől. Hogy fogok-e tudni hozzá is úgy kötődni, mint a nagyhoz, meg hogy a nagyot nem fogom-e miatta elhanyagolni, stb.

De nekem is sokan mondták, hogy voltak hasonló félelmeik, de a kicsi születésével minden helyreállt, és már nem volt kérdés, hogya szeretetük valóban megsokszorozódott. Biztosan velünk/veletek is így lesz! :-)

2012. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tavaly tettem fel ugyanezt a kérdést, itt is és magamnak is...

Öcsi már 5hónapos... imádjuk, és a 4 éves bátyja is.A rutin magabiztossá és lazává tett.Ebből fakad,h elég erőt ad a magabiztosság a 2gyerekkel járó olykor adódó problémáknál.Megható, ahogy a pici belesimul az életünkbe, és a testvért ugyanolyan mélyen szereti, természetesnek veszi a jelenlétét.Boldogabb vagyok mint azelőtt.A szeretet...minden gyerekedben mást szeretsz, de külön-külön is meghalnál értük.Az anya szeretete gyertyaláng,ha gyújtas

2012. ápr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
z róla, a láng nem fakul, a kör pedig egyre fényesebben ragyog!
2012. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Nem egyszerű dolog ez, elhiheti mindenki. Megállapították, hogy van egy enyhe depresszióm, és kialakult egy szorongásos betegségem (kényszerbetegség). Ez abból áll, hogy ha akarom ha nem ezek a gondolatok, félelmek állandóan visszatérnek, és nem tudja őket az ember elhesegetni, ami előbb -utóbb kiváltja a szorongást. Az első terhességemnél, a föld felett lebegtem 2 méterrel a boldogságtól és semmitől nem féltem. Álmomban nem gondoltam, hogy velem ez megtörténhet, soha!
2012. ápr. 10. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!