Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi legyen mivel sajnos dohányz...

Mi legyen mivel sajnos dohányzom azt mondták az ismerösök hogy nekik azt mondták a dokik hogy ne rakják le egyböl hanem folyamatosan 1re kevesebbet szivjanak mert elvonási tünetek lehetnek mitgondoltok?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 19:34
 1/10 Kathrin01 ***** válasza:
57%
Azonnal tedd le. Rosszabb lesz, de hamar megszokod cigi nélkül is
2009. jún. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Van egy ismerősöm aki két gyereket szült és mind a kettővel cigizett, hála Istennek egyiknek sincs semmi baj, de amint azt te is nagyon jól tudod NEM SZABAD A KISMAMÁNAK CIGIZNI. A gyerekedről van szó, ezen nincs mit gondolkodni, sose lehet tudni. Le lehet tenni egyből is, csak azok mondják, hogy nem lehet akik nem tudják. Holnaptól ne cigizz :))
2009. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
így van, ahogy az ismerőseid mondják. Ha egy csapásra leteszed, akkor a szervezeted valamiféle ellenanyagot kezd termelni, ami többet árt a babának, mint a cigaretta. Csak fokozatosan szabad abbahagyni (ha sokat szívsz)! (Ezt orvos mondta egy családtagomnak.)
2009. jún. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3%
Jah,aki meg iszik az igyon továbbra is,aki drogozik az is folytassa...hagyjuk már! Tedd le egyböl! Én is nagy dohányos voltam,mióta megtudtam hogy babát várok,nem cigizek! Egy percig nem gondolkodtam hogy letegyem e vagy sem. Nekem is mondták ezt amugy,de én jobban is érzem magam igy. Lelkifurkám lett volna,ha egy szálra is rágyujtok!
2009. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Én is cigiztem mikor megtudtam hogy babás vagyok.Én gondolkodás nélkül letettem egyből.És szintén úgy vagyok ahogy az előttem hozzás szóló hogy lelkifurdim lett volna ha cigizek.Már attól is az van ha valamin fölidegesístem magam.
2009. jún. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Igaz nem mindenki egyforma,de én mikor megtudtam hogy jön a baba azonnal letettem! Napi egy dobozzal pedig elszívtam! Nemmondom hogy nem kívántam,de rögtön a kismanó jutott eszembe a pociban,így fokozatosan a kísértés is elmúlt! Most már ott tartok, hogy a füst is zavar!

30-hetes kismami.

2009. jún. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Én is azonnal abbahagytam, mikor megtudtam, hogy babát várok. Pedig én is elszívtam a napi 1-1,5 dobozt. Nem is hiányzott, nem gondoltam rá, nem kívántam. A pénztárcámat is igencsak megkíméli, azt a pénzt a kicsire költöm.

Sőt, akkor a páromat is kitiltottam a házból cigivel, senki sem cigizhet a környezetemben. De ha megérzem a cigiszagot, már attól is undorodom. A párom sem cigizik azóta otthon, csak a munkahelyén, így még a ruháján sem érezhetem meg.

Szerintem próbáld meg, hogy lerakod egyből, aztán majd úgyis meglátod, hogy reagál a szervezeted. Ha pár napig kibírod nélküle, akkor már ne gyújts rá.

2009. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Hát szerintem ha orovos mondja a fokozottságot, akkor mi nem lehetünk nála okosabbak.Semmi baja nem lesz a babának ha fokozatosan teszed le.

Ha jól belegondolunk akkor maga a levegő is amit egész nap szívunk, nem egészséges, telefüstölik a gyárak, meg autok és migymás.

Amúgy meg csak egy megfigyelés.Aki mindent megtesz a babájáért, azoknak sokkal többször van vetélésük, vagy gondjuk a terhesség alatt, mint aki sza....k rá.És ez így van tényleg.Persze ezzel nem azt akarom mondani hogy tessék csak cigizni vagy egyéb, csak egy kicsit túl van lihegve a dolog.

2009. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a véleményteteket!!mindenkinek kellemes babázást!!!
2009. jún. 17. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Látom sok itt a dohányos kismama!A cigi ellenes válaszokat mind lepontozták!Gratulálok nekik.20:48-as!Doki nem szokta felírni receptre a cigit!!!Orvos ilyet nem mond,nem mondhat!Ez csak kifogás,ezzel takarózik az akinek nincs akaratereje.Könnyű a dokikra fogni mindent.Érdekes akkor nekem mért mondta 3 orvos is hogy azon nyomban tegyem le!!!Pedig 10 évig szívtam!De amint kiderült,azóta nem szívom.És ehez nem kellett orvosi tanács,csak a józan ész!

Fokozatosan nem lehet letenni,csakis azonnal.Ha fokozatosan csinálod,hogy mondjuk 3 szál naponta,akkor állandóan az órát lesed,hogy mikor gyújthatsz rá,és nem gondolnál másra csak a cigire,ilyenkor pedig a babára kéne koncentrálni nem a káros élvezetekre.

Szerintem te sem örülnél,ha már meglenne a babád és valaki egy füstölgő cigit nyomna a szájába.Mert Te is ezt csinálod vele,ez legyen elötted.

2009. jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!