Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai vizesedés (25 hetesen)...

Korai vizesedés (25 hetesen) milyen gondokat jelezhet? Mitől van?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 11. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha önmagában jelentkezik, akkor azért, mert a növekvő méh gátolja a vénás elfolyást a lábakban. Ha más tünetek is tásulnak hozzá, mint pl. magas vérnyomás, fehérjevizelés, akkor toxémia gyanús. A 25. hét picit valóban korai, ezért én felkeresném az orvosomat egy vizeletteszt miatt. Vérnyomást otthon is mérhetsz. Ha ezek rendben akkor az első változat okozza.
2012. ápr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha még csak kicsit vizesedsz az belefér. Sétálj nagyokat és ha pihensz, pócold fel a lábaidat. Ha fekszel akkor a lábaidat rakd egy nagyobb párnára, tehát a lábaid magasabban legyenek mint a fejed hogy a víz vissza tudjon áramlani a keringésbe és a vese könnyebben ki tudja azt választani. Tehát soha ne lógasd!


A vizesedés egyébként azt jelenti hogy a szervezeted visszatartja a vizet.

A vesék teljesítőképessége csökken, ezáltal lassabb lesz a vizelet kiválasztás, és több víz gyülemlik fel a végtagokban.


Ha hirtelen fellépő nagyfokú vizesedésről van szó, és emellett még fehérjevizelésed és magasabb vérnyomásod is van, az már súlyosabb baj, komoly következményekkel jár, ezek a preeclampsia tünetei (másnéven terhességi mérgezés).


Viszont:Táplálkozással is elősegíthetjük a felesleges víz kiürülését a szervezetből: a héjában főtt burgonya, valamint a petrezselyem, a barnarizs, a metélőhagyma, a lestyán és az uborka egészséges vízhajtó hatással bírnak. A gyógynövényesnél várandósok számára előkészített teakeverék is kapható, amely sokat segíthet.

2012. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem 24 hetesen kezdődött az első terhességemnél.és nem kicsit vizesedtem.aztán rá pár hétre a vérnyomásom is kezdett emelkedni.heti 2x kellett mennem a védőnőhöz vizeletet nézetni.de szerencsére nem volt benne fehérje.úgyhogy nem lett belőle toxémia.nem kell egyből megijedni.tudom könnyű mondani.én is be voltam tojva végig amég meg nem szültem.
2012. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!