Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Otthon hogyan ellenőrizhető...

Otthon hogyan ellenőrizhető az, hogy zárva van a méhszáj?

Figyelt kérdés
18 hetes kismama vagyok, lehet valami módon ezt otthon ellenőrizni? még 2 hét mulva kell mennem a dokihoz, csak kiváncsi vagyok,hogy minden rendben van-e.

2012. ápr. 11. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy. A doki benyúl, és megnézi, vagy esetleg hüvelyi ultrahanggal tájékozódik róla. Egyébként ne izgulj, sok doki a 36-37. hétig egyáltalán nem nézi.
2012. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Babi0906 ***** válasza:
100%
otthon sehogy ezt orvosnak kell csinálni mert nem külső dolog és ki tudja mennyit ártasz azzal ha szakszerűtlenül nyúlkálsz ott ahol nem kéne. Egyébként nekem a 25 héttől nézte csak előtte nem.
2012. ápr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne csináld magadnak, többet ártasz, mint amennyi infot kapsz belőle! Ne nyúlkálj! Minden rendben van!
2012. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jóég, sehogy.
2012. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korán nem nagy a valószínűsége!

Ha a dokid nem nézné, akkor kérdezd meg, hogy ő melyik terhességi héttől szokta vizsgálni, meg akár meg is kérheted, hogy azt is vizsgálja meg!

Nekem minden alkalommal megvizsgálja.

24hkm

2012. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi csajok :-) csak első baba és már nem tudom, hogy min izguljam szét az agyam! :( hagyom akkor :-)
2012. ápr. 11. 17:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

Nekem második, mégis jobban izgulok, mint az elsővel! Bár a második nagyon nehezen jött össze, talán ezért van.

A méhszáj nálam a 34. héten nyílt ki az elsővel, már 3kgos volt akkor.

Ez természetes, hogy aggódsz, de az orvosod nem fogja leharapni a fejed, ha majd megkérdezed! :)

Boldog babavárást!

24hkm

2012. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan szólj a dokinak, hogy nézze meg, hogy zárva van-e a méhszájad, mert aggódsz.

Nekem az előző terhességemnél nézték, már nem a 22 hét előtt is, igaz mi problémások voltunk, és sajnos a 22 héten el is ment.

A mostani babánál a 25 héten nézte a doki, most a 28 hétben vagyunk, és holnap megyünk ismét vizsgálatra, gondolom megint megnézi.

Jo babavárást, és pihenj sokat!

2012. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ma voltunk dokinál, mivel nem keményedem mostanában, csak napi 2x esetleg 3x, így azt mondta, hogy nem probléma, ha most nem nézi meg a méhszáj állapotát, majd legközelebb, mert a babának az se jó ha állandóan piszkálják. Persze, ha akartam volna megnézte volna nekem. Legközelebb 1 hónap múlva kell visszamennem.

További jó babavárást kívánok komplikációmenteset.

2012. ápr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!