Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alma diéta - tényleg ennyire...

Alma diéta - tényleg ennyire hatásos? Nem árt a babának?

Figyelt kérdés
Szeretném a véleményeteket kikérni. 30. hétben vagyok, eddig 9 kilót híztam...valaki szerint sok, van, aki szerint normális. Nem is ez lenne a kérdésem lényege, hanem az, hogy a védőnőm szerint heti egy alma napot érdemes csinálni, ami kifejezetten hatásos túlzott vizesedés ellen...más is alkalmazta már ezt az egy napos diétát? Én tegnap próbáltam...és ha 2 kg-mal kevesebbet mutatott ma reggel a mérleg nyelve...alig akartam hinni a szememnek...Hogyan lehetséges ez? Ennyi vizet "hajtott ki" az alma? Bocs, ha hülye a kérdés, de érdekelne, mit gondoltok...előre is köszi a válaszokat! szép napot!
2012. ápr. 11. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Kifejezetten nem javasolt egyoldalú napokat tartani. Vizet nem hajt az alma. Viszont nem ettél aznap elég szénhidrátot, fehérjét. Az ilyen diétát nem is értem, hogy javasolhatja egy "szakember". Nem attól hízol kevesebbet, ha nem eszel rendesen. Fogysz, persze, de biztos terhesség alatt kell ilyenekkel játszani? Mozogj rendszeresen, egyél sokszor kicsit, figyelj az arányokra (zsír: szénhidrát: fehérje) és nem fogsz elhízni. Az almanap egy hülyeség, akár "működött", akár nem. A hátrányait nem érzed, ... még.
2012. ápr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Dehogy sok az a 9 kiló!!!! Teljesen rendben van!!!
2012. ápr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az almának tényleg természetes vízhajtó hatása van. És több nőgyógyász is ajánlja a heti 1 gyümölcsnapot, mondjuk én akkor nem csak almát eszem. Egyébként nem hiszem, hogy ezzel ártanál a babádnak!
2012. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Az én nőgyógyászom is javasolta az alma napot vízhajtásra, sőt, a férjem is, aki orvos. És igen, nagyon hatásos. Lelappadt a bokám, sokkal könnyedebb lettem, 3 kg víz ment le, aznap szinte csak pisiltem :).


36 hetes kismama

2012. ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én biztosan beszélnék egy dietetikussal is, illetve a nőgyógyásszal is. Nem tudom, hogy milyen testalkatod van és milyenek a génjeid, de a 9 kiló plusz 30 hetesen egyáltalán nem sok. A végére a 10-12 kiló plusz teljesen normális. Hogy csinálod-e az alma diétát a későbbiekben is, az a te dolgod. Én nem mertem fogyókúrázni/diétázni egyik terhességem alatt sem.
2012. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az almát nem(csak) a diéta miatt ajánlják, hanem azért, mert vízhajtó hatású!Az orvosom és a védőnőm is tanácsolta. Bár én alapból sok almát eszem, mert nagyon szeretem és bizony rengeteget járok a wc-re tőle, pedig még a terhesség elején vagyok!
2012. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem veseproblémákt okozott a terhesség,és így a végére emiatt nagyon vizesedtem!

Nekem heti egy alma nap,és pékárúnak csak rozskenyér,bármilyen zöldségnyersen...Alma annyi amennyi csak jól esik...

Én első nap után 4kilóvallettem kevesebb!36 hetesen 11 kilónál járok!De a bokámról sajna nekem nem megyle így sem teljesen,pedig igyekszem mindent betartani,merta férjem csak akkor és haza mikor betöltöm a 39 hetet,és a lányomat addig nem szívesen hagynám itthon!

2012. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ezt jó olvasni lányok hogy ez jótékony hatással van!

Nekem a fogyás is jó volna. Eleve súlyfelesleggel kezdtem :( 2. baba. Elsővel közel 30. kilót híztam :(

Most nem szeretnék.

12. hetet töltöttem ma be, és már +4 kg van rajtam :(


ugyhogy lehet hogy csinálok akkor én is heti 1 alma napot!

2012. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az alma mellett milyen folyadék megengedett?
2012. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én csak mentes vizet ittam, viszont azt több, mint 2 litert...almából meg beszereztem Goldent, Granny Smiths-t, meg édes pirosat is (nem jut eszembe a neve) - hogy legalább változatos legyen...de én mindenféleképp beszélj a diétával kapcsolatban a dokiddal...igazság szerint én a vizesedés miatt csináltam, nekem kifejezetten ajánlotta ő is, és a védőnőm is...
2012. ápr. 12. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!