Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, leendő anyukák....

Kismamik, leendő anyukák. Nektek mi a véleményetek? Többi lent.

Figyelt kérdés

33 hetes pocakos vagyok. :-) Nekem már most megvan az elképzelésem arról,hogy ha hazajövünk a kórházból a babával,az első 1-2 napot csakis hármasban szeretném eltölteni. Max anyukám illetve anyósom ha akar jöjjön,hisz a segítség elkel,de nem akarom,hogy mindenki idecsődüljön rögtön. Ha eljön apum meg anyum+anyós,após+sógornő a párjával meg talán öcsém a barátnőjével, már mindjárt itt állunk a pici felett 10-en. Az első pár nap szeretném ha olyan "intim" lenne, csak az újdonsült kis család. :-) Nagyon "gáz" ez a meglátás? És hogyan közöljem ha jönnének? Bár az is lehet tudják ezt ők is,és nem zavarnak.


Vélemények?


2012. ápr. 13. 14:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes elvárás. Én hallottam olyat is, hogy 1-2 illetve 3 hét nyugalmat kértek a nők maguknak. Baba, mama, papa és kész. :)
2012. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyátalán nem gáz meglátás :) Neked is szükséged lesz a pihenésre,egymásra hangolódásra az első pár napban.

A rokonok meg jelentkezzenek be ha jönni akarnak,ők idomuljanak hozzátok,ne pedig fordítva! Meg kell mondani nekik.

Jó babázást!

1 kislány és egy (várhatóan) kisfiú anyukája

2012. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
teljesen igazad van.Sőt nem az első 1-2 napot,hanem az első pár hetet javasolnám,hogy töltsétek hármasban.A vendégjárás ráér még bőven.Egy újszülött eszik,alszik és nyugalomra vágyik.Ja és te is arra fogsz vágyni leginkább,hidd el nem fog hiányozni,hogy még vendégeket is kiszolgálj!Nekem már 2 évesek a fiaim,és az elején nagyon fáradt voltam.Úgyhogy jól gondolod,nincs min megsértődni,bátran mondd a rokonságnak,hogy amint összeszoktatok a babával,hívni fogod őket!Minden jót!
2012. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az első HETEKBEN legyetek minél többet kettesben/hármasban. Sztem csakis a közeli családtagokat engedd jönni, őket is ne egyszerre. Elvileg úgy illik, hogy még családtagként is felhívod az újdonsült anyukát, hogy mikor jöhetnek, de ha ott vannak, akkor is max. benéznek a babához és ámulnak-bámulnak. Az első időben úgyis nagyon sokat alszik és játszani még nem nagyon lehet vele. Inkább segítséget nyújtani (főzés, mosás, ...) jöjjenek:)
2012. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik nyugodtan, hogy az első pár napban csak 3-éan szeretnétek lenni, és csak anyukádat+anyósodat szeretnéd ha eljönnének. Elnézést kérsz, és hozzáteszed, hogy X idő után mindenkit szívesen látsz.
2012. ápr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :-) Szép napot Nektek!
2012. ápr. 13. 14:51
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosok sem javasolják az első hetekben a látogatók tömegét a fertőzésveszély miatt...
2012. ápr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mondd meg mindenkinek a véleményed. Annak idején az első gyerekünknél nálunk is átjáróház volt. Na a másodiknál már nem engedtem, észrevétlenül közöltem akivel kellett,hogy az első napokban nyugalmat szeretnék. És most is nyugalmat fogok kérni, augusztusban szülök.
2012. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, nagyon is jó elgondolás. A mi tágabb családi, baráti körünkben az a szokás, hogy az "újszülött család" levélben, neten, telefonon stb bejelenti a pii érkezését, és hozzáteszünk egy dátumot, általában 1-2-3 héttel későbbit, hogy mikortól várjuk szeretettel a látogatókat. És nincs sértődés.
2012. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális ez az igény a részedről. Nem véletlen a 6 hét (nem 4-5 nap!) gyermekágy szülés után. Ilyenkor csak az menjen, aki neked segít, és akit te hívsz (pl. valamelyik nagymamát, rokont, hogy segítsen főzni, stb.). Sem a pici baba, sem az anyuka nincs még olyan állapotban, hogy vendégeket fogadjon, és valóban fennáll a fertőzésveszély is. A kicsi többnyire alszik-eszik, a kismama pedig igyekszik regenerálódni. Idő kell ahhoz, hogy az újdonsült család összeszokjon, és ne feledd, valószínűleg borulnak az éjszakák is!


A tolakodóbb rokonok, barátok "lerázása" az apuka dolga. Bár én úgy gondolom, hogy aki maga is szült már, vidéken, vagy nagy családban nőtt fel, az többnyire magától is tudja ezt. Ha mégsem, pár nyugodt szóval, finoman el lehet neki magyarázni, hogy "most még sokat alszik a baba, de pár hét múlva már mosolyogni is fog". :)

2012. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!