Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes terhes vagyok. Jól...

22 hetes terhes vagyok. Jól látszik de a munkahelyemen még nem tudják. Ezért ugye nem fognak kirúgni? És elég nehéz munkát végzek néha árufeltöltőkénk. Kicsit nehéz egyszerre 12 kilót pakolgatni egymás után. Kérhetem hogy adjanak könnyebb feladatot?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
ki nem rughatnak a terhességed miatt,és felmondásra sem kényszerithetnek.kell biztositaniuk Neked könnyebb munkát.
2009. jún. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is gratulálok a babához.

Ami a munkaviszonyodat illeti nem szüntethető meg, csakis akkor, ha esetleg határozott idős lenne ( nem hosszabbítanak) vagy rendkívüli felmondással, de akkor nagyon alapos indoknak kell lenni (pl. szándékos anyagi károkozás). Szóval a terhesség alatt védett vagy, akár bejelentetted, akár nem. Utólag, visszamenőleg is igazolhatod a terhességet.

A könnyített munkakör is jár neked, beszélj a feletteseddel egészen nyugodtan, nincs mitől tartanod!

Vigyázz magadra és ne emelgess, az most nem jó neked! Boldog babavárást kívánok!

2009. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg kellene mondanod már nekik,mert egyből más munkakőrbe raknak,vagy könnyebbet feladatot adnak. Nem jó ezzel "játszani" könnyen meg van a baj. Ne értsd félre, nem könnyelműnek hiszlek, csak jobb szépen ovatosan dolgozni még pár hónapot, minthogy táppénzre menni, persze kevesebb pénzért! Vigyázz magatokra!! Kellemes babavárást. 18 hetes km
2009. jún. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem rúghatnak ki, várandósan nem mondhat fel neked a munkahely, én is hasonló munkát végeztem amit te, az egyik nagyáruházban dolgoztam 3 műszakban, raktáros, árufeltöltő és eladó munkakör, ami elég nehéz fizikai munka, amint megtudtam, hogy babaás vagyok egyből elmentem táppénzre, 6 hetesen, 2 hét múlva pedig elmondtam az osztályvezetőmnek, hogy babaás vagyok és szeretnék tartós táppénzes lenni, azóta itthol vagyok és kapom a pénz, a főnököm gratulált és mondta, hogy jól tettem, hogy nem dolgozom, hiszen a baba az első. Ezt azért írtam le így neked, hogy szerintem nyugottan el is mehetsz táppénzre és lassan elkezdhetsz pihenni,

Boldog babavárást,

32 hetes kismama:)

2009. jún. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...ez nem valami korrekt dolog. Egyszer olvastam valahol hogy köteles vagy közölni a munkáltatóddal azt hiszem vagy a 12-ik, vagy a 16-ik hétig hogy várandós vagy. Kicsit ciki lenne ha ne adj isten lenne veled valami pihenni kellene vagy kórházba kerülsz és akkor derül ki.

Kívánom a legjobbakat, és tényleg szólj a főnöknek!!!

Üdv:

22hetes

2009. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!