Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Április 5-én megszűnt a...

Április 5-én megszűnt a munkaviszonyom, viszont tegnap pozitívat teszteltem, ha az orvos papírt ad róla h én már akkor babás voltam, mehetek a munkaügyi bíróságra?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi h védi e a törvény a kismamákat? Azért elég szánalmas ez az ország...vállalj gyereket a semmire! 5év után lettem munkanélküli a babát 2éve várjuk!!!
2012. ápr. 16. 15:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A jelenlegi Mt. a fogantatás vélelmezett időpontjától kezdve véd a rendes felmondással szemben - kivéve ha közszolgálati tisztviselő vagy/voltál.

Ha neked pl. március 20-án volt meg utoljára, akkor a fogantatás vélelmezett időpontja április 3. Íyg akkor már védett voltál, amikor kirúgtak.


Első körben szerintem is a munkáltatóval beszélj.

2012. ápr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

nem voltál köteles bejelenteni, ha a felmondás idején terhes voltál már (az utolsó menzeszed után történt) akkor vissza kell vegyenek.

Egy fontos: orvosi papírt nem követelhetnek.

Múltkor az egyik kérdésnél összeszedtem pontosan, a jogszabályokban is megnéztem.

Kérdezz meg egy munkaügyi jogászt!!!

Ha nem vesznek vissza, akkor igen, a bíróság segíteni fog, de lehet elég, ha jelzed a volt munkáltatódnál, és lehet nem is kell bíróságra menni.

2012. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

megtaláltam:


"Semmiképpen nem rúghat ki ha terhes vagy (vannak kivételek, de az tuti nem áll nálad)

Tehát ha nincs kiskönyved akkor sem rúghat ki, mert a terhességed az utolsó menzesz utolsó napjától számít. Tény, hogy bizonyítani majd csak a kiskonyvvel tudod, de ha addig kirúgna, amíg nincs, akkor vissza kellene vegyen mert beperelhetnéd őket.

Én nem titkolóznék, mert abból rosszabbbul jössz majd ki, eltitkolni ugysem tudod majd, és szerintem gáz ha hazudsz,pedig felesleges....


[link]


ebböl kiemelném ezt:


"Ha a munkáltató nem tud a kismama egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor őt fel kell menteni a munkavégzés alól, s erre az időre részére az állásidőre járó munkabért kell folyósítani.


Itt említjük meg, hogy mindezek ellenére a munkáltató nem kötelezheti munkavállalóját terhesség megállapítására irányuló orvosi vizsgálatra, vagy az áldott állapotot bizonyító igazolás bemutatására kivéve, ha erre munkaköri alkalmasság vizsgálata miatt, jogszabály előírása alapján kerül sor."


kíváncsi lennék, ezt ki kapta meg valaha is..

"



erre a kérdésre válaszoltam:



http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2012. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenképp jogászhoz fordulok és szólom a munkahelyemen ha nem tesznek semmit akkor bíróság lesz belőle!!!
2012. ápr. 18. 14:02
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Na mi lett a vége? Beszéltél már valakivel? A munkáltató mit mondott?

2012. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!