Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes kismama vagyok és...

36 hetes kismama vagyok és influenzás nagyon köhögök, fáj a torkom, lehet valami baja a kisbabámnak? És ha véletlen szülnöm kellene akkor lehet valami baj?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A terhesség alatti megfázás esetén is fontos a pihenés és a sok folyadék fogyasztása, valamint a vitamindús étkezésre sem árt odafigyelni. A sok zöldség, gyümölcs mellett a szénhidrátok és a fehérjék kellő bevitele is hozzásegíthet a gyorsabb gyógyuláshoz. Ha 1-2 napig étvágytalanok vagyunk, vagy nehezünkre esik a nyelés, ne aggódjunk, a babának semmi baja nem lesz tőle, ha 1-2 napig kevesebbet eszünk, de hetekig koplalni nem szabad!


Amennyiben nem megfázás, hanem influenza kínoz a terhesség alatt, ügyeljünk a sok folyadék fogyasztására, pihenjünk sokat és nyomjuk le a lázat. Az influenza tünetei a láz, fejfájás, hidegrázás, fáradtság és étvágytalanság. Ilyenkor nagyon fontos, hogy ne bízzuk magunkat és magzatunkat az öngyógyításra, hanem legkésőbb 1-2 nap után keressük fel orvosunkat, hogy elkerüljük a szövődményeket. Az influenza nem tesz kárt a babában, ezen kár is aggódni, viszont az elhúzódó betegség, a szövődmények és a magas láz már okozhatnak gondot, ezért fontos, hogy ne hagyatkozzunk az öngyógyításra, hanem mihamarabb forduljunk orvoshoz!

Üdv 35 hkm

2012. ápr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van olyan gyógyszer amit szedhetsz és nem árt a babának. menj el a körorvoshoz, ő segít. Így nem kell aggódj. A babának is jobb lesz.
2012. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

innen olvastam mert nekem is van :(

[link]

2012. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2012. ápr. 19. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!