Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babakelengye augusztus végére...

Babakelengye augusztus végére szeptember elejére?

Figyelt kérdés
Tudnátok tanácsot adni?Igaz második baba de az elsőt februárban szültem és most tanácstalan vagyok mi kell még pluszban mit vegyek neki?

2012. ápr. 21. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, mert én is akkor szülök! Első baba és nem akarok túlzásokba esni, mint itt az egyik kedves kérdező! :)
2012. ápr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel akkor már nincsenek olyan nagy melegek (és hát az anyukák előszeretettel védik a kis babájukat) ezt ajánlom! :)


Téli babáknak

4-6 db. body

másnéven kombidressz, vastag pamut vagy frottír anyagból, hosszú ujjú (a legjobb, ha a vállán vagy az elején gombolhatót vagy tágítható nyakút veszel, mert minden kisded utálja, ha valamin áthúzzák a fejét, de lehet a régebbi típusú rékli, kising is)

4-6 db. rugdalózó plüss vagy vastagabb pamut anyagból, de nem árt, ha van egy-két darab bélelt is, ebben akár altatni is lehet a kicsit, ha a hálózsákot nem szereti (praktikus, ha a lába között szétnyitható, így nem kell pelenkacserénél az egészet lehámozni az amúgy valószínűleg vadul tiltakozó csemetéről)

2-3 db. póló Ha ujjatlan rugdalózót veszel, feltétlenül vegyél pár darab pólót is, télre természetesen hosszú ujjút. Az se baj, ha kicsit magasított a nyaka, így nem kell félned, hogy megfázik a torka.

1-2 db. pulóver, vagy kardigán

1-2 db. kiskabát (más néven kocsikabát)

1-2 db. sapka egész kicsi korban a vastagabb téli sapka alá ajánlott egy vékonyabbat is feladni, praktikus, ha a gyerek álla alatt meg lehet kötni vagy tépőzárral lehet rögzíteni

4 pár zokni lehet kapni olyan, vastag, bolyhos zoknit is, amit kifejezetten a kiscipő kiváltására találtak ki

2 db harisnyanadrág vastag, pamut vagy frottír anyagból

1 pár kiscipő vastag, bélelt, de lehet kötött is

1 db. levegoztetőzsák, más néven overáll (legyen vastag, belül mindenképpen bőrbarát anyaggal bélelt, kívülről jó, ha vízhatlan, praktikus, ha elöl záródik, így ha fedett helyre mentek (pl. bolt, stb.), nem feltétlenül kell kihámozni belőle a gyereket teljesen, lehet kapni olyat, amihez van felcsatolható kiscipő is, és lehet olyat is venni, ami valóban zsák formájú, ám ezt viszonylag gyorsan kinövik a gyerekek)

Sálat venni egész pici babának még felesleges, hiszen a nyakuk annyira hurkás, hogy nem is nagyon van hová megkötni, de ha mégis megpróbálod, gyakran kifejezetten zavarja a kicsit. Inkább az alsóbb ruházattal próbáld meg helyettesíteni, akár magasított nyakú darabokkal, vagy olyan overállt válassz, amelyik magasan záródik.

2012. ápr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is netről szedtem.. :)
2012. ápr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok


Szept 14.-i a lányom (úgy hogy a februári fiam után én is bajban voltam). Néhány saját tapasztalatot szeretnék hozzátenni a fentiekhez, ha nem bánjátok :)


- Rékli/kising: ezerszer inkább body, mert az nem csúszik fel a gyerek nyakába öltöztetéstől számított 5. percben...

- Body: nem feltétlenül kell mindet vastag anyagból, mert úgyis több rétegben öltözteted majd és nem lehet megjósolni, hogy milyen lesz az időjárás. Nekünk pl szülést követően két hétig nagyon hideg vol, aztán meg majd egy hónapig gyönyörű indián nyár, nem győztem vetkőztetni a kicsit, mert megsült a vékony pólóanyagú body+ugyanilyen anyagú rugi-ban. Aztán beköszöntött a hűvösebb ősz, és onnantól már kellett a body+rugi+kisnadrág+zokni+még egy póló rá otthon is. Szal jobb, ha van vastagabb/vékonyabb pár db, nem feltétlen kell sok ruha, mondjuk akkor állandóan menni fog a mosógép, főleg ha a baba bukós. A lányomnak elég volt az első két méretből kb 5 body, a fiamnak viszont volt vagy 12, és naponta 2-3x mostam rá!

hosszú ujjó pólók (5-6 db) és talpas/talpatlan (összesen kb 5 db) kisnacik is voltak és nagyon jó szolgálatot tettek, fázós volt a lányom eléggé. Zoknija volt kb 4 pár, harisnyája 3 (56-62-es). Otthoni iskardigán 2, de áttértünk a pulcsikra mert hasonalvó volt és sztem nyomta a zippzár. ELmenősebb szebb pulcsi/kardi 2 db, naci is 2. Kocsikabát is 2, vékony sapi 2, vastagabb 1, csakis kötős és fület/nyirokmirigyeket/homloküreget jól védő! Sál hülyeség, az enyémek a kimondott garbót se tűrték magukon, meg pl a galléros body-t sem. Volt kis tutyija több vastagságban összesen 4 pár.

Arra figyeljetek, hogy a felsők lehetőleg nyaknál bővíthetők legyenek, vagy pattent, v borítéknyak, mert a legtöbb baba utál öltözni és ezzel könnyebb/gyorsabb. Ugyanezért nem praktikus a hátul gombolós fazon, illetve a lábak között nem nyitható rugi, ezek sztem mind felejtősek.

- overál: kicsinek praktiusabb a zsák fazon, mert egyrészt könnyebb ráadni, másrészt kényelmesebb neki is, mert ugye alatt is több rétegben van öltöztetve és nem szeretik ha korlátozva vannak a mozgásukban. Overált/zsákot mindig eggyel nagyobb méretet kell venni mint amit amúgy használtok, hogy beleférjen full aláöltöztetve is a kicsi.

- volt vagy 4 takarónk különböző vastagságban (vékony kötött - jó nagy volt, tudtam több rétegbe is hajtani, polár, bélelt vatelines pamut), jó szolgálatot tettek, nem bántam meg hogy ennyi volt.

2012. ápr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha megengeditek, bepofátlankodok én is egy olyan kérdéssel, hogy ha július közepi a baba, akkor mennyiben változik ez a lista?

Annyi, hogy inkább a vékonyabb irányba meg a rövidujjú felé menjek el, vagy hót mások a szempontok? (mindig attól tartok, hogy jó, jó, nyár, de azért július-augusztus is volt már olyan, hogy zuhogott az eső és nem volt 20 fok se...)

köszi és bocsi

2012. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Sztem egy nyár végi babánál alapból kiesik pl a bundazsák v overall, mert azt előre talán nem is érdemes megvenni, mert ki tudja, milyen ütemben nő és mekkora méret kell majd neki.


A miből mennyit kérdéshez:

az első két méretet néhány hét/hónap alatt kinövik, úgyhogy nem érdemes nagy mennyiséggel betárazni. A rokonok valszeg úgyse bírják megállni és hoznak ezt-azt, másfelől meg ha kiderül, hogy valamiből kevés v an, még mindig lehet pótolni. Pl bukós a baba, vagy permanensen hűvösre fordul az idő stb. Én azt javaslom, legyen hosszú ujjú és rövid ujjú is néhány darab bodyból/rugiból egyaránt, hogy szükség szerint lehessen kombinálni, ennél nem érdemes tovább bonyolítani ezt a dolgot, úgyis meglátod majd ,hogy kell-e még valamiből, mert pl ha fázós a baba, vagy bukós, akkor hamar ki fog bővülni a ruhatár - ezt viszont előre úgyse lehet tudni.

2012. ápr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!