Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7,9 lett a cukorterhelésem,...

7,9 lett a cukorterhelésem, hányas szénhidrát diétát kapok erre?

Figyelt kérdés
Szerdán megyek dietetikushoz.Hányszor kell majd egy nap mérnem a cukromat?
2012. ápr. 23. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem 7,8 lett és 140ch diétát kellett tartanom. Az első héten 10x kellett mérnem a cukromat naponta (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora előtt és után), majd elég volt csak étkezések után.

Sokan mondták, hogy ez nagyon szigorú, de az én belgyógyászom nagyon szigorú ilyen téren, de nem bántam meg mert abbamaradt a rohamos hízásom, vizesedésem és olyan fitt voltam az utolsó hetekben mint más a második trimeszterben.

Most a második babánál tökéletes a cukrom szerencsére, mert azért nem szívesen csinálnám ezt végig még egyszer:)

2012. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is ennyi volt és 200-220 g CH diétát kellett tartanom, ami az elején nehéznek tűnt, de végül hozzá lehet szokni! Elhízni nem fogsz tőle, az tuti! Kész fogyókúra! Én étkezési naplót vezettem, ami sokat segített!

Ha betartod az előírt CH mennyiségeket, akkor nem kell minden étkezés előtt-után mérned a cukrodat! Saját magad ellenőrzésére viszont jó, ha kéznél van egy vércukormérő! És ami nélkülözhetetlen lesz a konyhádban, az egy tárázós digitális mérleg!!!!!, amivel pontosan le tudod mérni az adagokat, hogy aztán ki tudd számolni, mennyi CH van benne!

Egy héten egyszer viszont írni kell pontosan az értékeket (étkezés előtt és utáni vércukorszint), hogy az orvos, illetve a dietetikus lássa, hogy minden rendben van e!

Sok sikert és kitartást! Jó babavárást!

2012. ápr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,látom jó nagy eltérések vannak 1 tizednél is.Azt szeretném kérdezni,hogy mi alapján számoltátok ki a szénhidrátot azoknál a termékeknél amin nincs feltüntetve esetleg?Állítottatok össze minta étrendet?Vagy kaptatok listát minden ételről?

A fogyókúra nekem sem árt,sokat híztam én is,pedig az első terhességemnél ilyen gond nem volt.Féltem is tőle,hogy most belecsúszok.Még egy - illetve millió kérdésem lenne-a diétát ha beáll a cukorszint,akkor is végig kell csinálni ugye?Még 3 hónap....hát nem lesz könnyű...Meg még 1,5 hétig dolgozom,ott is nehéz lesz méregetni...apukám is sajnos cukros,de csak gyógyszert kell rá szednie,neki van mérője odaadja "szívesen".

2012. ápr. 24. 06:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 9,2 lett a terheléses. A dietetikus 180g CH-ra állított be. Ezt 6 étkezésre osztotta be. Azt mondta, hogy a legjobb az lenne, ha minden étkezés előtt és után (után 1 órával) tudnám mérni, de legalább a 3 nagyobb étkezés előtti és utáni fontos lenne...

Nyugodj meg, minden rendben lesz!

Boldog Babavárást!

2012. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 7,7 lett a terhelésem, 180 g Ch diétán vagyok, napi hat étkezésre lebontva. 3 hetente kell járni a diabetológiára.


A dietetikus adni fog papírt, hogy miben mennyi ch van, de netről is le lehet elég sok ilyen listát tölteni. Nagyon hamar belejössz majd, ránézésre meg fogod tudni mondani, hogy egy adott dolog hány gramm :) Nekem heti kétszer kell teljes cukorprofilt csinálnom, ez napi hét mérést jelent (éhgyomor + étkezések után).

2012. ápr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!