Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák a 160 grammos szénhid...

Kismamák a 160 grammos szénhidrát diéta miből áll?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Étkezésenként a szénhidrát így oszlik meg:

30-20-50-20-30. Ez 150.

Tehát reggelire, tízóraira, ebédre, uzsonnára és vacsorára összesen ennyi szénhidrátot ehetsz.

A tápanyagtáblázatokból és mintaétrendekből tudsz tájékozódni.

Lehetőleg alacsony GI (glikémiás indexű) ételeket válassz, ami tartósan és kisebb mértékben emeli meg a vércukrot.


Nem lehetetlen betartani és megtanulni, csak gyakorolni kell a számolásokat.

Két hét múlva ránézésre és fejből tudod, miből mennyit ehetsz.

2012. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Hát sajnos nem sok mindenből. Pontos CH mennyiségeket nem tudok. Nekem 200-220 g CH diétát kellett tartanom és az is kész fogyókúra volt. De a vége felé már egészen hozzászoktam az adagokhoz, a korlátozásokhoz és a számolgatáshoz! Ahol a terhesgondozásodat végzik, ott biztosan van dietetikus, akivel mindent meg tudsz beszélni! Ne keseredj el nagyon, nem lesz olyan vészes, csak jó néhány dologról le kell mondanod (pl cukros házi sütik, gyümölcsjoghurt stb)! Kitartást! És jó babavárást!
2012. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mintaétrendet nem tudnátok írni ?
2012. ápr. 2. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de kismamának 160 grammos szénhidrát diéta ..... Sajnállak, remélem, már a végén tartasz!
2012. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Nálam kb. így nézett ki:

Reggeli kb. 25 g CH: 2 szelet (5 dkg) graham/ teljes kiőrlésű kenyér (a kocka alakú szeleteltből)+ felvágott/tojás/virsli/kenőmájas+paradicsom/paprika/retek


Tízórai: kb. 25 g CH: Tejeskávé 2 dl tejjel cukor nélkül/édesítővel+2-3 db korpovit/valami spéci süti 5-10 CH mennyiségben (pl.: [link]


Ebéd: 50 g CH: Valami főtt kaja szigorúan kiszámolva: sok husi, sok tejtermék, sok zöldség (ami nagyon bejött: lencsefőzelék+husi/virsli, töltött cukkini, rakott zöldbab, zöldségfelfújt). Ha túl jól sikerült az ebéd, akkor kiegészítésnek egy kis diabetikus csoki (sztem. egyedül a Milka ehető).


Uzsonna: 20 g CH: natúr joghurt+ gyümölcs, túró+gyümölcs, gyümölcs+korpovit


Vacsora: 30g CH: ugyanaz mint a reggeli egy kicsit több kenyérrel


Pótvacsora: 10 g CH: korpovit/egy marék olajos mag

2012. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2/5-ös, második válaszoló vagyok! Elnézést, hogy azt írtam, nem sok mindenből! Ez nem igaz! Nagyon sok mindent lehet enni, igazából mindent, csak a CH mennyiség a nem mindegy! Ha pl nagy húsevő vagy, akkor ez most kapóra jön neked, mert húsból igazából nagyon sokat lehet enni, mert alacsony a CH tartalma. Natúr tejtermékekből is lehet mennyiséget enni. Én pl a sajtos tésztát így ettem: 50 g barna tészta (ami nem mennyiség, igazán kevés, ha igazán jól akarsz lakni), hozzá sok-sok sajt (kb 10-15 dkg), 1 pohár tejföl. Nagyon fincsi és jól is laktam (végül is) vele! Nagyon fincsik tudnak lenni a zöldséges-rizses rakott egytálételek is! És a főzelékek, levesek!

Tudom ajánlani a 'Cukorbetegek nagy diétáskönyvét', ebben nagyon sok hasznos infó , táblázat, mintaétrend, recept található!

Szóval ne keseredj el, az elején kicsit nehezebb lesz a számolgatás, de hamar bele lehet jönni és valóban, szinte ránézésre meg tudod majd állapítani az adott étel CH tartamát!

Ha esetleg nincs, akkor szerezz be még egy pontosan mérő, tárázós digitális mérleget, amire nagy -nagy szükséged lesz!

2012. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!