Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes korig érdemes...

Hány hetes korig érdemes elmenni toxoplazmaszűrésre?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves macskánk, s félek, hogy a babinak baja lesz. Ráadásul most fog szülni nemsokára. Kerülöm, de így is összefutok vele, egyszerüen nem tudom teljesen kiiktatni a találkozásunkat.
2012. ápr. 25. 00:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én voltam a vizsgálaton a 12. hét előtt az ősszes többivel együtt és úgy néz ki már átvészeltem a fertőzést de lehet hogy csak most mert magas volt az ellenanyag a véremben igy a 16. héten újra el kellett mennem hogy biztos legyen. Amúgy nekem is van cicám és napokon belül szülhet de én se igazán tudom őt elkerülni főleg hogy folyton kajáért hízeleg :-)
2012. ápr. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom nekem nem késő-e. Nővéremnek fertőzése volt terhessége alatt, szerencsére a kisfiának nem lett semmi baja. Ő vetette fel, hogy nem ártana. Az orvos nem is mondta, nekem eszembe se jutott eddig.

Most vagyunk 30 hetesek. Állítólag a korai vetélés miatt kell, de nem tudom milyen hatással van a babára, ha esetleg mégis van. Az előző babánál a szövettani eredményből már nem derült ki mi volt a gond, mert már nem tudták megcsinálni, mert már bomlott. Akkor 22 hetesek voltunk mikor megszületett.

2012. ápr. 25. 01:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem késő még most sem! Nemcsak a korai vetélés lehet a következmény. Nálunk a gyerekemnek agyvérzése volt még anyaméhen belül, és mivel végeztek ilyen vizsgálatot, ami nem lett teljese negatív, felmerült annak a lehetősége, hogy attól volt. szerencsére megúsztuk következmények nélkül az agyvérzést. Tehát, okozhat azt is.Valamint szembántalmakat, vakságot is később (szemészetre is kell járnunk kontrollra). viszont, ha most kiderülne, hogy van ilyen fertőzésed, kapnál még most antibiotikumot, amit nyilván babácska is kapna már a pocakban, és ez kivédhetné a későbbi bajokat. Itt inkább a vizsgálati eredmény az, amire sokat kell várni (legalábbis nálunk nagyon sokat kellett, és esetleg amiatt szorít az idő. Ha már korábban átestél ezen a fertőzésen, baba már védett! Azt tudni kell, hogy a toxoplazma fertőzés a macskákra a patkányokról megy át, tehát elsősorban kinti macskákkal kell vigyázni.

Én elviekben már szülés előtt átestem rajta, pedig macskákkal nem sok dolgom voltéletemben. De el lehet kapni nyers hústól, földtől is.

2012. ápr. 25. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Továbbá érdeklődnék, hogy kitől kell kérni a beutalót, hogy ezt a vizsgálatot megcsinálják.

2012. ápr. 25. 10:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy nekünk a cicus kinti, probálok elkerülni, de sajnos a macskször így is bekerül. Abban reménykedem, hogy azért már túlestem rajta régebben.
2012. ápr. 25. 10:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én a 24. héten tudtam meg a fórumról, hogy van ilyen, az orvos egy szót nem szólt, nekünk madár van.

én elmentem akkor fizetősre (asszem 4000 ft volt) meg a harmadik trimeszterben is elmegyek, csa akkor már a körzetivel kiíratom magam rá tb alapon

2012. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3/6 vagyok. engem a védőnő küldött el, TB alapon. minden vérvételre ő küldött el egyébként.
2012. ápr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Védőnővel ma beszéltem, azt mondta, hogy kérjek beutalót a háziorvostól, de szerinte már késő mennem, mert a 24 hét előtti vetélés kockázata miatt szokták megcsinálni.

Én azért szeretnék elmenni.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

2012. ápr. 25. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!