Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinek hátrahajló méhe...

Ha valakinek hátrahajló méhe van, azt érzi az orvos kézi vizsgálattal is vagy csak ultrahang után? És mit is jelent ez pontosan? A terhesség előtt is hátrahajló, akinek az?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

16 éves voltam amikor azt mondta a doki,hogy hátra hajló méhem van és emiatt csak nagy nehézségek árán eshetek teherbe.

Hát 19 évesen én bizony ott álltam a vőlegényemmel a mosdó ajtajában és néztük a pálcikán a 2 csíkot.Egyetlen egyszer fordult elő,hogy hanyagok voltunk a védekezésnél.:)Na ő lett a lányom. Ami a méhem állapotát illeti nem estem nehezen teherbe,DE 14.hétig hason kellett feküdnöm amennyit csak bírtam,hogy kiessen a méhem a hasfalamhoz,mert egyébként a doki emelte volna előre.Azóta van még egy kisfiam:)és most várom a 3.gyermekünket jelenleg 6.hetes vagyok:))

Tehát nem kell emiatt izgulni egy alkati eltérés.És nem vitatom biztos nem légből kapta az orvosom,hogy nehezebb teherbe esni valószínűleg többeknél így is van,de nem törvényszerű.

2012. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém hátrahajló, terhesség előtt is, után is az volt. Az orvos érezte amikor vizsgált és ő mondta. Négy gyermeket hordtam ki és szültem. Elvileg nehezebb teherbe esni. Én ez részemről cáfolom, nagyon hamar fogantak a babáim. Terhesség közben nekem mindig kiegyenesedett így nálam ez sem volt gond (a hátrahajló méh az esetek 99%-ában terhesség alatt előrehajlik a maradék 1%ban az orvos segíti rendes pozícióba). Elvileg az első három hónapban nagyobb a vetélés arány a hátrahajló méhű nőknél, így jobban kell kímélni magad. Nekem hál' istennek ezt sem kellett megtapasztalnom, négy terhességből négyszer szültem időre. Ezen kívül erősebbek lehetnek a mensis görcsök. Nekem semmilyen hátrányom nem volt belőle.
2012. ápr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hátrahajló méhem van,mindkétszer könnyen terhes lettemA lányommal 4 hónap után,a pocaklakóm egyetlen védekezés nélküli alkalomkor fogant :)
2012. ápr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A harmadik gyermekem egyszeri alkalomból fogant és a negyedik is. Jó lenne, ha még írnának néhányan, mert kezdem azt hinni, hogy nem is fogan nehezebben a baba ha hátrahajló a méh, hanem inkább könnyebben.
2012. ápr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem is hátrahajló, mégis mindhárom gyermekem az első próbálkozós hónapban összejött. Nekem sem kellett jó pozícióba állítani, magától beállt, szülés után meg vissza :-D

Szerintem semmi hátránya nincs, legalábbis én nem tapasztaltam. Vetélésem sem volt.

2012. ápr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

SziA!


Nekemis hátrahajló méhem van!Nekünk azt tanácsolta a doki,ha babátakarunk hátulról szeretkezzünk!

Mindkét lányunk első hónapban fogant!igaz betartottuk az orvos javaslatát!


Azelsővel voltak vérzések azelején...De megmaradt! :)

Amásodiknál nem volt ilyen probléma...


2 éves kislány és 38 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. ápr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első gyerek nem volt tervezve, a második elsőre sikerült Hála Istennek. Nekem viszont később voltak gondok az első babám 34 hétre született a második 28 hetesen akart világra jönni de vissza tudták tartani és 9 hetet kórházban voltam, végül 40+2napra született a fiam. A dokim nem tudja az okát hogy miért vagyok koraszülésre hajlamos, de a hátrahajló méh is befolyásolhatja. Mondjuk ez csak találgatás, lehet hogy kicsi a méhem rossz a méhszáj, fertőzés stb
2012. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hátrahajló méhem van, és kb. 3 év próbálkozás után jött össze a baba, a terhesség során ez nem okozott gondot. Voltunk kivizsgáláson, és a férjem is és én is rendben voltunk, tehát nem tudták megmondani miért nem jött össze hamarabb. Végül természetesen fogant. Nekem is azt javasolták, hogy együttlétkor és után is maradjak hason.
2014. ápr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!