Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kivehető...

Terhesség alatt kivehető szabadság? Időarányosan jár nekem a szabadság vagy a teljes évit vehetem ki szülésig?

Figyelt kérdés
Június 14-re vagyok kiírva.Két hete nem dolgozok és nem tudom hogy mennyi szabadság jár nekem, hogy kivehetem-e a még meglévő egész éves szabit vagy nem.Tapasztalat valakinek??
2012. ápr. 25. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Megállapodás kérdése, de ha kiveszed az egész évit, akkor mikor szeretnél visszamenni dolgozni, csak egy fél évnyi szabid marad, érdemes végiggondolni, hogy elég lesz-e és nem lenne-e jobb, ha inkább tartalékolnál.


Gondolj bele, júniusban indulnál vissza dolgozni, és mire bölcs/ovi szünet lesz, nem marad felhalmozott szabadságod, amit kivehetsz - nem éri meg.

2012. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én kiveszem az egész éves szabit, nálunk megengedik. És azokra az évekre is jár a szabadság amíg otthon van az ember. És mire visszamegy bőven van mit kivenni utána. Legalábbis közalkalmazottaknál így van.

Üdv: 28 hkm

2012. ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is kivettem az egész évit, nem akartam táppénzre menni, mert az elég kevés, így mivel elvben jövő héten szülök, márciusban szabin voltam, áprilistól pedig szülési szabin. Nekem a melóhelyemen mondták, ha akarom kivehetem az egész évit is, mert én is azt gondoltam, hogy csak időarányosan jár.
2012. ápr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Akkor nem nagyon értem a dolgot.Mert nekem ma mondták a munkatársaim, hogy időarányosan jár a szabadság és nem az egész éves. Azt mondták hogy nem régen változott ez meg és a munkatörvénykönyv azt mondja hogy csak időarányosan jár a szabi.Vajon ez akkor így van?És akkor ti miért vehettétek ki az egész éves szabitokat?Nem nagyon értem, ez így nem világos.
2012. ápr. 26. 12:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Munkáltatótól függ, nekem nem engedték kivenni, csak időarányosan (június 16-ra vagyok kiírva). Tehát pl. mostanáig csak annyit engedtek kivenni, ami április 30.-ig időarányosan jár, a többi benn ragadt.

De hallottam olyanról, akinek a munkahelye megengedte, hogy kivegye az egész évit egyben, bár hivatalosan ezt nem lehetne (legalábbis a mi bérosztályunk szerint).

2012. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, mint írtam, megállapodás kérdése, ha a munkáltató hozzájárul, akkor kiveheted, de alapesetben valóban csak időarányosan veheted ki. De ez egy olyan szabály, amit diszpozitív, vagyis egyező akarattal el lehet tőle térni.


Ha a munkáltatód azt mondja, csak időarányosan jár, akkor nem veheted ki az egész évit. Ha azt mondja, neki mindegy, akkor meg kiveheted.


A második válaszolónak üzenem, hogy amikor menne vissza dolgozni, meg fog lepődni:(

"És azokra az évekre is jár a szabadság amíg otthon van az ember. És mire visszamegy bőven van mit kivenni utána. Legalábbis közalkalmazottaknál így van. " Ugyanis amíg otthon vagy kizárólag a tgyás idejére, és a gyed első fél évére jár szabadság.

Ha te kiveszed az egész évit előre, akkor már a tgyás idejére sem fogsz kapni, marad a gyed első fél éve, vagyis fél évnyi szabit vehetsz ki, amikor visszamentél - még jó esetben is maximum 3 hét.


Kérdező, újra mondom: nem jársz azzal rosszul, ha csak fél évet vehetsz ki, mert több marad addigra, mikor visszamégy dolgozni.

2012. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os válaszoló!

Mi minden évben megkapjuk, hogy jelenleg mennyi szabadság jár és akik Gyeden vagy Gyesen vannak ugyanúgy megkapják az egész éves szabit. És már iszonyatos mennyiségű szabadság halmozódott fel nekik úgy, hogy a szülés évében kivette az azévi összes szabadságát. Nem tudom, hogy hogy megy ez. Ezekszerint mindenhol másképp állapítják meg. De azért köszönöm a figyelmeztetést, ha mégsem így fog történni velem is.

2012. ápr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Munka törvénykönyve alapján állapítják meg, és csak tavaly óta jár ilyen kevés, amióta megváltozott a jogszabály.

Ha közalkalmazott vagy, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem fogsz többet kapni, mint amennyi a jogszabály alapján jár - talán érdemes lenne rákérdezned a személyügyön, nehogy később lepődj meg.

2012. ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!