Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülési szabadság- szülés...

Agleh kérdése:

Szülési szabadság- szülés előtt 28 nap?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a szülés előtt 28 nappal már igényelhető. A kérdésem,hogy a 28 nap az munkanap vagy a hétvége is beleszámít?

Dolgozó 31 hkm


2012. márc. 4. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia erre én is kíváncsi lennék mert nekem is Juli-től ki kéne vennem!!

De én ugy tudom a hétvége is benne van!!

üdv egy 20 hetes kismama

2012. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Naptári nap.
2012. márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van kicsit bővebben.

2012. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Naptári napot számolnak. 4 hét.

Az egyik kismama ugy járt, hogy pont kiszámolta a 28 napot és végül tul vitte egy héttel és nagyon bonyolult volt vissza csinálni a táppénzre vételt. Én 3 héttel kiírt nappal vettem igénybe. Nagyon remélem, hogy nem viszem én is tul. 38+2hetes kismami.

2012. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Naptári nap.


Viszont ezt nem rétem:

"Az egyik kismama ugy járt, hogy pont kiszámolta a 28 napot és végül tul vitte egy héttel és nagyon bonyolult volt vissza csinálni a táppénzre vételt."


Ha megigényelted, akkor is a tgyás jár, ha nem szülsz meg 28 nap múlva:) Nem kell visszakérned magad táppénzre. Maradsz tgyáson, ennyi.

2012. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én márc.29-re vagyok kiírva. Márc. 2-től igényelhettem meg. Tehát naptári nap.
2012. márc. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez ugy volt, hogy a dokim aszinsztense nekem állt ez miatt és nem akarta ideadni a táppénzzárást. Mert az egyik kismama így járt. Lehet csak tullihegte ezek szerint. Na mindegy én csak 3 héttel a kiírt időpont előtt vettem igénybe.
2012. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!