Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő mindenképpen tesz...

A védőnő mindenképpen tesz otthonlátogatást a terhesség ideje alatt?

Figyelt kérdés
6 hetes vagyok, jövő szerdán kell majd bemennem hozzá az első vizsgálatokra valamint a kiskönyv miatt. Több helyen olvastam, hogy jön házhoz is. Nálam ez kicsit necces helyzet. Terveztük a babát párommal, nyáron mindenképp összeköltöztünk volna de így, hogy előbb jött a baba (ami egyáltalán nem baj) az összeköltözés is korábban esedékes. Anyukám még semmit nem tud a terhességemről, párommal napi téma, hogy vele mikor és hogyan tudunk beszélni erről. Kicsit félünk tőle mert elég erélyes személyiség és mindig hirtelen haragú, szigorú volt. Még várnánk vele, hogy neki szóljunk de ha a védőnő idejön akkor nincs több idő. Mikor szokott házhoz menni és egyáltalán előre egyeztetett időpont alapján vagy csak úgy hirtelen beállít?
2012. ápr. 27. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség vége felé jött ki, szólt mielőtt jött.
2012. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Védőnője válogatja, de elvileg csak az utolsó hónapok valamelyikében megy ki, nem rögtön az elején.

Az én védőnőm nagyon korrekt, mindig minden találkozót előre megbeszélünk és ehhez tartja magát ő is és én is. Még soha nem állitott be váratlanul. De sajnos sokszor olvasok fórumokat, ahol a kismamák panaszkodnak a védőnőre, hogy bármikor becsenget, ha arra jár és ilyenek. De ezek is általában a szülés után szoktak lenni.

Viszont ha most mész hozzá először, beszéld meg vele nyugodtan, hogy mi legyen! Általában jófejek és megértőek!!!!

2012. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Te mész be elöre a védönöhöz. A védönö csak akkor megy ki házhoz, ha a faluban, városban sokan rebesgetik hogy terhes vagy, mert akkor neki is felelöség miért nem mentél terhes gondozásra. De ha bemészhozzá mielött a falu kibeszél, akkor egyszerüen megmondod, neki hogy még titok, és anyukád és a család elött is az.


Egy´beként kötelezöen a baba megszületése utáni napon kell neki mennie, amikor megnézi hova vittétek haza a babát, megfelelö körülmények vannak-e stb... ha ez nincs akkor értesítí a gyámhatóságot, aki megint kimegy és ha kell elviszi a gyereket.


Elötte azért szoktak mert a kismamák már lusták az utolsó napokban bemenni, és akkor is kell vérnyomást nézni stb...


Szóval most az elején csak akkor menne ki ha már mindenki rólad pletykálna és te jópár hét után sem jelensz meg.


Anyukám védönö volt (már nyugdíjas). neki ilyen volt 2x is, mikor már mindenki mondta hogy tuti terhes a nö (ráadásul rossz körülmények, sokadik gyerek), és kiment. Az egyik nem akarta bevallani, vele terhes tesztet csináltatott ott, mert hát hasa volt de... A másik bevallotta, hogy csak lusta volt elmenni. Mindegyiket rátutta venni az orvosi vizsgálatra és nem volt gond velük többett.

2012. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én úgy tudom kell. Nekem nagyon lelkiismeretes a védőnőm kb. a 4. hónaptól jön hozzám havonta, de nem mindegyik ilyen, engem nem zavar, legalább nem kell a sok beteg közé mennem az sztk-ba.

Hát ez akkor elég meleg helyzet nálatok...Próbáljatok mielőbb külön költözni, mi 8 hetesen mondtuk el, de én veszélyeztetett vagyok a munkám és más dolgok miatt is. Szerintem az őszinteséggel jobban járnál, mert ha erősebb tüneteid lesznek, tutira észre fogja venni, ha együtt laktok és az gáz.

2012. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hetesen mentem hozzá először. 2 hétre rá már jött hozzánk látogatóba. A tájékoztató papírjára az volt írva, hogy min. 4-szer jön ki házhoz.
2012. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem az elején jött ki, 8-9 hetes lehettem max, de szerintem megegyezés kérdése. Biztosan meg lehet ezt vele beszélni.

Problémametses és boldog babavárást kívánok!

Üdv: 28 hkm

2012. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt, hogy előre egyeztetett időpontban jött. Nem váratlanul :)
2012. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Bízz benne és mondd el neki, hogy mi a helyzet és nem fog meglátogatni.


Mi telefonon tartjuk a kapcsolatot, ha gondom van felhívom. Nem járok havonta hozzá, idáig 3x voltam. A kórházban, mikor megyek a dokimhoz, akkor mindig néznek vizelet és vérnyomást, ezért felesleges nálam, most meg úgyis már hetente járok be CTG-re.

2012. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Túl sokat nem akarok várni, hogy tudjon róla ő is mert jó a kapcsolatunk és szeretném ha számíthatnék rá. Múltkor egy beszélgetés alkalmával azt mondta, hogy még nem akar nagymama lenni de én nem az ő hanem a saját akaratom, vágyaim szerint cselekszek és ezt neki meg kellene értenie. Én is megértem, hogy fél ettől mert még dolgozik és anyai gondjai is vannak.

A védőnőnek is mindenképpen el akarom mesélni mi is a helyzet és szólni neki ha már tudja mindenki. Félek attól is, hogy nagyon sok helyen láttam, hogy az első 12 hétben a legnagyobb a vetélés esélye ezért nagyon szétkürölni nem akarjuk ezt megbeszéltük de a szülők azért más dolog. Utána néztem annak is, hogy ahova költözünk ott nem ő a területis pedig elsőre nagyon aranyosnak tűnt, remélem nem lesz másik majd.

2012. ápr. 27. 12:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Védőnőhöz a 12. hétig kell menni, addig csak beszélsz anyukáddal.
2012. ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!