Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit néz meg a védőnő terhesség...

Mit néz meg a védőnő terhesség alatt mikor házhoz jön?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálam egyszer volt a terhesség alatt, már nagyon a végén voltam, azt hiszem 39 hetes voltam. Nem nagyon nézett semmit, csak hozta a dokitól a recepteket, amit ki kellett váltani a babának.

Gondolom, ha belép a lakásba egyből látja, ha nagyon nagy gáz lenne, és nem megfelelőek a körülmények.

Sőt valahol nem is megy a védőnő a terhesség alatt, pedig elvileg kötelező lenne, nem is egyszer, de védőnője válogatja...

2011. nov. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálam 2X is volt.Még mikor teherbe estem, akkor otthon beszéltük át a dolgokat, mit lehet enni, inni..stb.Aztán a vége fele pedig jött megnézni, hogy hogyan rendezkedtünk be.Elmondta, hogy a babának milyen hőmérséklet kell, örült, hogy állványos kádunk van, mert azt be lehetett rakni a radiátor elé.Meg ilyenek.Tulajdonképpen szerintem a körülményeket nézi meg.Az is fontos lehet, hogy ne penészedjen a fal, meg ehhez hasonlók.

Ha rend van és tisztaság, akkor nem kell aggódnod.

Mikor hozzánk jött még a kiságy sem volt berendezve, mert mivel cicánk volt (ami most már nincs :/) és nem akartam, hogy tiszta szőr legyen.

2011. nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az egész lakást megnézi?Nem elég ha csak leültetem az ebédlőbe?Nálam még nincs mit néznie,a baba dolgok még nincsenek meg,beszélgetni meg sűrün szoktunk(heti szinten)ismerjük egymást sok éve,a negyedik babát várjuk és még csak 26 hetes terhes vagyok.Régen nem jött csak szülés után.Ismeri a körülményeket akkor mit akar ilyen korán,miért nem csak szülés előtt jön?
2011. nov. 29. 13:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ki kell mennie családot látogatni mindenkihez. Talán rápirítottak, hogy nem elég a szülés után. :)

Egyébként tényleg csak azt nézi, hogy az alapvető dolgok (fűtés, villany, fürdőszoba) megvannak-e, meg hányan éltek a lakásban, rátok kell-e küldeni a szociális gondozót. Mivel ti már ismeritek egymást, az egész csak egy merő formaság lesz, leültök az ebédlőben, beszélgettek pár szót és annyi.

Amikor hozzánk először jött a védőnő, iszonyúan izgultunk, éjjel egyig takarítottunk, aztán körül sem nézett, meg sem csodálta a kisuvickolt konyhánkat. :)

2011. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 2szor volt. Elöször félidőben megnézte a körülményeket,majd a terhesség végén.PEdig nem is abba a lakásba született a baba,de azt mondta kötelessége megnézni a kismamái lakását. Hogy mit néz meg? Nem tudom,de a lányomnak mindig produkálnia kellett magát.Hány foga van(egy se) forogjon,menjen.(Épp alvihoz készültünk,s el is maradt...Marha izgi volt...)
2011. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is izgulok azért is kérdeztem :-)Hozzátok is bejelentés nélkül ment?
2011. nov. 29. 14:21
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk azt, hogy milyen a gyerekszoba. Nem volt. Csak a mózes az ágyunk mellett. Kiságy is volt, de először nem ott terveztem altatni a babát, mert az nem fért az ágyunk mellé. Mondta, hogy ok. Meg hogy mit kell beszerezni a gyereknek. Előkaptam a listámat. A 39. hét végén már szinte fölösleges volt kijönnie...
2011. dec. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ez teljesen vedonotol fugg

Nalunk most volt eloszor, rakerdeztem hogy mit vizsgalnak ilyenkor, erre kirohogott, hogy o ugyan nem nez korbe, ha belep egy lakasba, mar akkor le tudja szurni a korulmenyeket, viszont ehhez jo vedonot kell kifogni, mert pl. az egyik baratnomnel meg a szekrenyekbe a ruhakat is at nezte, es dobalta ki a szerinte nem oda illo dolgokat, szoval ez attol fugg, hogy mennyire vagy szerencses, es ki a korzeti vedonod.

Legalabbis nalunk korzeti van, nem tudom hogy mas varosokban valaszthato-e, de gondolom ez mindenhol igy van.

2018. ápr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!