Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes a kórházi...

Mikor érdemes a kórházi csomit bekészíteni, és nyárra mi kell?

Figyelt kérdés

Nagyon köszönöm

üdv egy 27 hetes kismama


2012. ápr. 30. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én a 30. hét után összekészítem, mert van esélyem koraszülésre.

Mármint neked, vagy a babának mi kell?

2012. ápr. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen mind a kettönknek!!

De csak a legszükségesebbeket ird lécci!!

Semmi felesleges

2012. ápr. 30. 19:58
 3/13 anonim ***** válasza:

szia


én júliusban fogok szülni, most vagyok 30 hetes, még nem állítottam össze, majd csak most kezdem az elkövetkezendő 1-2 hétben. Én magamnak : -2 hálóing(Anglia, itt csak 1 napot kell bent lenni)

- kb. 10db bugyi, nem tudom hogy mennyire fogok átázni, meg hányszor

- 2db zokni

- papucs

- törököző, köntös,fésű,hajgumi

- tusfürdő, fogkefe, fogkrém

- 1 csomag betét, wc papír, nedves kendő

- rágcsa, innivaló

- ruha amiben hazajövök


babának: - 3-4db body

- 1-2db rugi

- ruha amiben hazahozom

- vékony sapesz, kesztyű h ne karmolja le magát

- textil pelenka

- csomag pelenka, popsitörlő, popsikrém

- hordozó


És persze minden papír amik majd kellenek, meg kamera. remélem semmit sem hagytam ki

2012. ápr. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én most, a 37. hétre készültem el vele.


Van egy csomagunk a szülőszobára (ez egy kisebb válltáskában van):

- papucs

- törölköző, fürdős cuccok

- pizsi (rövid ujjú, én utálom a hálóinget :D) a szülés után nálunk le lehet tusolni a szülőszobán, és utána saját cuccba öltözni, ezért kell)

- szőlőcukor

- ásványvíz

- terhesgondozásos papírok

- házassági anyakönyvi kivonat

- pólya a babónak, itt még nem lehet a saját rucijában, így neki ide csak ez kell


A kórházi tartózkodásra:

- további pizsik

- törölköző

- fésű, fogkefe, fogkrém, tusfürdő, sampon, hajszárító, intim törlőkendő, intim lemosó, aloe first a gátsebhez

- betét (TENA, az első napokra nekem ezt ajánlották)

- eldobható bugyi

- babának bodyk, rugdalózók, kis sapi, kesztyű, vastag takaró (én most szülök május elején, de sztem nyárra sem kell kevesebb), hazahozós szett

- pelenka, popsitörlő (fürdetős cucc nálunk nem kell, mert ők fürdetik, minden más igen, mert mi öltöztetjük, pelenkázzuk, stb.), kis fésű (uh szerint nagy haja lesz :))), körömolló


Talán ennyi.


38 hetes km

2012. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja igen, természetesen textil pelus is kell. :)) Hordozót majd apuja behozza, mikor hazavisz minket. :)
2012. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

az előzőeket kiegészítve:

magamnak: tányér, evőeszköz, pohár, szalvéta. Ruha, amiben haza jövök. Én homeopátiás szereket vittem sebre, fájdalomcsillapításra. Wc papír. Ásványvíz. Szoptatós melltartó.

Babának: kistakaró. Esetleg cumi. Neki a többi attól függ, hogy abban a kórházban mit adnak.

2012. ápr. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, telefontöltő! :)
2012. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én spártai módra esküszöm, de még így is hátizsáknyi lett. :D

Enyém:

magamnak eldobható bugyi, hálóing (bár én a kórházit szeretném összevérezni), melltartó, melltartóbetét, törülköző, köntös, evőeszközök, tálca, fogkefe, fogkrém, vécépapír, ülőkére papír, szappan, mellbimbó krém, papucs.

Fiamnak: nem tudom milyen idő lesz, ezért több féle body, kissapka, rugik, pelus, popsitörlő, popsikrém, textilpelenka


Külön nem készítettem semmit a szülőszobára, mert kórházi-divat párti vagyok. Nem frusztrál az ottani öltözék. Maximum inni viszek külön, ahogy szoktam.

2012. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ,csak azt nem értem Minek a babának ruha ,tudtommal felöltöztetik a babát, minden fürdetés után!

Én 4 éve szültem a Tétényi kórházban ,és csak hazamenős cuccot kellett a kicsinek bevinni, no meg pelust minden már s adtak!

2012. máj. 1. 11:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk pl. nem adnak neki ruhát, ezért kell neki.
2012. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!