Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák apukák ti mikor...

Anyukák apukák ti mikor kezdtetek beszerezni komolyabban a baba holmikat? Babakocsi? Ruhak? Egyebb kellekeket?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 30. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Babakocsi: 18. hét

Babaszoba bútorai: 28. hétre minden megvolt, ágy, szekrény, pelenkázó, baldachin, ágyneműk, minden)

Ruhák, "játékok": 11. héttől folyamatosan, amikor valami megtetszett.

Babaápolási dolgok: 36. hétre lett meg minden. :)


38 hetes km

2012. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16 hetesen tudtam meg hogy lány lesz, onnéttól fogva kezdetem vásárolni a ruhákat! 30. Héten babakocsi, babaszoba bútor.
2012. ápr. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kiságy: 4 hetesen (nem írtam el :)))

Babakocsi: 30 hetesen, de már megvolt, csak el kellett hozni.

Ruhák: kb 30 hét után, mert így lett meg a pénz rá.

Most 35 hetes vagyok.

2012. ápr. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Október 2re vagyok kiírva,és augusztus végén lesz rendezve minden szerintem.Nem szabad előre örülni semminek.Amúgy meg egyébként ahogy van pénze az embernek,de 6-7hónapnál előbb felesleges,mert bármi történhet.
2012. máj. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Na ez a bármi történhet a halálom. Én ezzel nem foglalkoztam. Fejben nagyon sok minden eldől, így aztán nem is voltam soha hajlandó arra gondolni, ami negatív.

A 12. héttő folyamatosan vásároltunk az első babának, mert így minden hónapban csak keveset kellett kiadni, nem terhelte meg a családi kasszát a vásárlás.

2012. máj. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kszonom a valaszokat !

Ti vettetek baby orzott es legzes figyelot????

Es a vedo no ad listat az olyan dolgokhoz h pl krem lazmero stb ugy felel hogy elfelejtek valamit :(

2012. máj. 1. 08:16
 7/16 anonim ***** válasza:

Adott listát nekem, az alapján rendeztem a holmikat, és kértem segítséget itt is, meg barátnőanyukáktól is :)


most vagyok 32 hetes, és tegnapelőtt vettük meg a kiságyat babahordozót, ezek hiányoztak még.


Én nem veszek légzésfigyelőt, meg nagyon modern kütyüket sem.

Ott lesz mellettünk a pici a hálóban, amíg nagyon kicsi, remélem minden rendben lesz.

Bízom az ösztöneimben.

2012. máj. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

23 hetes vagyok, még semmink nincs :) de nem azért, mert "baj lehet", hanem mert még ráérünk. persze rengeteget keresgélek a neten, hogy mire odajutunk kialakuljon, miből mit szeretnénk, de még nem kezdtük el.


Kérdező, Te hány hetes vagy, hol tartotok?

2012. máj. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A férjem orvos, nagyon légzésfigyelő-ellenes, de a többi kollégája is, elég alaposan utánajártunk. Plusz nálunk adnak normális minőségű kórházit, ha szükségét érzik. Így nekünk az kimarad. Bébiőr pedig azért marad ki, mert a mellettünk lévő szobában lesz. :)


1. válaszoló voltam

2012. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, légzésfigyelőt csak indokolt esetben, problémás, vagy nagyon kis súlyú koraszülött babáknál javasolnak a szakemberek, akkor viszont komolyat, nem valami gagyit. Egyébként pedig kifejezetten ártalmas is lehet, mert mint minden elektromos kütyünek, van sugárzása, képez elektroszmogot, ami igazán nem hiányzik a kisbabának, kap úgyis eleget.

Kérdező, ha bizonytalan vagy, legjobb, ha olyan ismerős anyukákat kérdezel, akikben megbízol. Ha jó védőnőd van, az is segíthet, de velük kapcsban nagyon szkeptikus vagyok, mert ugyan sok védőnőt láttam már, de értelmeset még egyet sem. De állítólag van olyan is.

Én fürdetőből, popsikrémből és egyebekből csakis a minden adaléktól mentes natúrkozmetikumokat használom, tehát még a gyógyszertárit sem, nekem bejött a foreveres cucc, de a Weledát is próbáltuk, tetszett. Első babómnál még Ausztriából hozattuk, mert akkor még nem volt a DM-ben, illetve akkor jött be, de aranyárban, kinn jóval olcsóbb, neten rendeltük.

Amit én a ruhákon, babakocsin, hordozón, babakádon túl vettem, az körömolló, lázmérő és nagyjából ennyi. Nem vettem előre orrszívót - másfél éves volt a lányom, amikor először náthás lett, akkor apa elszaladt a gyógyszertárba venni egyet. Mellszívóval ugyanígy voltam, gondoltam, ha kell, majd veszek, előre nem költök.

2012. máj. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!