Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit sportolhatnék még az első...

Mit sportolhatnék még az első trimeszterben, ha nekem a terhestorna nem elég?

Figyelt kérdés

Eddig rendszeresen sportoltam, alakformáló edzés napi egy órában.

Még csak az első trimeszterben vagyok, de azt már nem merem csinálni, nehogy baj legyen a babával. Beszereztem Rubint Réka Légy bombajó kismama DVD-jét, ami jó, csak éppen úgy veszem ki a szavaiból, hogy az első trimeszterben csak az első húsz percet lehet csinálni, a másodikban már az első húsz percet is plusz a második húsz percet, a harmadikban pedig már 60 percet.

Jól értelmezem?

A 40, illetve 60 perc jó is lesz majd és elégséges, viszont ez a húsz percecske nekem az edzettségem miatt olyan, mintha nem is lenne.

Mit csinálhatnék még ezen kívül?

Ha kétszer csinálom meg a húsz percet egymás után az nagyon unalmas.

Szerezzem be még például Kállai Ildikó kismama tornáját és abból is csináljam meg ezután az első trimeszteres részt?

Vagy e mellett csinálhatok még mást is? Például Salsa tánc, vagy valami hasonló?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. jún. 23. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
bicajozás!
2009. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Ezt a dokiddal kell megbeszélni.
2009. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az nem megoldható. Szobabiciklire ezért nem akarok költeni, ráadásul nem is tudnám hova tenni, mert kicsi a lakás.

Viszont van egy hét hónapos babám, akit nem akarok az én sportolásom miatt lepasszolni (meg nem is tudnék), ezért olyan mozgást választhatok csak, amit itthon mellette, akár hajnalban is csinálhatok, amikor ő még alszik.

2009. jún. 23. 11:04
 4/13 A kérdező kommentje:
Dokim meg még nincs. És egy darabig még terhesgondozás sincs. Külföldön élek, majd csak a 11-12. hét körül találkozom először szülésznővel.
2009. jún. 23. 11:05
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Ügyes vagy, hogy tornázol! Még a vajúdást is nagymértékben megkönnyítheted a jó kondoddal :)

Az első harmadban legfőképpen a megeröltető hasizomgyakorlatokat szokták elhagyni (amíg az embrió stabilan be nem ékelődött, ágyazódott). Általánosan kerülni érdemes a túl gyors szívverést és nehéz légzést, heves ugrálást és zötykölődést.

Nagyon alapos leírást találsz javaslatokkal és ellenjavaslatokkal a [link]


linken.

Remélem, hogy segített :)

2009. jún. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az úszás a legjobb sport, ha a dokid engedi. Bár ahhoz is el kell menni otthonról. Vannak viszont babaúszás foglalkozások is, és meglepően sokat kell a mamiknak is mozogni. Olyan, mintha vizitornára járnál.

Ráadásul még a babának is nagyon jót tesz!!

Érdemes kipróbálni.

2009. jún. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az úszás tényleg jó lenne, csupán egy gond van... Nem tudok úszni. Pontosabban tudok, de félek a víztől, így inkább kerülöm az úszással kapcsolatos szituációkat.

A linket megnéztem. Összességében ha jól értelmezem mivel előtte is sportoltam, így csinálhatnám ugyanazt, csak súlyzózás és hasizmozás nélkül, illetve kisebb hévvel, hogy ne pörgessem túl magam, valamint ha bármit érzek, szédülök, akkor le kell állnom.

Ez elég szimpatikus megoldás. Úgyis van Polar órám, felrakom és nézem majd a pulzusomat, hogy jó legyen.

Valamint ott a táncot is írták, lehet, hogy azt is kipróbálom. Bár itthon egyedül mókásan fogok kinézni... :-D

2009. jún. 23. 12:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát írhattad volna hogy van már babád akkor nem írom a bringát de mindegy...
2009. jún. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ha a lepontozás miatt írod, hogy írhattam volna, akkor mondom, hogy nem én pontoztam le. Nekem minden válasz hasznos volt, hiszen segíteni próbáltatok.

Úgy látom, hogy végigsöpört a kérdésemen egy lepontozó, aki hozzászólni már nem volt képes, meg szerintem nem is tudott volna érdemben.

Ezt úgy utálom...

(Egyébként tény, hogy írhattam volna, de akkor azt is írhattam volna, hogy nem tudok úszni, kétbalkezes vagyok, tehát a labdajátékok kilőve, nem tudok síelni sem és ugrókötelezni, hogy minden olyan sportot kizárjak, ami számomra nem alkalmas valamilyen oknál fogva... :-D )

2009. jún. 23. 13:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! én a 13. hétben járok és rendszeresen tornázok egy klubban. ez is alakformáló.

a dokimmal megbeszéltem és a hasizom kihagyásával folytathattam, csak tényleg vigyázom kellett, nehogy túlhajtsam magam (a dokival az 5. héten beszéltük meg).

nagyon jó volt az eddigi pár hét, nem is híztam még (az előző terhességemnél már ekkor rajtam volt plusz 3 kg!).

Jó mozgást!

2009. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!