Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szabad és mit nem szabad...

Mit szabad és mit nem szabad csinálni terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Értem itt azt, hogy szex, emelgetés, terhestorna, önkielégítés, futás, stb...


29.hét és veszélyeztetett.


mindenre kíváncsi vagyok, hogy mik azok amik össze húzzák a méhet erősen és esetleg árt a babának.

mik azok amik még árthatnak? itt azokra gondolok, hogy erős hangok, idegesség (mennyire árt, milyen mértékig "elviselhető" )


köszönöm a válaszaitokat



2012. máj. 2. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:

engem ágynyugalomra intett az orvos, mert görcsölgettem. viszont ha egész nap az ágyban feküdnék, meg is őrülnék hamar. nemrég költöztünk, van egy kevés pakolni való. napközben teljesen egyedül vagyok itthon, amit el kell végezni, azt elvégzem. sajnos nem tehetem meg, hogy még 3 hónapig az ágyban feküdjek és osszam a népnek a teendőket. ez van. ugyanúgy emelgetnem kell, csak jobban vigyázok. például ha a földről kell felvennem valami nehezebbet, akkor leguggolok érte, nem csak lehajolok. a szextől is el vagyunk tiltva, de ez az utolsó dolog, ami miatt szomorkodom. lesz még bőven lehetőség, terhes viszont csak 9 hónapig vagy, addig nagyon vigyáznod kell magadra! csak óvatosan. ha elfáradtál, pihenj. amitől pedig int az orvosod, azt lehetőleg tartsd be, főleg így, hogy veszélyeztetett vagy.

boldog babavárást!

2012. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

a szexet "meg engedte" csak mi néha bepörgünk :) persze itt nem valami vad durva dologra gondolok, csak egy erőteljesebb együttlétre :) ezt nem tudom szebben megfogalmazni :S

tehát legyünk mostanában nyugisabbak? :P

persze a babáért mindent megteszek akár még le is mondok a szexröl terhesség alatt.


az emelésről annyit hogy ha ugy érzem nehéz fel sem emelem.

görcsölni is 6 honap alatt csak 2-3x görcsöltem, hányingerem sincs az is max 2x volt, hál istennek tünetmentes szinte a terhességem

2012. máj. 2. 10:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad

- Forró vízben fürdeni.

- Nagyon hevesen szeretkezni. (Bár most hogy veszélyeztetett, hagyjatok fel vele, azt a kb. max. 10 hetet kibírjátok)

- Emelgetni nem ajánlott.



Szabad

- Terhestorna - hisz azért lett kitalálva!

- Langyos vízben fürdés.

- Futás, csakis normális talajon. Heti 1x.

- Kerékpározás, normális talajon, szerintem max. 33. hétig.

2012. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár hogy veszélyeztetett, inkább az orvosodat kérdezd.


33+5 hkm

2012. máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Veszélyeztetett terhes vagyok én is, bennünket eltiltott a házasélettől, és a kismama tornától is, mert nagyon hamar keményedett a pocakom és a 20. héten rövidülni kezdett a méhnyakam is, szerencsére azóta nem változott, köszönhetően a pihenésnek. Korán lett előtejem is, így amiatt sem volt szabad, mert az oxitocin a méhizomzatra is hat és összehúzódásokat okoz.

Miért lettél veszélyeztetett?

31 hetes kismama

2012. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó

egyrészt anyukám által mert sajnos sok vetélése és halvaszületése volt :(, másrészt a munkám miatt és több évig probálkoztunk nem sikerült, ő meg most hogy végre sikerült nem akart az orvosom kockáztatni

2012. máj. 2. 18:09
 7/7 A kérdező kommentje:

kedves 33+5ös :)


rákérdezek még1x a dokinál


köszi

2012. máj. 2. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!