Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtt hány héttel...

Szülés előtt hány héttel érdemes táppénzre menni, ahhoz hogy normális GYEDet kapjak?

Figyelt kérdés
Melyikkel járok jobban?Táppénzzel vagy a szabadsággal?A munkáltatóm akkor akarja kiadni a szabijaimat.Jó ez így?Decemberben szülök és első baba.Szóval nem nagyon tudok még semmit!
2009. jún. 23. 14:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy tudtok olyan oldalt ajánlani ahol le van írva minden kereken?
2009. jún. 23. 14:17
 2/7 anonim ***** válasza:
a gyed-et az előző évi átlagfizetésedből számolják. tehát minnél tovább dolgozol annál jobb lesz az átlagod. sajna én tavaly júniustúl nem dolgoztam és decemberben szültem. igy rossz lett az átlagom és kevest fogok kapni. most fogom kapni az első teljes havi gyedet kiváncsi leszek mennyi lesz.
2009. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így van: az előző évi átlagbéred 70%-át fogod GYED-ként megkapni. Tehát, ha 2009. dec. 31-ig megszülsz, akkor felesleges ezen aggódnod, mert a 2008-as év lesz az alap. Akkor más a helyzet, ha a baba esetleg januárban érkezik.

Mikorra vagy kiírva?

2009. jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
December 6ra vagyok kiírva:)De a szabit vagy a táppénzt érdemesebb választanom?Ha minden jól megy,szülés előtt 3 vagy 4 héttel mehetek?
2009. jún. 23. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én úgy tudom, hogy a TGYÁS-t és a GYED-et is az előző évi fizuból számítják. Az utolsóval ellentétes kicsit az infóm, ugyanis mivel dec-ben szülsz, a TGYÁS-od a 2008-as fizuból számolják, viszont mikor a GYED-re leszel jogosult, már 2010 lesz, így azt majd a 2009-es fizu után kapod. A szabival amúgy jobban jársz most, viszont ha meg azt vesszük, hogy ha visszamész dolgozni, akkor utána kiadják a még előzőleg ki nem vett szabikat is, szóval neked kell tudni, mikor lesz/van rá nagyobb szükség. Amúgy meddig dolgozol?

Én is hasonló cipőben járok, mint te, december 1-re vagyok kiírva. :)

2009. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:)Úgy terveztem,hogy végig dolgoznék,de persze attól függ mit mond az orvos.De lehet,hogy a novembert kiveszem,mert a decemberi hajtás nem esne már jól.Meg szeretnék előkészülni egy picit a babára:)És Te meddig tervezed,hoy dolgozol?
2009. jún. 23. 19:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!Én nov.végére dec elejére vagyok kiírva.A TGYÁS-t a 2008-as átlagodból számolják ami a bruttó béred 70%-a lesz,ha megvan a 180 napod,a GYED-et pedig akkor kapod,ha lejár a TGYÁS (ami 6 hónapi jár).A GYED-ed alapja a 2009-es éved lesz,ami max 96.600 Ft.Ez a fizudtól függ majd.Én már táppénzen vagyok,így én még a magasabb összeget kapom (70%).A gyedem mivel csak jún.végéig dolgoztam kevesebb lesz,de a TGYÁS-om az jó lesz.

Boldog babavárást!

18 hetes km

2009. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!