Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki megemelte...

Van itt olyan, aki megemelte magát az első harmadban, és amiatt ment el a baba? (pl. utazás, költözés miatt)

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Igen, nem az első harmadban hanem később. 18 hetes terhes voltam, 10 kiló cukrot vittem be a konyhából a kamrába. Ez délután valamikor 5 körül volt, másnap reggel 5-kor sürgősségin voltam, el is ment a baba.
2012. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Az elsőt sajnálom is meg nem is. Ez egy sajnálatos dolog, biztos volt lelkiismeret furdalása, viszont figyelhetett volna jobban magára!


Nekem szerencsém volt, 6 hetes volt a baba mikor kiderült, hogy jön hozzánk, viszont később azt mondták, hogy akkor lehet, hogy előbb fogant és 8 hetes volt akkor. Szóval pontosan nem tudom/tudjuk. Előtte nyitottunk üzletet, rengeteget pakoltam, stresszeltem, dolgoztam, takarítottam, cipeltem, rendezgettem. Aztán hirtelen belém hasított a tudat, hogy jó ideje nem volt meg, sokan az üzletre fogták, hogy a sok munka miatt késik. Na Én azért vettem egy tesztet és persze pozitív lett. Szerencsém volt nem ment el a baba, egészségesen született. De amint kiderült a baba nem engedtek még egy rekeszt sem megemelni.

2012. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom. jó hogy mondod, én állandóan emelgettem idáig 10 kilós unokaöcsémet, akkor ezentúl nem fogom... :S

Ezen kívül 8 hetesen kellett oceanról túlról hazacuccolnom... Ez azt jelentette, hogy tűző napon 1 órát álltam sorban vámnál 75 kilót húzva vonszolva cipelve magammal... Az utazás maga meg mindenestől 2 napig tartott.... brrrrrr. Nagyon féltem, hogy bajunk esik, és a mai napig nem értem, hogy "éltük túl". Akkor muszáj volt, nem volt más választásom, de akkor ezentúl megteszek mindent, hogy normálisan vigyázzak magamra és ne emeljek... unokaöccsöt se...

2012. máj. 6. 14:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem értem miért pontoztatok le, nem bántottam az elsőt sem! Még annyit hozzá tennék, hogy sok anyukának még kicsi a gyereke mikor újra babát vállalnak és egészségesen kihordja, megszüli annak ellenére, hogy a nagyobbat cipeli, emelgeti, játszik, kergetőzik vele.... Ha hirtelen emelsz sokat baj lehet, viszont ha hozzá van szokva a tested az elejétől fogva akkor is lehet baj, de jóval kevesebb erre a %.
2012. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akik kis korkülönbséggel vállalnak gyereke(ke)t, azok is cipelik a kisebbet, aki legalább 10kg.

Játszótéren kocsiba ki-be, hintába ki-be, etetőszékbe. stb.

És ettől általában nem vetélnek el.

2012. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ők hozzá vannak edződve az emelgetéshez... Az emelgetett unokaöcsémnek az anyukája sajnos éppen most vetélt el nem régen. Most lehet barkobázni, hogy mi miatt...
2012. máj. 6. 14:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy vigyázhattam volna jobban magamra, csak éppen azért tettem, mert nem volt más, aki megcsinálta volna. Ezen kívül, nem feltétlenül amiatt vesztettem el, még emeltem azelőtt is unokaöcsémet, unokahúgomat. Az akkor úgy kellett legyen. Valószínű az töltötte meg a poharat egy nem feltétlenül életképes terhességnél vagy egy nem biztosan egészségesen születendő babánál.

Egyébként azután még három terhességet veszítettem, 10, 11, 8 heteseket. A most 3 éves 5 hónapos fiamat is végig veszélyeztetett terhesként hordtam ki, többet voltam kórházban terhességem alatt mint itthon.


Nem vettem bántásnak és nem én pontoztalak le.

2012. máj. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az elsőt nagyon sajnálom, de ne legyen lelkiismeret-furdalásod, mert biztos vagyok benne, hogy nem a cukor megemelésétől veszítetted el a babádat, ez csak a szerencsételne egybeesés lehetett:(


Nekem 14 hós a lányom, 21 hetes várandós vagyok és naponta százszor emelgetem 11 kilós lányomat, mert még nem jár, segítségem nulla. Etetőszékbe, kiságyba,babakocsiba ki-be, hát ez van, persze igyekszem én is inkább kézenfogva vezetni ha lehet, de van amikor ez kivitelezhetetlen.

2012. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 22 hetes vagyok a harmadik babával, a középső gyerekem 18 kg, és sokat kell emelgetnem. Szerintem ha egészséges a terhesség, nincs baj.
2012. máj. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 9 hónap című műsorban mondta Czeizel professzor, hogy az emelés önmagában nem okoz vetélést, ezt csak egy régi tévhit. Valószínűleg nem csak az okozta az első válaszadónak a szörnyűséges esetét, sajnálom.
2012. máj. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!