Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vállalnátok így a költözést?

Vállalnátok így a költözést?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy új albérletbe kell mennünk, mert lesz egy új lakótársunk (most a családi bonyodalmakat nem részletezem, hogy miért) és 2 helyett 3-an fogunk együtt élni. Így kicsi lesz a mostani lakás, de már 3 hónapja hiába keresünk, nem találtunk olyat, ami megfelel az igényeinknek. Most találtunk egy lakást, ami tökéletes lenne mindhármunknak, csak az vele a probléma, hogy olyan helyen van, hogy akárhova, ahova járunk +fél órával több lesz az utazási idő. Budapest, BKV-zni kell, mert az autózást nem tudjuk megfizetni, meg amúgy sincs autónk... Szóval elég kieső helyen van a lakás. Nyelvórára, zeneórára, suliba, barátokhoz... Mindenhova fél órával több utazás. Ami azt jelenti, hogy eddig pl zeneórára, ha mentünk az 1 óra út volt a város másik felébe, az új lakásból pedig 1,5 óra lesz.

Ti bevállalnátok vagy megpróbálnátok inkább tovább keresni?


2012. márc. 1. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Budapesten plusz félóra utazás teljesen megszokott.Persze,hogy vállalnám.

Egyébként ha van a közelben vasútállomás,akkor lehet közlekedni vasúttal is bkv bérlettel Budapest városon belül.Én is külkerületben lakom,majdnem mindenhova min.1órát kellene bkv-éznom,de használom a mávot:)

2012. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy tovább keresgélnék, mert lehet annyira keresgéltek, hogy majd nem találtok. Szerintem költözzetek be, aztán ha adatik másik sokkal jobb hely, akkor lesz értelme elgondolni rajta, hogy akkor menjünk vagy maradjunk. Bár tudom, hogy ez nem így működik, de nehogy koppanjatok :)
2012. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne kapkodjatok! Sosincs jó vége. Mi egy 1szobásban voltunk albiban, amikor párom szülei jól összevesztek azóta el is váltak. Na szóval kényszermegoldásként anyóspajtás és a 2 kicsilány hozzánk jöttek. Beletelt bő fél évbe, mire megtaláltuk a megfelelő albit.
2012. márc. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hol lenne ez a kecó?

nekem nagyon fontos, hogy ne kelljen sokat utazgatnom, mert sajnos 20 évig laktam olyan helyen, ahová csak 1 vacak busz jár, az is ritkán, és egy örökkévalóságnak éreztem, mire bejutok valami civilizált helyre.

azért másfél óra utazás az 1 nap odavissza 3 óra. gondolj bele, hogy 3 óra alatt mennyi hasznos dolgot el lehet intézni, lehetne pihenni, házimunkával foglalkozni, stb.


anno engem az bosszantott, hogy ha mondjuk aznap volt egyetem, meló és színház, akkor egy bőröndnyi cuccal járkáltam a városban, mert kellett váltás ruha, kaja, stb stb. most ha úgy jön ki, haza tudok ugrani kajálni, átöltözni, magamhoz venni azt a cuccot amit netán otthon hagytam. és ami a legfontosabb: nem érzem magam annyira elvágva a világtól.

akkoriban ha valakit áthívtam, rögtön vinnyogott, h úúúristen, az k.rva messze van, bocs, de lehet, h nem tudok kimenni. most meg simán átugrik bárki szívesen, mert jó esetben még útba is esik neki.

2012. márc. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
16. kerületben, cinkota környékén... Az a baj, hogy még egy piac sincs a közelben, ahová ki tudnék menni bevásárolni... Szóval nehéz, mert a lakás tényleg tökéletes, amilyet kerestünk, csak mindentől olyan messze van
2012. márc. 2. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Uhh! Az tényleg a világ vége.
2012. márc. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

16-ban tényleg vacak a közlekedés. Én is itt lakom.

Háát, én már megszoktam.

De iskola itt is van, át lehet iratkozni...mondjuk attól függ, hogy mekkora a gyerek. Ha már elég idős, akkor tud egyedül utazni, közlekedni. De ha kisebb, akkor nem.... Végülis mindegy, úgyis a szülő dönt, szóval nyugadtan át lehet egy kerületi iskolába iratni.

A többi elfoglaltságot is meg lehet a közelben találni, pl. nyelvtanár, zeneóra. Akár év közben is. És így időt is spóroltok, mert nem 1 óra lesz az utazás a zeneórára, hanem csak fél óra.

2012. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nincs gyerek, ketten vagyunk a párommal + tesóm.

Zenetanárt meg nem kereshetünk másikat, mert ismerőshöz járunk... Szóval azért mert máshova költözünk, nem fogunk változtatni a fontos dolgokon

2012. márc. 4. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!