Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ennyire nagy baba lehet tényleg?

Ennyire nagy baba lehet tényleg?

Figyelt kérdés
Akinek 32 hetes uh-n azt mondták,hogy hetekkel nagyobb a baba,annak mekkorával született? Nekem azt mondták,hogy 36 hetesenke felelnek meg a méretei.

2012. máj. 7. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ilyen nagy baba lenne az orvosnak rögtön meg kellene vizsgálni mitöl is.

Mert egy rendellenes placenta müködés okozhatná, ami miatt óriás baba lesz, vagy egyszerüen a táplálkozásod nem megfelelö.


Szóval szerintem csak hüleségeket beszél az orvos ha nem csinál további vizsgálatot.

2012. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krisztivan ***** válasza:
Nekem már a 12.UH-n is nagyobb volt több mint egy héttel.40+10napra született 4430gr és 61cm-vel a fiam.Persze ez nem törvényszerű,mert a mérések mindig emberi tényezőtől is függnek.Ha jó a szonográfus akkor pontosabb.
2012. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Leírnád a méreteit? Akkor össze tudnánk hasonlítani a többiekével is, meg az átlaggal. De ettől függetlenül sem hiszem, hogy meg kell ijedned, mert egyrészt a becslés csak becslés, ettől még nem biztos, hogy nagy baba lesz. Másrészt pedig ha nagy baba lenne, akkor sem dől össze a világ. Tudom ilyenkor megijed az ember, hogy meg tudja-e szülni, nem lesz-e valami baj, de többségében nem szokott ebből gond lenni, csak lesz egy kicsit dundibb bébid. :)


Nekem szülés előtti napon mondták, hogy 4 kiló lesz. Másnap 3330 grammal megszületett. Gondolj csak bele milyen sokat tévedtek! Majdnem 700 gramm...szóval a becslésekre nem kell mindig adni.

A doki pedig szólt volna, ha baj lenne.

2012. máj. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Ezek a becslések közel sem pontosak. Nagyon nagyokat szoktak tévedni, nem is kevésszer. Nekem 30 hetesen a 4D-s UH-on azt mondták, hogy 4,5 kg-os lesz a babám. Ehhez képest született egy 3350 g-os bébikém. :)

Én hiába kérdezgettem az orvosomat, hogy most mekkora a babám, mindig azt mondta, hogy ezek a becslések nagyon pontatlanok, ezért ő nem szeretne ilyenekbe belemenni. Persze, azért sunyiba midig meglestem a monitoron, hogy mennyit számolt ki a gép. :)

2012. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem szülés előtt 2 nappal 3250grammra becsülték 2 nap múlva 3007 grammal született a kislányom.És nekem minden orvos mást mondott az egyik azt mondta nagy baba lesz a másik szerint meg kicsi.Erre nem lehet adni.
2012. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 héttel nagyobb babát mutat az összes UH a számolthoz képest, úgyhogy kíváncsi vagyok mekkora lesz majd valójában.
2012. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig 2-3 héttel kisebbnek mérték, majd a 39. héten megszületett 4,5 kilóval és 60 centivel. A dokim csak legyintett ezekre a méretekre.
2012. máj. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!