Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinek nagy túlsúlya...

Ha valakinek nagy túlsúlya van és az pont a hasán van, létezik hogy amiatt nem látható olyan jól a baba és a neme?

Figyelt kérdés
Alig lehetett látótérbe hozni a babát hogy le lehessen mérni. Vagy az orvos rossz tényleg?
2012. márc. 7. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Én láttam egy dokumentumfilmet amiben csak akkor derült ki egy nőről hogy terhes mikor megindult a szülés és akkor is nehezen jöttek rá mert az Uh nem mutatott semmit,főleg nem babát,és akkor véletlen megnézték oldalról a nőt és ott volt a baba,a nagy túlsúly miatt nem látták.
2012. márc. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

és a gyakorlatban járt így valaki?? A hugomról van szó, neki szeretnék érvelni valamivel. Az én dokimhoz jár, aki való igaz nem kedveli a nagy túlsúlyt pláne terhesen (nekem is szólt hogy óvatosan a hízással mikor terhes voltam pedig nem voltam egy nagy túlsúlyú 176 cm vagyok 70 kilóról kezdtem 84 el mentem szülni). Na de nem ez a lényeg hogy milyen a doki, hanem a hugom meg van győződve hogy béna a doki hogy nem látja rendesen a babát és hogy az ismerőseinek már 15-16 hetesen mind megmondták mi a baba neki meg hogyhogy nem látja az orvos stb.

Nekem is látta már ennyi idősen a kislányomat, de nekem nem volt súlyfeleslegem. Nem akarom megbántani se...

2012. márc. 7. 13:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok sokszor nem tudják megmondani a baba nemét, de nem azért mert "bénák", hanem mert nincs szonográfusi szakképzettségük, így az UH-val nem bánnak különösen ügyesen. (Tisztelet a kivételnek!)

Tehát én a nődokiban nem bíznék ezen a téren, egy szonográfus meg meg tudja mondani, ők napi 8 órában ezt csinálják... Nekem a 18 héten mondák meg mindhárom gyerekemet "biztosra", igaz, előtte csak a 12-n voltam, közben nem.

Szerintem a túlsúly csak annyiban befolyásolhatja ezt a dolgot, hogy nagyobb gyakorlata kell legyen az adott embernek, aki csinálja a vizsgálatot...

2012. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdésed. Én elég nagy túlsúllyal indultam ( 2.baba, most vagyok 28 hetes ). Helyi kórház UH: a szonográfus minden egyes alkalommal megmondja hogy rosszak a látási viszonyok...lehet benne valami. A 18 hetes genetikai UH-n egy jól képzett orvos volt ( nem a sajátom ), aki volt olyan bunkó hogy azt mondta, a babát is alig látja, nem hogy a nemét...mert persze kérdeztem milyen nemű baba lesz. Erre rá 2 napra mentem magánúton egy pesti UH központba, türelmes, szakképzett és figyelmes orvos volt, aki rögtön mondta hogy kisfiú. Szóval a kérdésedre a válasz: biztos hogy számít az orvos tapasztalata, szakképzettsége, de fontos az UH gép minősége is. És persze magánban türelmesebbek, hosszabban nézik a babát.

Most lesz a 30 hetes kötelező UH-m, de megint inkább elmegyek Pestre és ott nézetem meg.

2012. márc. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyiban nem értem, hogy nálunk a 12. hétig hüvelyi ultrahang van. Ott látnia kell. Én is túlsúllyal indítottam, mindig csak annyit mondtak, hogy vastag hasfal miatt annyira nem jó a kép. A nemét a 18 héten még nem, a 20-on már simán megmondták. Annyira nem értek hozzá, de a hüvelyin nem számít a túlsúly nem???
2012. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...ez a doki rengeteg uh-t csinál néz tényleg általában megmondja a nemet. 12 hétig hüvelyivel nézte igen, de utána már nem. Ez magánrendelés és 25 percig UH-zta múltkor is tesómat, szóval nem kapkodta el. És amúgy nem bunkó, nem is mondta neki hogy a túlsúly miatt lehet, ezt csak én kérdezem!!
2012. márc. 7. 14:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

180 centi vagyok, 100kg-al kezdtem, 110-el mentem szülni és óriási pocakom volt előtte, és nekem UH-kon mindig hozzátették hogy a mérés nem feltétlen pontos a rossz látási viszonyok miatt (persze ezt orvosi szavakkal megfogalmazva)

Nekem a dokim azt mondta amúgy, hogy gép és ember függő is, hogy a túlsúly miatt ki mit mennyire lát.

De azért olyan nem volt, hogy ne lehetett volna kivenni bármelyik testrészét, még az apróbbakat is, sőt a nemét már a 12. uh-n megmondták, mert látták.

Szóval szerintem ahhoz tényleg nagyon nagy túlsúly kell hogy ilyeneket ne lássanak.

Az meg hogy most 1-2 mm-el emiatt elmérik egyik-másik méretét, szerintem nem mérvadó.

2012. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok kis darabka, 124kg-al kezdtem a terhességem(nekem is van pocakom), és a 12. heti UH-on a doki már hasi UH-on nézte a babót!

Mondta, hogy vastag a hasfal, rajta van a papíromon, de nem mondott olyat, hogy nem látszik, én is tisztán láttam minden részét! :) Igaz a nemét még nem tudtam meg, sietett szegénykém szülni! :) Lehet, hogy úgy fordult tesódnál a baba, hogy amiatt volt nehéz a vizsgálat, nem?!

De, ha ennyire nem elégedett a dokival keressen másikat!

Az enyém egy tünemény! :)

16hkm

2012. márc. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!