Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kaphatok gyed-et ha van 1...

Kaphatok gyed-et ha van 1 éves munkaviszonyom, de most csak ápolási díjat kapok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a gyedhez az előző 2évben kell 365biztosított napnak lennie.Tehát ha 2éven belül volt az 1éved,akkor talán igen.De nem igazán tudom,én csak gyest fogok kapni.De viszont ápolási díj lehet nem jár,ha kapsz majd gyedet vagy gyest.Inkább járj utána hivatalos helyen,nem hiszem,hogy sokan lennének ilyen helyzetbe.
2012. máj. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Te nem félsz attól hogy csak gyest fogsz kapni? Mármint hogy nem lesz elég a pénz semmire? Én nagyon. Bár szerintem én is majd egyszer gyest fogok kapni, mert idén kellene szülnöm ahhoz hogy 2 éven belül legyen az 1 év, de még csak terhes sem vagyok. Viszont érdekel ez a téma és gyereket szeretnénk.Ha az ápolási díj rendes munkaviszonynak számítana, akkor lenne esélyem gyedre.
2012. máj. 9. 09:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ápolási díj nem minősül munkaviszonynak, így azt nem veszik figyelembe, ha terhes vagy. Gyest, gyedet, bármit kapsz, az ápolásit elveszik, ha annak az összegét meghaladja minden egyéb más juttatás.
2012. máj. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!