Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet nyugodtan felkészül...

Hogy lehet nyugodtan felkészülni a következő terhességre 3 vetélés után (1 missed ab,1 spontán és megint 1 missed ab)?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nehéz kérdést tettél fel, látom nem is érkezett sok válasz.

Sajnálom, ami Veled történt, nekem "csak" egy ilyen tapasztalatom van, de így is nagyon hosszú ideig tartott talpraállni belőle. Engem az nyugtatott meg, hogy eljártam még a második terhességem előtt mindenféle kivizsgálásokra. Kiderült, hogy magas a prolaktin szintem és szinte alig működik a pajzsmirigyem. Mindkettőre gyógyszert kaptam és a mostani terhességem alatt erőt ad, hogy "kezelik" a problémát, ami miatt korábban megszakadt a terhesség.

Bevallom azért kicsit irigylem azokat a barátnőimet/kolléganőimet, akik nem mentek keresztül ezen és szinte eszükbe sem jut, hogy baj lehet.Az előző babánál én sem aggódtam egyszer sem.

Nekem most ez a 15. hetem és bizony még mindig sokszor rosszakat álmodom vagy tele vagyok rossz gondolatokkal, hogy mi van akkor, ha...

Igyekszem nem beengedni ezeket a negatív gondolatokat és próbálok bízni és hinni benne, hogy most sikerül.

Kívánom Neked, hogy nálad is minden rendben menjen és legyen nagyon sok örömed a következő terhességedben!

2009. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Még hosszú út áll előttem.
2009. jún. 25. 13:28
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Nagyon sajnálom a történteket, de ezen 1x túl kell lépni. Sajnálatos dolog, de megtörtént, kész, nem tudsz már változtatni rajta, kár is rajta agyalni vagy az okokat keresni, felesleges. Ilyenkor szerintem a figyelem elterelés a legfontosabb. Ne próbálkozzatok egy darabig, hogy meddig azt majd ti úgyis érzitek, de egy fél évig legalább ne. Kicsit burkolózz a munkába vagy kezdj el tanulni, mondjuk nyelveket, az nagyon hasznos, de nagyon sok más dolog is van amiből erőt tudsz nyerni. A lényeg az, hogy legyen siker élményed. Szerezed az állatokat? Én pl. imádom őket és amikor 2 éve elvetéltem nagyon-nagyon sokat számított, hogy le tudtam magam kötni velük. Biztos, hogy bediliztem volna ha ők nincsenek nekem. Kedves dolgokkal vettem körül magam és örültem annak, hogy szerethetek és engem is szeretnek. Vegyél egy akváriumot, olyan jó nézegetni, kikapcsolja az embert. Vagy vegyél egy kiskutyát, teljesen le foglalja az egész napod. Viszed kutyasuliba, állatorvoshoz, agilityre, stb.

A lényeg, hogy el legyen terelve a gondolatot egy időre a történtekről. Hidd el ha kipihented a dolgok akkor sokkal könnyebben össze fog jönni és könnyebben is tudsz rá koncentrálni. Kérd ki egy szakértő véleményét, mikor érdemes próbálkozni, kérj homeopátiás esetleg gyógyszeres segítséget.

Sok sikert!

2009. jún. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Első válaszoló vagyok. Elolvastam a második választ és rájöttem, hogy mennyi igazság van abban, hogy a háziállatok is sokat segítenek. Miután kijöttem a kórházból én is kaptam ajándékba egy kiscicát és nagyon sokat segített. Nevettem a bohóckodásán és megnyugtatott a dorombolása. Esetleg, ha szereted az állatokat ez is sokat segíthet abban, hogy rend legyen a lelkedben.
2009. jún. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
3 napja volt spontán vetélésem, és ezidő alatt is lefogytam és szörnyen nézek ki:( de próbálok erős lenni! mindenképp regenerálódj! várd ki szerintem legalább a fél évet, és azon legyél, hogy minél egészségesebben élj! ez legyen amolyan felkészülési idő. étrend, alvás, nyugalom. fontos, hogy a méhed megerősödjön, mert ezek után (és talán egyébként is), biztos nagyon gyenge lehet! szedj folsavat, magne b6-ot, vagy amit a doki mond, ami erősiti a méhet! és nem árt egy teljes kivizsgálás, mert akármi gyulladás is lehet a szervezetedben (itt gondolok akár egy bölcsességfogra), vagy ha fáj valamid, járj a végére a legcsekélyebb dologban is! mert bármilyen kis gyulladás lehet az oka, hogy nem tapad meg rendesen. és a várakozási idő után, amikor már megerősödtél, és makkegészséges vagy:), jöhet a próbálkozás! testileg szerintem ezek a fontosak! az, meg hogy hogyan tedd túl magad lelkileg a dolgokon, egyetértek az előttem szólókkal! sok szerencsét!
2009. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Sajnálom ami veled történt, hidd el, ki lehet abból a bizonyos gödörből mászni. Sokszor visszahuppanunk, de előbb vagy utóbb eljön a te időd, és kisbabó is.

Én most az ötödik gyermekemet várom, aki az első is egyben.Hosszú időn át anya voltam gyerek nélkül,és senki nem értett meg. Négy kisbabát veszítettem el ( 21, 8, 7, 7 héten).

Sokat segített az agykontroll, meditáció, és egy ** nevezetű "gyógyítás". Egyébként a legjobb gyógyír az idő, de ha mindig történik valami lassan ezt sem lehet elhinni.

Most már 32 hetes vagyok, és a mai napig sokszor kapok sírógörcsöt, hogy mi lenne ha........:( Furcsa, hogy hogy lehet hogy ilyen sokáig boldog lehetek, és nem történik semmi rossz?

Sokat mentem a problémám után, de szinte mondhatom az égvilágon senkit nem érdekelt hogy miért nincs végre egy élő kisbabám, aki velem marad. Végül összeveszve két orvossal,egy kis idegösszeroppanással együtt váltottam, és elindultam saját magam útján, saját pénzen magán orvosokhoz. Sajnos el kell mondjam, az SZTK-s rendelések....:( :( :( elszomorítóak. Az is elszomorító hogy a TB-n kívül még fizess azért hogy meggyógyulj. Lényeg a lényeg, négy hónapon belül kiderült egy csomó minden, amit eddig is láthattak volna, észre vehettek volna, és fölöslegesen nem szedettek volna velem hormongyógyszereket...:( PCO, pajzsmirigy, hormonok sem voltak jók. Ez tavaly októberben volt. Februárban közölték nem lehet még legalább 3 hónapig babám, ennek ellenére két hét múlva pozitív lett a tesztem, és most itt boxol a picur a pocakban.

Azt mondom neked tűzön vízen át a legjobbakat keresd meg hogy igazából meggyógyítsanak, mert én is azt hittem sokáig hogy hihetek az orvosomnak, telt az idő, és mégis elmentek a babák....

Nyugodtan nem lehet erre készülni, csak a rosszra lehet készülni, úgy értem ezt, hogy álmodsz magadnak valamit, de eddig sosem sikerült, és a végén már álmodni sem mersz, hinni sem....

Amikor kiderült babát várok, sem az édesanyám, sem a párom nem örült, csak néztek mint a borjúk. Nem mertek örülni, féltek ők is. Én sem hittem, és vártam hogy megint lesz valami, és kár is örülnöm.......:(

Tudom marha nehéz pozitívan állni ezekhez a dolgokhoz, sokan is mondják hogy "majd lesz másik", "fiatal vagy még" "úgyis beteg volt" ....bla bla bla.... de baxus, egy élet, és mihez legyünk fiatalok, ahhoz hogy elveszítsünk egy életet? Ők csak jót akarnak, csak sokan nem tudják mit beszélnek. Meg kell tanulni átlépni ezeken a dolgokon, kezelni őket, és válaszolni a kíváncsi kérdésekre.....

Kívánok neked a lehető legjobbakat és legszebbeket amiket csak kívántál magadnak, mindent amit megálmodtál, mert sikerülni fog úgyis.

Kitartást és erőt !



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2009. szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Én csak azt tudom ajánlani, amit én tettem tavalyi spontán vetélésem után: a háziorvosomtól kértem beutalót alapos vér- és vizeletvizsgálatra, hogy megtudjam, egészséges vagyok-e (nőgyógyászatilag rendben voltam). Mivel nem derült ki semmi komoly, 3 hónap elteltével a férjemmel újra próbálkoztunk. Az eredmény: most 12 hetes kislány és kisfiú, akik makk egészségsek és a terhességem alatt sem volt semmi probléma.

Ha lelkileg is készen állsz és kivizsgáltattad magad, próbálkozzatok! Sok sikert!

2009. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem itt mindenki igazán őszinte és kiváló választ adott, nem értem, miért jó ezt egyeseknek lepontozni. Hát legyen akkor, de kívánom más problémája ne legyen az életben nekik.
2009. szept. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem értem én sem a lepontozásokat, nekem hasznos volt mind és remélem hamarosan újra sikerül teherbe esnem. :)
2009. szept. 7. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!