Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Ülőmunkát végzek...

Mit tegyek? Ülőmunkát végzek ugyan, de már most nem bírom.8 hetes vagyok, fáj a derekam, hányingerem van, állandóan aludnék. Napi 9 órát dolgozom, + 1-1 óra utazás! Estére úgy érzem magam mint akit "agyonvertek". Menjek el táppénzre?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 22. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.Ha tudsz kérj kismamaműszakot (négy órában)Ha nem megy akkor a legjobb a táppénz.Ez a 11óra össz. szerintem sok egy kismamának akár 25 akár 8 hetes.Ha nem gond (anyagilag) én a táppénz mellett döntenék.(A fizud 70%a a táppénz)
2008. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmennék táppénzre,mert a baba ilyenkor a legfontosabb,főleg,hogy sem szellemileg sem fizikailag nem bírod.

Nem vagyunk egyformák,mindenki saját magáról tudja és érzi,hogy mit bír.

Én nem szerettem volna az elején táppénzre menni,mert jól éreztem magam,de addig húztam még bevéreztem,pedig csak olyan tüneteim voltak mint neked. Aztán jött a hasgörcsölés.

Szerintem ne várd meg még rosszabb lesz,igaz,hogy ezek a tünetek a terhesség legelejére jellemzők,de nem véletlenül jelez a szervezet.

Boldog babavárást!

2008. ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gratula a babához!

szerintem is ha , nem gond anyagilag elkellenne menned táppénzre.ne hogy túl hajszóld magad!

egyébként ez az elalvás általában egy-két hétig tart, és a rosszúllétek is elmúlnak majd, általában a 12-15.héttől.

boldog babavárást

2008. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben jártam!(10 óra munka + 3 óra utazás) Én nem mehettem táppénzre egyéb okok miatt, kinlódtam 3 még hétig. Aztán elmúltak ezek a panaszok. a 16. héttől nem dolgozom, már kezdek unatkozni. Ha akkor megtehettem volna, tuti táppénzre megyek! Ezt a kis időt ki kell használni, mert ha megszületik a baba nincs pihenés!!
2008. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a táppénz mellett döntöttem, ma vagyok utoljára. Most mindennél fontosabb hogy a babám egészséges legyen!
2008. ápr. 23. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!