Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan adjam ki magamból a...

Hogyan adjam ki magamból a feszültséget, hogy ne ártsak a babának és magamnak sem? Nem szeretnék előbb megszülni!

Figyelt kérdés
Férjemmel nem volt gond eddig, de most úgy alakultak a körülmények (költözés stb.), hogy elég feszült és ideges. Én bár tehetetlen és kiszolgáltatott vagyok, amiben csak tudok a kedvében járok, még arra is különösen ügyelek mit hogy mondok, nehogy kiakadjn bármin is, van elég baja. De ami sok az sok, egyre többet káromkodik és felbőszíti magát apró dolgokon (csak mert leesett a villa, fel sem veszi, kirohan a konyhából és otthagy és ez csak egy a sok közül). Most este betelt a pohár, nagyon sírtam, ő bocsánatot kért (már számtalanszor megígérte próbál változtatni a viselkedésén), és részéről le is volt rendezve. Azt kérdi miért nem lépek tovább. Fontosabb a Fábry show, minthogy velem foglalkozzon. Egyáltalán nem érzi át, hogy nekem is legalább olyan nehéz, mint neki, csak más módon. Egyre többször érzem, hogy a baba sem érdekli, bár ő állítja az ellenkezőjét, hisz azt mondja minden miatta történik... Eljutottam odáig, hogy már nem szeretnék apás szülést sem. 36 hetes km.
2009. jún. 25. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Most lehet úgy gondolod nem akarsz apás szülést, de lehet hogy majd ha ott tartotok bekéreted..

Ki tudja mi zajlik le egy pasiban amikor várandós a párja? Ezt nem rossz értelemben mondom. Az enyém sem volt normális, pedig én voltam terhes, az én hormonjaim rakoncátlankodtak. Csak azt tudom mondani, próbálj lenyugodni - párnába boxolás, kiállsz a dombtetőre és ordítasz ahogy tudsz, csapkodsz pár ajtót stb..-. Tényleg muszáj neked is kiereszteni a gőzt, a végén még te is bekattansz, és ártasz vele a babának. Próbálj meg nem veszekedni vele, adj neki időt, hogy lenyugodjon, aztán nyugodtan próbálj meg vele beszélni.

2009. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ez nehéz dió, de talán ha kibeszélnéd magadból meséld el valakinek (akiben megbízol) hogy mi történik köztetek te mit érzel, hidd el megkönnyebbülsz egy hosszú mély beszélgetéstől. Nekem szokott segíteni.

Egyébként az én párom is hirtelen haragú ilyenkor nem szabad szólnom semmit és 10 perc alatt megnyugszik ha szólók órákig veszekszünk a semmin. Az én mottom "ne szólj szám nem fáj fejem "mikor lenyugodott vagy inkább másnap meg szoktuk beszélni mi is volt igazából a gond de ált ő hozza fel a témát és kér bocsánatot hogy felkaptat a vizet. ezen ne stresszeld magad beszéld ki magadból. Ha nincs senki akinek elmondhatnád írj és én szívesen meghallgatlak.

2009. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy nagyon! Már az is jó hogy ide leírhattam a bánatom. Ha nem lenne nagy pocakom, valószínűleg elrohannék, és sírva felhívnék valakit, csak itthon nem akartam... Ő ugyanis nem érti miért vagyok kiakadva. Ma este pedig tényleg betelt a pohár. Kár volt lehet eddig is mindent elnézni neki, mert ezzel csak azt értem el, hogy bármit megtehet. Miért nem gondol legalább a fiára? Ha ennyire nem érdekli, tényleg nem érdemli meg, hogy bent legyen a születésénél, meg szükségem sincs rá.
2009. jún. 25. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy nehéz helyzetben vagy és nem esik jól, hogy most az ő érzései vannak a középpontban. Írod is, hogy nagyobb stressznek voltatok kitéve az utóbbi időben, ugyanakkor nem vagy vele tisztában, hogy mi megy végbe benne. Lehetnek félelmei és kétségei, amiket még magának sem mer bevallani, pedig a legfontosabb, hogy mindketten szembenézzetek magatokkal és egymással, mielőtt a baba megérkezne. Akkor ugyanis szoros csapatjátékra lesz szükség, hogy működjön a család.

Nem szükséges "mindenben a kedvébe járnod", hiszen egyenrangú felek vagytok. Ami inkább szükséges, az, hogy nyíltan beszélgessetek. Hogy elmondja neked és te is elmond neki, hogy mi aggaszt. Úgy beszélgessetek, hogy ne csak elmondjátok, hanem meg is hallgassátok egymást.

Ezen kívül segíthet, ha megtanusz (igazából a párodnak is segíthet) néhány relaxációs technikát, ami szülés közben is erőt és nyugalmat ad. Segíthet, ha együtt olvastok babás dolgokról és bevonod őt is a felkészülésbe. Van egy online szülésfelkészítő tanfolyam, ahol relaxációs technikákat is találsz és a lelki változásokról is nyiltan ír. A párodnak is megmutathatsz néhány cikket, ami őt érdekelhetné (pl. szülés apa szemmel, szex terhesség közben és után stb.)

Biztos, hogy minden a legnagyobb rendben lesz, csak kitartást!

Remélem, hogy segített:

www.maternet.hu

2009. jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a baj tudod, hogy "férfi" és nem lehet vele lelkizni, nem tud ilyenkor mást mondani csak hogy lépjek már túl, és nem érti mi a bajom, csak még jobban ideges lesz. Nem érdeklik a babás cikkek sem, bár próbálok neki rendszeresen ezt-azt adagolni. A pocimmal is ritkán foglalkozik. Nem tervezett a babánk, biztos ez is közre játszik a viselkedésében. Bár tudom a maga módján megtesz mindent.

Köszönöm a linket! Te voltál a második válaszoló is? Nagyon kedveseket írtál, köszönöm mégegyszer!

2009. jún. 25. 22:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem kedvességre van szükség,hanem őszinteségre.

láttam ugyanilyen kapcsolatot,apa 1 évig se bírta a babóval és lelécelt,persze nem egyedül.

nagyon jóindulatúak vagytok a pasikhoz!

én apa nélkül nőttem fel,biztos ezért sincs hályog a szememen,de nem hiába vergődnek ilyenkor...

sajnos.holott a nő ugye sokkal többet vár el ilyenkor,érthető módon!!!!!!

igaz a mondás:a nő magának szül.

nagyon sajnálom a kismamákat,akik itt írják,hogy elhagyták őket!milyen emberek ezek?emberek egyáltalán?

fúj!

és hánynál a pasi akarta a babót.undorító!!

biztos a felelősség sem tetszik neki,de lehet van más is.

figyelj oda!

sok boldogságot a picihez!!!!

2009. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én azért irok ide, mert vannak normális férfiak is, szerintem keress közülük egyet magadnak, higyj benne! Én is 12 évig stresszeltem egy olyan kapcsolatban, ahol mindent megtettem az akkori páromnak, és azt hittem, hogy ez igy a normális, közben pedig 10 kilóval kevesebb voltam a stressztől, mint amennyi kellett volna, hogy legyek. Aztán változott a helyzet. Mostani férjem egész terhességem alatt a tenyerén hordozott, nem hagyott semmilyen házimunkát csinálni, pakolt, főzött, takaritott!!! Ha kiakadtam vagy érzékenyebb voltam, megvigasztalt!! Most szülés után is ugyanez, ha pityergek a hormonok miatt, rögtön tudja, miért teszem, megvigasztal, annyira kedves mindig!! És annyira örül a babának, pedig csak másfél éve vagyunk házasok, 3 éve vagyunk együtt... Nagyon szar lehet, hogy pont ebben a nehéz időszakban jönnek elő jobban a problémáid, de szerintem még egyedül is kevésbé stresszes az élet, mint egy rossz kapcsolatban...
2009. jún. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!