Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bár nem vagyok rá büszke...

Bár nem vagyok rá büszke dohányos anyuka vagyok! Most már sikerült lecsökkentenek max 2 szálra! Amit szeretnék elhagyni persze! Ha esetleg nem menne akkor van esély még arra hogy egészséges lesz a baba?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 11:36
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy struccpolitikát folytatsz és máris mentegetőzöl ("ha esetleg nem menne"). Nem annyira értelek.Ha nem mozog a babád,és meg is vagy ijedve,akkor hogy a fenébe nem tudod letenni a cigit.Hát nem ő az első?Egész életedben ostorozhatod magad majd magad,ha valami baja lesz,vagy betegesebb,stb.Vagy akkor is hárítani fogsz? Nem akarsz felelősséget vállalni,aminek pedig épp itt lenne az ideje.
2012. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
Egy korábbi válaszoló vagyok, 33 hetes kismama. Napi 1 dobozzal szívtam régen, már 6 éve, hogy leszoktam. Elhatároztam és minden segítség nélkül, egyik napról a másikra letettem. Azóta sem szívtam el egyetlen szálat sem. A pocakomban sem volt baba, csak le akartam tenni. Semmi más csak akarat kérdése, ha nem akarod, semmi nem fog visszatartani. Én végig csináltam, pedig szerintem még elvonásos tüneteim is voltak: remegés, éjszakai izzadás, stb. Egyetlen dekát sem híztam akkor, akarat és önkontroll. Azóta nekem senki nem mondhatja dolgokra, hogy lehetetlen. Csak akarni kell. Ja, és a férjem dohányzik a mai napig, kint az udvaron, így szoktam le.
2012. máj. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ugye vannak vélemények és vannak ellenvélemények, van pl ilyen vélemény is: [link]


Két dolog látszik biztosnak: az egyik, hogy az erős dohányzás ártalmas a terhességre és a magzatra... (noná, jó kis ganglionblokkoló a nikotin). A másik, hogy olyan korrekt tudományos statisztikát viszont még nem láttam, ami a napi 5-nél kevesebb cigarettát szívó kismama és a nemdohányos kismama terhessége között mutatott volna ki szignifikáns különbséget reprodukálható módon.


Az egy másik kérdés, hogy a mérsékelten dohányzó kismama, ha beüt a krach, természetesen önmagát fogja vádolni, és nem onnan fog kiindulni, hogy "nem volt lényegesen nagyobb rá az esély, mint ha nem dohányoztam volna".

2012. máj. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
23%
Nem vagyok büszke rá de dohányoztam terhesen és nem 2 szálat.A babám teljesen egészséges.Mindig úgy képzeltem akkor fogok leszokni ha terhes leszek mégsem ment.Ezzel nem azt akarom mondani hogy ez így jó de úgy gondolom 2 szál ciginél egy városi séta csúcsidőben több kárt okozhat.A neten keress rá sok cikk foglalkozik ezzel én is sokat elolvastam.A kórházban majd meglátod hány anyuka szívja a kertben a cigit nagy hassal.
2012. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó és dohányzó kismama társaik!

Pont ez az, hogy mennyi kismama szívja a kórház kertjében...

Én simán megvonnám az anyasági támogatás egy részét, és mindenből maximum a minimumot adnám egy olyan anyának, aki képes ezt megtenni a születendő gyermekével. Talán nem véletlenül van tele a patológiai osztály a dohányzó kismamákkal! Le lehet pontozni! Ha viszont valaki bizonyíthatóan leteszi a terhessége alatt, azt ösztönözni kellene, tuti csökkennének a kórházi költségek és később a gyerekek sem szorulnának gyakoribb ellátásra! Radikális, de felfordul a gyomrom az akaratgyenge, a publikációkat megmagyarázó felelőtlen kismamáktól.

33 hetes kismama

2012. máj. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
23%

Persze, nyugodtan lehet a gyereket még vállalni szándékozókkal szemben újabb és újabb elvárásokat megfogalmazni meg szankciókkal fenyegetni őket kedves Előző, csak hát akkor nem kell azon csodálkozni, hogy még kevesebben fognak gyereket vállalni...

Egyébként általánosságban meg azt gondolom (és itt nem csak a dohányzás, hanem minden más témában is) hogy a szabadság/biztonság tengelyen minden döntés esetéén van egy optimum, amikor mindkét dologna a szabadságnak is és a biztonságnak is relatív legnagyobb a foka. A maximális biztonságra törekvés a szabadság mellőzésével az ma roppant népszerű álláspont sokak szemében, csak hát tapasztalat szerint hosszabb távon inkább káros...

Én, pasiként, asszem sokkal nyugodtabb lennék egy olyan nő mellett, aki mondjuk úgy reagálja le a terhessége tényét, hogy ha mondjuk addig egy doboz cigit szívott naponta, akkor utána 1-2 szálat fog, mint aki "másnaptól egy darabot se"... tudniillik az elsőn is látnám, hogy foglalkoztatja a dolog, racionális döntéseket hoz meg a gyerek érdekében, de nem kezdenék el attól parázni, hogy a terhességével egy "magna mater" lesz... amely viselkedésről bőségesen vannak borzalmas tapasztalataim életem első 20 évéből... na mert az ősanya-attitűd, a "nekem a gyerek az első, mindent a gyerekért" az esetek többségében később át szokott csapni az "ÉÉÉÉN feláldoztam ÉRTED az életem" című elvárás-halmaz-pokolba előbb a párjával, majd a gyerekkel szemben...

2012. máj. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Egy kicsit eltúlzod a válaszod a véleményemmel kapcsolatban. Sajnálom, hogy ilyen volt életed első 20 éve, nem vagyok az az ősanya típus, amiről te beszélsz, 33 múltam, most jön az első babánk. Az pedig, hogy egészségesen próbálok élni és a gyerekemnek is megpróbálom alapjaiban megadni ennek a lehetőségét, még nem jelenti azt az általad leírtakat. A véleményem továbbra is fenntartom. Aki felelősen vállal gyereket azt ez nem befolyásolná a döntésben.

És bocs, de egyértelműen látszik a válaszodból, hogy férfi vagy, kissé hímsovinisztára sikerült :)

33 hetes kismama

2012. máj. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Kedves Előző, te akartad akár szankciókkal is másokra kényszeríteni a saját véleményedet és elveidet, én meg csak elmondtam a saját véleményem és saját elveim, de eszem ágában sincs bárkit is büntetni, mert leszokott a dohányzásról:)))

Namost:

Sovinizmus alatt általában a hazafiság fanatikus megnyilvánulását értik, a haza vagy nemzet elvakult imádatát, kritika nélküli csodálatát tükröző, annak felsőbbrendűségét hirdető nézeteket. A szó tágabb értelemben bármi másra irányuló fanatikus, ellentmondást nem tűrő rajongást is kifejezhet, például nyelvi sovinizmus, nemi sovinizmus stb - írja a Wiki..

2012. máj. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 Bence_ ***** válasza:

Komolyan ezen mi a frász karikát lehet vitatkozni?

Dohányzás árt? ÁRT!

Akkor?

Akkor most kicsit, vagy nagyon ártunk a gyereknek.

Ha azt írném, hogy fogj egy tűt és néha találomra döfd bele a gyerekbe. Mindenki picsogna, hogy ez milyen "barbár" Pedig ott is lenne olyan gyerek akinek éppen a fenekébe döfnék bele és ezért, akkor ott nem lenne semmilyen testi baja.

Igenis szankcionálnám a dohányos mamákat. Mert más életével játszik.

2012. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

De legalábbis veszélyezteti!

Legalább valaki egyetért velem :)

A 4 pecsét megléte az anyaságihoz egy vicc. A pecsét a lényeg, de az hogy tett-e valamit az anya a magzatért, a kutyát nem érdekli. Megjelent a terhesgondozáson = pecsét.

Egy pasival pláne nem fogok vitatkozni ezen. A vita részemről lezárva.

33 hetes kismama

2012. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!