Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kis mamák vagy anyukák a...

Mizuzizu92 kérdése:

Kis mamák vagy anyukák a párom nővére azt mondta hogy mikor megszületett a lánya akkor nem kelt fel éjjelente hanem esténként híg tejbe grízt adott neki, és végig aludta a lánya az éjszakát! Hát nem tudom mit mondjak erre, ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 16:27
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Nem szóltam le senkit ! egyébként nem tudhatod hogy milyen életem volt nyilván az új szülött öcsém nél én keltem fel éjjelente mikor felsírt és adtam neki tápszert míg ha az anyám bulizgatott ! nyilván te sem írhatsz ilyet ha nem ismered az életemet ! persze nem tiszteletlenlengésből írtam de ez az én véleményem az meg a tied !
2012. máj. 14. 17:32
 12/28 anonim ***** válasza:
88%

8-as válaszoló vagyok.

Azt írod, hogy a bébiételben sem vagy biztos. És te saját magad készített dolgokat fogsz adni a gyerekednek. A 10-es válaszolónak abban a részben teljesen igaza van, hogy eldöntesz bizonyos dolgokat, hogy hogyan fogsz csinálni, aztán eljön a helyzet és majd meglátod, hogy bizonyos dolgokban teljesen az ellenkezőjét fogod tenni.

Bébiételt nem azért adtam a fiamnak, mert az itthon készített nem lett volna jobb, persze, hogy jobb lett volna, de ha bármit és bárhogy csináltam nem volt hajlandó megenni, a bébiételt meg igen, akkor olyankor mi van? Nem kellett volna semmit adnom neki?

És ezt elég sokáig, majd 1 éves koráig csinálta, hogy itthon készített kajákat nem volt hajlandó megenni. És ezzel hidd el, még nagyon sok gyerek így van.

Ja, és orvosok, védőnők is javasolják a bébiételeket. Válogatott zöldségeket, gyümölcsöket tartalmaz, kizárnak belőle egy csomó olyan dolgot, amit ki kell.

Ha szerencséd van és meg tudod a saját kertedben termelni a zöldségeket és gyümölcsöket és tudod, hogy milyen anyagokat tartalmaz, akkor örülj, de ha boltban, netán hipermarketben kapod meg, akkor lehet a bébiétellel még mindig jobban jársz.

2012. máj. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
nyilván igazad van de az anyám sosem volt otthon mióta haza jöttek, a kórházból tudom nem olyan mint ha a sajátom lenne, de ha én érzek magamban ennyi erőt hogy megtegyem ez meg az én döntésem !
2012. máj. 14. 17:34
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont nagyon nem szeretem mikor várandós első babások osztják az észt, hogy bezzeg ők majd a gyerekkel így meg úgy. Majd a 60. végigüvöltött éjszaka után mondd kisimultan hogy én felkelek 2-3 óránként repesve és örömmel. Amíg nem tudod miről beszélsz, nem kell ilyen nagy mellénnyel lenni. Nagyon igaza a mondás miszerint "eddig elveim voltak, most gyerekeim vannak". Nulla tapasztalattal, ne szóld le az aki már megkínlódta a magáét."

Nem értem, hogy most mi a probléma. A kérdező nem osztotta az észt, nem szólt be senkinek. Még csak nem is írt olyat sem, hogy ő majd vidáman, gond nélkül felkel 2 óránként, csak annyit, hogy ő fel fog kelni. Valószínűleg tudja, hogy nehéz lesz, de meg fogja tenni, a gyerekéért. Nem értem, hogy min akadtál ki ennyire...


A kérdésre válaszolva: elég érdekes nő lehet. A tejbegríz biztosan nem jó a pici babának. Oké, nem fog felkelni éjjel, szépen fog hízni a baba, de a tejbegrízben nagyon kevés a tápanyag, és egy pici babának nincs is szüksége másra anyatejen /tápszeren/ kívül. Ráadásull még tejalapú cucc is, amit még később kell bevezetni...

2012. máj. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló hát igen de a bébikajás dolgot nem személyre szólóan írtam , hát nyilván ha ne eszik meg , valamit kell ennie a babádnak , ha az enyém se eszi meg adok neki ,

csak azért írtam hogy nem vagyok abban sem biztos , mert nem tudom hogy miből van vagy miből sincs és azt sem tudtam hogy ajánlják azért írtam hogy nem vagyok benne biztos de így már igen :)

2012. máj. 14. 17:41
 16/28 A kérdező kommentje:

hát igen nem lesz könnyű , biztos de ha az ember jó és törődik a gyerekével megteszi amúgy is nagyon keveset alszom

amiért kapom a letolás a védőnőtől !

én elfogadom mindenki véleményét !

De azt nem hogy leszólják az első babás kismamákat ilyen módon azt már nem !

2012. máj. 14. 17:45
 17/28 anonim ***** válasza:
Nekem annak idejen a daralt kekszet ajanlottak :)
2012. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
tényleg ? ilyenről nem hallottam ! :D
2012. máj. 14. 17:54
 19/28 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy lifáncás csaj? :) Még nem hallottam soha ezt a kifejezést!

Úgy megkívántam most a tejbegrízt, hogy nagyon! Kár, hogy ebben az országban, ahol élek nem ismerik a grízt.... :( Majd szeptemberben, mikor Mo.n leszünk telezabálom magam tejbegrízzel! Akkor tuti lehet adni a picinek, ha még a pocakban van! :)

Amúgy meg igaza van annak, aki azt mondja, hogy még nem tudjuk, mi vár ránk, és ne "hencegjünk", hogy majd mi felkelünk 2 óránként. De nekünk is igazunk van, amiért képesnek tartjuk magunkat erre és az fontosabb, hogy a babáért inkább ne aludjunk rendesen, mint az, hogy mi jól aludjunk és olyat adjunk a csöppségnek, amit még nem szabad. Másrészről, ott van a párunk is, aki majd jól besegít nekünk, ha már tápszerzhet a kölök. (egyébként én meg a tápszerben nem bízom, főleg azokban, amiket itt lehet kapni. Az itteni nőknek ugyan is az a nyilvánvaló, hogy nem szoptatnak, hanem tápszerezik a kicsit és ettől olyan nagy lesz a fejük, hogy Mo.n elmennének vízfejünek. De itt ez a természetes. Egyébként csináltak itt olyan tápszert, amibe belehaltak a kicsik. Szóval inkább a tejbegríz...)

2012. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
51%

Milyen a lifáncás ?


Én felkeltem ha nem is szoptatni, mert az nem ment, de 2 óránként fejni az első három hónapban, míg láttam, hogy tuti lesz már elég tejcim. Őrült kimerítő volt. A kicsim két hónapostól csak anyatejjel jóllakott végig aludta az éjszakát.

Én hallottam már, hogy üvegből itatják a tejcit és tesznek bele pici grízt. Ezt nem vastagon kell elképzelni ám.

Az is lehet, hogy pár kanálnyit próbált belemaszatolni ekkoránál már az is jelenthet, hogy tovább alszik.


Valami baja lett a kicsinek ?


És igenis megérheti, ha az anya már ki van merülve, hogy hátha beválik, és tovább alszik a kicsi. Egy idő után a kényelmi szempontok is ha előtérbe kerülnek, és nem veszélyes a kicsire, akkor miért ne.

Én mániákus voltam az anyatejcivel, de sose kérdőjeleznék meg senkit, aki hamar átáll a szilárdabb hamira, vagy a férjére hagyja az éjjeli etetést, vagy bármi.

Nem vagyunk egyformák, és nem is kell.

Nem kell kritizálni akkor se, ha már az ember túl van rajta, és úgy gondolja jobban csinálja, mint más. Csak örüljön neki, és hízlalja az önérzetét. Ennyi.

2012. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!