Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit fog kérdezni az orvos...

Mit fog kérdezni az orvos hogyha el megyek a nőgyógyászhoz mert terhes vagyok? És mit fog csinálni? Le kell vetkőznöm? Stb? Első terhességem.21/L

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Elmész. MEgkérdezni mikor volt az utolsó menzeszed, abból nagyjából kiszámolja hány hetes lehetsz.

Ő elküld Ultrahangra, valószínűleg a kórházba, ha neki nincs. Ott tutira megállapítják a terhességet.

De egyébként igen, le kell vetkőznöd, sőt meg is vizsgál :D benyúl, és megnyomkodja a hasad, szerintem még rákszűréses kentet is vesz.

2012. máj. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
és utána ad róla papírt hogy terhes vagy amivel védőnőhőz kell menned,és ő ad beutalot a többi vizsgálatra.
2012. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezi az utolsó menstruáció első napját, megnyomkodja a hasad, s megnéz ultrahanggal,ha van neki. Ha lát valamit, attól függ mjit (felritkulás,petezsák, petezsák+szikhólyag, petezsák+embrió) annak függvényében mondja, hogy gyere vissza 1-2 hét múlva, vagy ha már 6-7 hetes körül vagy, és lát szivdobogást, akkor kijelenti a terhességet, megkérdezi,hogy megtartanád e, s ha igen, elküld vér és vizelet vizsgálatra, ad beutalót belgyógyászatra és EKG-ra és fogászatra. Ha még csak petezsák, vagy petezsák+szikhólyagot lát, akkor valószinüleg 1-2 hét mmúlvára visszarendel újabb Ultrahangra. Nagyjából ennyi, remélem segitettem.
2012. máj. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tőlem azt kérdezte először, mikor elmondtam, hogy pozitívat teszteltem, hogy "megtartja?". Annyira rosszul esett ez a kérdés. Terveztük a babát, még szép, hogy megtartom. Aztán az UH-on is ez volt az első kérdése a nőnek. Teljesen kiakadtam rajta, egész nap bőgtem aznap.

Azóta boldog 25 hetes kismama vagyok

2012. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is megkérdezték. Nekik kötelességük, mert ha azt mondod hogy nem, akkor nem küldd el egyből UH-ra, hanem elküld elöször a tanácsadásra hátha le tudnak beszélni az abortuszról. Hát ezért kérdezte.
2012. máj. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyanazt fogja csinálni szinte, mint sima nőgyógyászati vizsgálat (benyúl, méhszájat vizsgál, kitapogatja a méhedet, esetleg rákszűrés, ha aktuális) alkalmával, bár kicsit úgy hangzik a kérdés, mintha még nem lettél volna. Megkérdezi mikor volt az utolsó mensid, felírja a gyógyszereket (vas, folsav) és elmondja, mikor hova menj: védőnő, vizsgálatok stb a következő találkozásig. Legalábbis magándokinál így van.

33 hetes kismama

2012. máj. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Tudom, hogy kötelessége megkérdezni, csak nagyon rosszul esett. Bár ha nem szeretném megtartani, akkor úgyis mondtam volna, nem várom meg a kérdést. De tudom, ez a dolga.
2012. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Behívnak, kérdezik mi a panasz, te mondod,terhességet mutatott a teszt, ő elküld az öltözőbe, hogy vetkőzz le, mikor felfekszel a székbe, benyúl és kitapogatja, amit fentebb is írtak már. Ezután elküld, hogy öltözz fel, és vissza hozzá a papírért.

Ha szégyenlős vagy, menj tunikába, a nők 90%-a abba megy nőgyógyászati vizsgálatra. Ne aggódj, csakis szakmai szemmel néz majd.

2012. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!