Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az utrogestant a 12. hétig...

Az utrogestant a 12. hétig kell szedni vagy előbb abba lehet hagyni?

Figyelt kérdés

A doki rám bízta a döntést. Jó, mi?!....

10. hetes kismama vagyok.

"megelőzés" céljából írta ki a 7. héten.

Borzasztóan rosszul vagyok tőle, pedig már lecsökkentettem 2x1-re a napi adagot.

Lassan elhagyhatom szerintetek vagy mitévő legyek?


2012. máj. 17. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én dokim azt mondta hogy nem szabad a 12. hét előtt abbahagyni és akkor is csak fokozatosan.Én nem hagynám abba a helyedben.
2012. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát most már ne hagyd el a 12. hétig, akkor se rögtön, hanem fokozatosan. Vagy használd hüvelytablettaként.
2012. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De már ezt a levelet sem akarta kiírni.

Akkor szedem még egy hétig a 2x1-et, utána 1 hétig 1x1-et.

De miért mondta,hogy akár abba is hagyhatom?

mindezt 9+2 héten?

2012. máj. 17. 11:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Már a megelőzés is érdekes, ha nem volt korábban vetélésed vagy valami vérezgetés, görcsölgetés nem indokolja. de dokija válogatja.

Én hüvelykapszulát kaptam, attól nem voltam rosszul. Mivel este 1 db-ot használtam, így csak a 12.héten kezdtem 2 naponta és 8 nap alatt hagytam el. Azért kell a 12. hétig szedni, mert a progeszteron termelését akkorra veszi át a méhlepény a sárgatesttől és ilyenkor szokott ingadozás lenni a hormontermelésnél, és ha nincs elegendő progeszteron nincs ami fenntartsa a terhességet. Ezért kell a kiegészítés.

33 hetes kismama

2012. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 eszo ***** válasza:

én az 5.héttel szedem..hüvelygolyóként. de nekem csak napi 1-et mondtak..annyit is szedek és a 12. hétig fogom is, de én veszélyeztetett terhes vagyok..


szerintem lecsökkentheted napi 1-re te is.

2012. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én napi 3x1-gyel kezdtem 11 hetesen, mert akkor kezdtem barnázni, majd a szedése mellett is vérezgettem, így lett belőle 3x2. Nekem azt mondta a dokim, hogy a 16. hét előtt semmiképpen se hagyjam abba, mert akkorra veszi át a méhlepény a szerepét. Így a 16. héttől kezdtük csökkenteni és a 20. hétre hagytam abba teljesen. 32hkm
2012. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hát én ezt találtam:


"A progeszteron másik elnevezése a sárgatest-hormon, ami arra utal, hogy a petefészekben a megrepedt tüsző helyén kialakuló sárgatest állítja elő (a menstruációs ciklus második felében). A mellékvesekéreg szintén termeli a hormont, a terhesség 6-8. hetétől pedig a méhlepény veszi át a progeszteron előállítását. A hormont a zsírszövet sejtjei is képesek tárolni."


[link]

2012. máj. 17. 16:26
 8/9 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Ez így van, ahogy leírták az általad talált helyen. Viszont ha valami oknál fogva nem termeli a tested a megfelelő mennyiséget, akkor külsőleg kell pótolni (pl. Utrogestannal). Változó, hogy melyik doki mit javasol az abbahagyásra vonatkozóan, de a 12. hetet meg szokták várni (mert az első trimeszter végét tekintik egyfajta vízválasztónak a baba életképessége szempontjából), de van aki a 16. hétig tartó szedésre esküszik (mert akkorra fejlődik ki teljesen a méhlepény és teljesen átveszi a baba táplálásának és a hormontermelésnek a folyamatát). Általában a fokozatos abbahagyást javasolják a dokik, de ez sem kőbe vésett, van olyan is, aki egyik napról a másikra hagyatja abba. Szerintem ez igazából dokifüggő. Én nagyon féltem az abbahagyáskor, hogy nehogy baj legyen, de minden rendben volt. Nálatok is így lesz! A doki nem rizikózna, ha kockázatosnak látná az abbahagyást!
2012. máj. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 90niki válasza:

Én most vagyok 9.hetes!ma voltam uh-án a doki azt mondta nem kell többet szednem az utrogestent veszélyeztetett terhes vok:/ most mi tévő legyek?nagyon aggódom,h bármi baj történhet és 4hét múlva kell csak visszamennem,de ha gond van mehetek azonnal azt mondt:(

Lehet baj szerintetek?

2013. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!