Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik a 12. hétig szedték az...

Akik a 12. hétig szedték az Utrogestant és abbahagyták, utána már nem volt semmi gond? Hogyan és mikor hagytátok abba?

Figyelt kérdés
Én most vagyok 12 hetes, eddig napi 5 szemet szedtem és elkezdtem csökkenteni. Az orvosom szeretné, ha még tovább szedném a 16. hétig, vagy esetleg még tovább, mert már volt 2 vetélésem. De az UH-n azt mondták, hogy a lepény már szépen ki van fejlődve, felesleges tovább szednem, és ezt mondta a védőnő is. Ráadásul nagyon rosszul vagyok az Utro.-tól. Most mit csináljak? A 13. hétre abba szeretném hagyni.
2010. aug. 30. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Onnantól, hogy működik a lepény elvileg már nem kell az Utro. Fontos, hogy nem egyből kell abbahagyni, hanem fokozatosan. Nekem mindkét terhességnél a 12-13. héten kellett elkezdeni csökkenteni és pár nap alatt leállni róla. Ha tovább szeded már nem tesz jót a májnak sem , úgy tudom és ráadásul már felesleges is. Én amúgy hüvelygolyóként használtam, nem szájon át szedtem, úgy hatásosabb állítólag. Nálam a terhesség a továbbiakban problémamentes volt mindkétszer.


30 hetes km

2010. aug. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 10. hétig kellett szednem, semmi gond nem volt utána. Vagyis a 16. héten elkezdtem vérezni, de szerencsére minden rendben volt.

Valóban ha a lepény rendben van, elvileg nincs szükség az utro-ra. Fokozatosan csökkentsd az adagod, és ami a legfontosabb: Ne idegeskedj!

Boldog babavárást!

3 hetes kislány anyukája

2010. aug. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is 2 vetélés után használtam a hüvelygolyót, napi 2*2-t a 12. hétig. Utánna még 2 napig 1*1-et és még 2 napig napi 1-et. Így 4 nap alatt álltam le róla. A 12. héttől már felesleges szedni, mivel a méhlepény ilyenkor már termel elég progeszteront.
2010. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan Duphastont szedtem, és a legtöbben a 12. héten abbahagyják, de állítólag a 14. hét biztosabb, mert akkorra teljesen átveszi a méhlepény a hormontemelő szerepet. Én 14. hétig szedtem, majd elkezdtem csökkenteni, és 15. és 16. hét között hagytam abba.
2010. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét terhességemmel szednem kellett. Mindkétszer a 12. hétig. Azt mondta a doki, hogy utána már nincs értelme. Én is fokozatosan hagytam el a tablettát, kb 4 nap alatt. A terhességeimmel a továbbiakban nem volt semmi gondom.
2010. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 5 hetesen mentem be az ügyeletre éjjel, vérzéssel, akkor még tesztből tudtuk a párommal, hogy baba lesz.

A kórházból hazamenet írták fel az utrogestamot. Első baba. 12 hétig 3x2-t szedtem, aztán lecsökkentette az orvos a napi 2x1-re, s hüvelykúp helyett szájon át szedhetőre, de mellékhatásai voltak, így vissza írták a hűvelykúpot, amit 2x1-ben szedtem, majd 1x1 volt a következő lépés, amit úgy volt, h hétvégéig 2x1 maradt, aztán hétvégétől 4 napig lett volna az egyszer egy. Vérzéssel ismét kórház, ahol visszanővelték az adagomat 2x1-re, majd ismét 1x1 négy napig, s 15 hetesen fejeztem be. Az orvosom tanácsára szedtem így, bár az aznapi ügyletes, aki 13 hetesen nézett meg, azt mondta, ezt a gyógyszert csak olyanoknak írják fel, akiknek már volt egy vetélésük, s 12 hét után már nem használ, s vérzés esetén ne szedjem, amin az orvosom kibukott, mert szerinte az igaz, h 12 hétig ajánlott, de ha közben van vérzés nem sokat segít, de meg lehet kockáztatni egy db-ig, kivéve akkor ha az első 12 hétben nem volt vérzésem. Ja, s vérzés mellett is szólt, hogy nyugodtan szedjem, mert akkor hatásos.

19 hetes km.

2010. szept. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!