Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 napja volt utoljára menstru...

35 napja volt utoljára menstruációm. Ha terhes vagyok, hány hetes vagyok?

Figyelt kérdés
2007. aug. 13. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
HA ELMENNÉL ORVOSHOZ megmondaná,hogy mitől nincs menstuációd. És azt is megmondaná hány hetes terhes vagy.
2007. aug. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy hány napos a ciklusod. Valószínűleg 6 hetes, ha terhes vagy!!! Csinálj egy tesztet!
2007. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! én nem értem ha vki nem biztos vmiben akkor miért nem el az orvoshoz vagy vesz egy tesztet??
2007. aug. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

De nagyon sok okos ember van, aki csak addig lát, hogy menjél orvoshoz, mert csak az orvos tud elszámolni 35-ig.


Hát figyelj! Az utolsó menstruáció első napja mindig a kiindulópont a terhesség számításánál. Nem számít a ciklus hossza, az sem, hogy kb. 1 hete késik a menses, az sem, hogy kb. 3 hete történt a megtermékenyítés. Ha 35 napja nem jött meg, akkor éppen 5 hetes terhesnek számítasz. Már ha tényleg az az oka a késésnek. Ezt nagyon egyszerűen megtudhatod egy házi teszt elvégzéséből. Amennyiben az eredmény pozitív, úgy kezdjél el szedni 400 mg folsavat naponta. Az első 12 hétben ez nagyon fontos, tehát innentől kezdve még 7 hétig. Ha mégsem vagy terhes és úgy szeded, akkor sem lesz belőle gondod, mivel a folsav vízben oldódó vitamin, csak annyi szívódik fel, amennyi szükséges, a többi kiürül a szervezetből. Ha elég választékosan eszel, akkor vitamintablettára nincs szükség, azért ártani az sem árt.

Elmehetsz ugyan most is orvoshoz ha szeretnél, de az sem fog ettől többet mondani. Szerintem ha nincs betegségre utaló jel, akkor felesleges most orvoshoz szaladgálni. Egy vérvétel persze nem fog ártani és a 12-13 hét körül készül az első érdemleges ultrahang. Előtte érdemben nem sok minden történik. Most megmondják, hogy 4 vagy 6 mm-es a pici, ennek igazán nincs jelentősége. Meg annak sincs, hogy a nőgyógyász minden alkalommal megvizsgáljon, hogy a kiscica nem-e vitte el a méhedet az utolsó találkozás óta.

Én azt mondom, a természet tudja a dolgát, ha az ember nem avatkozik bele túlságosan. Jó az orvostudomány, de bízzunk már egy picit a Jóistenben és magunkban is.

2007. aug. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!