Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet elkerülni, hogy...

Hogyan lehet elkerülni, hogy a fiatal terhesség ne szakadjon meg, ne történjen korai vetélés azoknál a nőknél akik Bromokriptin-es kezelést kapnak magas prolaktin- szint miatt és peteérésük sincs, Clostilbegyt- kúra alkalmazásával csak?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata Bromokriptin- Clostilbegyt párosítással létrehozott terhességgel kapcsolatban?

2012. máj. 18. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a bromokriptint ugy tudom a terhesseg 12. heteig javallott szedni, amennyiben a terhesseg letrejott, mivel elvileg magzatkarosito hatasa nincsen, sot inkabb segit megtartani azt. szoval szerintem emiatt ne aggodj, drukkolok hogy hamar osszejojjon :)
2012. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Ez kérdés kiírója én voltam, velem történt meg, csak szeretném elkerülni a következő babánál a tragédiát :(

2012. máj. 18. 22:11
 3/10 anonim ***** válasza:
nagyon sajnalom a babadat. a dokid tudta hogy bromot szedsz? mondjuk biztos, o irta fel.gondolom. a magas prolaktin szemet dolog mert meg ha sikerul is mellette a teherbeeses, sajnos pont az a gond, ha nincs kezelve, korai veteleshez vezethet, mert sargatest elegtelenseget okoz. miota szeded? terhesseg alatt nem szedted? a dokinak fel kellett volna ra hivnia a figyelmeded. legkozelebb ha sikerul, mindenkepp mond meg neki, hogy tovabb akarod szedni. remelem mihamarabb ujra babas leszel, illetve ezt kivanom mindkettonknek :)
2012. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
sajnálom.de én először is dokit váltanék.hidd el sokszor megtettem már.elmennék egy endokrinológushoz is kivizsgálásra.mert lehet más bajis a prolaktin mellett.a bromoctint meg szedni kell a terhesség 12. hetéig mindenképp.van ismerősöm akinek ezzel jött össze a babó is ill meg is maradt:)hogy mit mondanak mikor esel újra teherbe az csak egy dolog.én pl missed után 1 mensessel próbálkozhattam de eltelt 1 év mire újra megfogant a pici.ez sajna megmondhatatlan,h mikor esel teherbe.ja de én úgy tudom,h ismerős csak bromoctint szedte,clostlt nem kapott
2012. máj. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KicsiSzív 2 ***** válasza:
Szia!Sajnálom ami veled történt:(Én egy 12 hetes terhességet vesztettem el!(akkor nem szedtem bromot)Én Bromocriptint szedek,sikerült teherbeesnem,igaz lombikkal,még most is szedem.Kb 1-2 hét múlva kell elhagynom.A Bromot akkor is kell szedni ha sikerült teherbeesni!Clostit is használtam még régen.Sok sikert kívánok!
2012. máj. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mire kaptad a Bromot? Utrogestant használsz?
2012. máj. 21. 21:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam.

Nekem prolactin és progeszteron probléma egyszerre volt (egyik magas, másik alascsony volt).

Nekem a bromocriptint csak a teherbe esésig (pozitív tesztig) kellett szedni, utána nem, viszont a lombik beültetés után azonnal elkezdtem az utrogestant, egészen 12 hetes korig kellett.

2012. máj. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KicsiSzív 2 ***** válasza:
Magas volt a prolactinom arra szedtem a Bromot.Igen Utrogestant használok.
2012. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem szinte dettó ugyanez volt még 4 éve, csak akkor egy 10 hetes babát veszítettem el, műszeres befejezés is kellett.:( Utána derült ki, hogy magas volt a prolaktin-szintem, ami valószínűleg gátolta a megfelelő sárgatesthormon termelődését, ezért ment el a babuci. Fél évvel később próbálkoztunk újra, bromo, és clostylbegyt segítségével. A 4. kúra után fogantam meg, és rögtön kaptam utrogestant is. Hogy ezek segítettek-e, nem tudom, de ma már van egy 2 éves egészséges, roppant eleven, gyönyörű kisfiam!:) Sőt, azóta újra terhes vagyok, Ő spontán jött össze, nem kellett gyógyszeres kúra, de azért a biztonság kedvéért a 12. hétig szednem kellett utrogestant. Utána a méhlepény veszi át a szerepet a hormonok megfelelő működéséért.

Szóval van remény, a legjobbakat kívánom!!!

23 hetes (újra fiús:) kismami

2012. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok Neked én sem adom fel és köszönöm a segítséget :)
2012. jún. 6. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!