Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy Magyarországon is bevezetik a terhesség megszakító tablettát?

Figyelt kérdés

[link]

Nem tudom ez, vagy az abortusz rosszabb, ha erkölcsi szempontból nézem...


2012. máj. 20. 21:27
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy a jelenleginél nagyobb jelentőséget kellene teremteni a fogamzásgátlóknak és minél szélesebb körben kellene hozzáférhetővé tenni.

DE: még ha felelőtlen is volt egy nő vagy egy pár, akkor is legyen lehetősége dönteni, hogy megtartja-e vagy sem. A lelkiismereti dolgokkal úgyis neki kell elszámolnia, nem másnak, nem kell mások fájdalmát, bűnét felvenni, mindenkinek van, amivel foglalkozhat.

Mindenesetre a nő szempontjából "humánusabb" eljárás. Azt azért nem értem, hogy az esemény utáni tabletta miatt a nagy abortuszellenzők nem ágálnak, pedig a petesejt addigra megtermékenyül, csak nem tud beágyazódni...

34 hetes kismama

2012. máj. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, én is amellett vagyok, hogy előre kell gondolkodni, ne legyen szükség ilyen beavatkozásra. Sajnálom azokat, akik hiába tesznek meg mindent, hogy babájuk legyen, nekünk sem jött össze egyhamar.

De nem kellene mindenkire ráhúzni a lepedőt, hogy vakok, stb... Inkább ne szülessen meg egy nem kívánt gyerek, kicsit a pszichológiai hátterével is kellene foglalkozni, mert nem minden "anya" gondolja meg magát, és válik belőle igazi anya.

34 hetes kismama

2012. máj. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Szerintem az abortusz rosszabb. Ebben az országban, ahol én élek, nagyon nagyon nagyon sokan mennek abortuszra, mert fogalmuk sincs arról, hogyan kell rendesen védekezni, az óvszerek rossz minőségűek, az antibébitabletták tele vannak hormonokkal, igy nem merik beszedni őket, a spirált csak szült nőnek teszik fel, pesszárium pedig nem létezik. Mi marad? A megszakitásos közösülés, ami ugye hát eléggé nem biztonságos. Egy ismerősömet elkisértem egyszer abortuszra, mert a pasija ugyan nagyon akarta azt a kölköt, de abba nem gondolt bele, hogy négy embert (a nőnek van egy fia egy másik apától) nem fog tudni eltartani annyi pénzből amennyit keres, úgyhogy a nőci szépen elment kapartatni. 15 percig tartott a dolog, utána 3 hétig vérzett... A pasija azt hitte, hogy egyben a méhét is kikaparták, annyira durva volt a vérzése. Ha itt van olyan tabi, amit most Mo.n bevezettek, akkor sokkal de sokkal könnyebb lenne ez az egész. De akkor nem kéne annyi műtős orvos, nem keresnének annyi pénzt vele, és tanulhatnának más szakmát. Szerintem az undoritóbb, hogy ezért nem vezetnek be egy gyógyszert...
2012. máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ettől több vagy kevesebb lesz az abortusz. Aki el akarja vetetni, el fogja vagy így, vagy úgy.


Azt én is támogatnám, hogy olcsóbb legyen a fogamzásgátlás.


OFF: sosem értettem, miért kell azzal példálózni hogy "másnak nehezen jön össze". Ha valaki abortuszt szeretne, de mégis megtartja akkor másnak is könnyebben össze fog jönni? Nem hiszem....

2012. máj. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

erkölcsi szempontból egyik sem jobb a másiknál, de! akik ennyire lehurrogják azokat, akik már átestek ilyenen, vagy akik át fognak valaha... azok tisztában vannak azzal, hogy abortuszt nem csak olyan esetben kérhet valaki, ha egyszerűen csak nincs kedve még szülőnek lenni, hanem más, indokolt esetekben is? a missed ab-okról nem is beszélve.. miért kéne szenvednie egy nőnek, ha lehet egyszerűbb és kíméletesebb lehetőséget is választani? igaza van az utolsónak... más éveket vár rá, vannak, akiknek nehezen jön össze, de nekik nem attól lesz könnyebb, ha a másiknak sz@r. nekem is megszakad a szívem, hogy egy kis életet így el lehet venni, de SOSEM tudhatjuk, hogy az illető miért kényszerült abba a helyzetbe. én személy szerint ezt a módszert inkább pártolom, mint a műtétet, mert nekem is volt szintén missed ab., tudom mivel jár. és jó lett volna, ha így meg tudták volna oldani, mert így is elég lelki megrázkódtatás volt, nem még a műtéti oldala a dolognak és az azt megelőző várakozás... abortusz lesz így is, úgy is. és legyek leszólva, de inkább ez legyen, mint teljes abortusz tilalom. hiszen melyik rosszabb? ha valaki elveteti, mert esetleg a semmibe szülné és tudja, hogy nem tudná felnevelni, vagy tudja, hogy beteg lenne, vagy az, aki kihordja, megszüli aztán undorító módon bent hagyja egy üres mosógépben az udvaron?

mindegy is, lényeg a lényeg, ez már kellett ide is, mivel más országokban régebb óta elérhető ez a kíméletes módszer.

2012. máj. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
24%

nem tudom hányadik vagyok, de én írtam a példát, hogy amíg más sír azért a kicsiért, akit elvesztett, addig azok, akik kapartatnak váltig állítják, hogy az egy sejtcsomó.

javarészt csak az abortuszt ellenzők vannak tisztában azzal, hogy amikor kivégzik a babát, akkor az épp melyik fejlődési szakaszban van. ugyanezt nem lehet elmondani azokról, akik elvetetik az életképes babát. mert itt erről van szó.

nem azokról, akiknél muszáj megcsinálni, vagy menet közben derül ki, hogy beteg.

csak valamiért ezt nem fogja fel senki.


amit médea írt, az borzasztó. de talán itt jön fel az, hogy nemcsak gyereket nem kell vállalni bizonytalanba, hanem akkor a szexnek is gátat kéne szabni és máris nem lenne annyi abortusz. manapság boldog boldogtalan a szexbe menekül, aztán meg nyitja a topicokat, hogy jaj istenem terhes vagyok, mit tegyek?

2012. máj. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
55%
Nem ilyet kéne kitalálni mivel lehet megölni a magzatot,ha nem tegyék elérhető árakra az óvszereket amit egy diák is megtud venni,vagy olyan fogamzásgátlókat amik nem nagy hormonokkal jár és szintén nem 5-6 ezer és persze a friss felvilágosítás már jó korán és folyamatosan az iskolákban. És persze további lehetőségek.. Ellene kéne tenni de előre nem pedig utólag közbeavatkozni!!!
2012. máj. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kedves "sejtcsomós", de azt hiszem, te nem fogod fel, hogy miről is van szó. Szíved joga eldönteni és kiállni amellett, hogy abortusz ellenes vagy. Nem ezzel van a baj, de próbáld már megérteni elsősorban és egy kicsit előrelátva, hogy sok esetben milyen sorsa lenne egy nem akart gyereknek, sajnos jó lenne jövő időben beszélni, de milyen sorsa van egy ilyen gyereknek. El kell fogadni, hogy a mai társadalomban előfordul, hogy valaki jó egzisztencia mellet terhes lesz, de még nem akar babát. Miért ne dönthetne erről a pár? Mint írtam, a fogamzásgátló módszereket kellene elérhetővé tenni mindenki számára, de egy nem mechanikus beavatkozás bizonyára kevesebb szövődménnyel és lelki traumával jár, mindazoknak akik egyszerűen nem vállalják, és azoknak is, akiknek egészségügyi okokból nincs más választásuk.

34 hetes kismama

2012. máj. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
46%

34 hetes kismamának:

senki nem tudja előre megmondani, hogy egy gyereknek milyen lesz az élete. sokkal tovább látok, mint amit feltételezel rólam.

én sem voltam kívánt gyerek, tudnék mesélni. mégis 20 éve élek házasságban, boldog és elégedett vagyok, holnap megszülöm a negyedik gyerekünk, tesói már nagyon várják.

se anyám, se apám. senkim sincs tulajdonképpen, csak a családom.

lehet, hogy a gyerekkorom lehetett volna boldogabb, de az csak pár év volt, húsz éve viszont rendben van minden. érted?

vagyunk sokan nem kívánt gyerekek, de én mégis örülök, hogy élek. senkinek nincs joga ezt elvenni tőlem.

2012. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Látom szép számmal érkeztek válaszok! :)

Nos, kíméletes vagy nem kíméletes módszer...Én ellene vagyok! Mert tulajdonképpen beveszi az adott nő a tablettát és tulajdonképpen tűri, hogy elhaljon a magzat a testében, aki nem mellékesen a saját gyermeke ugyebár. Erre képesnek lenni ... Az biztos, hogy nem kevés erő kell hozzá!

Nem akarok én ítéletet mondani azok felett akik abortuszra mennek vagy akik rákényszerülnek erre a döntésre, hiszen ahogy valaki előttem már írta, sosem tudhatjuk a körülményeket ill. azt, hogy nem kerülünk -e mi is oda egyszer? Az, hogy mit lehet megoldani és mit nem, azt igazából sokmindenki megtudná határozni, ha kicsit jobban akarná mint ahogyan akarja. Én csak a saját példámat tudom felhozni. 19 évesen estem teherbe, első éves főiskolai hallgatóként. Természetesen totálisan kétségbeestem. A párom és én is diákmunkákat vállaltunk akkoriban a suli mellett. Döntenem kellett. Döntöttem, megtartottam. Nem voltam képes arra, hogy elvetessem. És igen, lehet, hogy ezt nevezik semmibe szülésnek, de! Folytattam a főiskolát, ösztöndíjat is kapok mert úgy tanulok, hogy legyen! Emellett jogosult vagyok szociális támogatásra, plusz itt a GYES, családi pótlék. Ezek mellett 4 órában most már diákmunkát is vállalok, igyekszek mindent önerőből megadni a kislányomnak. A párom dolgozott egy ideig, de sajnos volt egy műtétje, ami után félrekezelték emiatt majdnem 1 évig nem tudott munkát vállalni, utána egy ideig volt munkája, most nincs. Jelenleg a Párom nagymamájánál lakunk, a rezsiben a vizet, a telefonszámlákat nekem kell kifizetnem, a többiben (gáz, villany) a Párom nagymamája segít, egyszerűen nem fogad el tőlem több pénzt. Természetesen ami közös, tehát a kaja, az egyéb szolgáltatások azokat felezzük! Magamat illetően mindenről lemondtam, minden pénzemet ami megmarad az alapvető dolgok kifizetése és megvétele után, a kislányomra költöm! Nehéz ... Nagyon nehéz! De én a szívem mélyén érzem, hogy megérte, amikor ránézek! Tudom, hogy még nem tudunk elindulni az életbe, de gondolkodunk a külföldi munkában is, ha a kislányom betölti a 3. életévét. Én nem a szüleim nyakára szültem, pedig ott is maradhattam volna, de ők sem állnak jól anyagilag, nem akartam a nyakukon maradni. Ide sem magunktól jöttünk, a Párom nagymamája hívott ide bennünket, mert egyedül él. Bár nem élünk külön és még rászorulunk valamennyi segítségre én erősen küzdök, hogy a lehető legkevesebb segítséget vegyem igénybe. Nekem megéri ez a sok áldozat ezért a kis Csöppségért!

2012. máj. 21. 14:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!