Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy Magyarországon is bevezetik a terhesség megszakító tablettát?

Figyelt kérdés

[link]

Nem tudom ez, vagy az abortusz rosszabb, ha erkölcsi szempontból nézem...


2012. máj. 20. 21:27
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Mások vagyunk mindannyian. Én nem vállaltam volna. Önző vagyok, lehet, de amit szerettem volna elérni a baba előtt, azt javarészt elértem és megteremtettük azokat a feltételeket, hogy nyugodtan, nem egyik napról a másikra élve, majd lesz valahogy alapon vállaljuk a babát. Nekünk fontos volt, hogy tervezett baba legyen, bár nem állt fent korábban a lehetősége annak, hogy véletlen gyerek legyen. Szerintem nincs ebben kivetni való, mi így vagyunk boldogok.

Még 1x leírom, a fogamzásgátlást kellene erőltetni, széles körben elérhetővé tenni, de igenis szükséges a mai társadalomban az abortusz "kíméletesebb" lehetősége, minél korábbi terhesség esetén.

34 hetes kismama

2012. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Hát akkor nézze meg ezt MINDENKI!!

[link]


és gondolkodjon el mindenki arról, hogy ez akár vele is megtörténhet (hetett volna), egy kicsit próbáljon már felnőtt módra, felelősségteljesen gondolkodni, mikor éppen ott van, abban a bizonyos helyzetben!!! Könyörgöm!!!

(6-os voltam!)

2012. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Most mondták a hírekben,hogy mégsem engedélyezik.
2012. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

21-es válaszoló. Egy kis saját példa. Szüleim orvosok, előttem kétszer is volt terhes anyukám, mindkétszer fiúval, mindkettő meghalt születés után, mert koraszülöttek voltak. Én is koraszülött vagyok, de én erősebb voltam, mint ők, úgyhogy most itt vagyok és gépelek. De! Anyukám olyan szinten a munkába menekül, meg régen a karrierépítgetésbe, hogy az már fáj (most mondja nekem, hogy amikor ő terhes volt, a 8. hónapig dolgozott, utalván arra, hogy én csak itthonról dolgozom. Nem akarom figyelmeztetni, hogy nézze meg, hogy mi lett a vége, mert nem vagyok szívtelen). Szóval az ő esetében pont a megfelelő egzisztencia teremtésbe halt bele két gyerek is. Amikor én megérkeztem, akkor már nagyjából megvolt a kis királyság, de az hétszentség, hogy nem láttam anyámat csak reggel 5 percre, meg este, amikor fürödni kellett meg lefeküdni. Még mesét se volt hajlandó mondani, mert ő neki még dolgoznia kell. Most nem azért, de ha nem az én anyám lenne, akkor megmondtam volna neki, hogy szerintem ő ne vállaljon gyereket, mert a munkája fontosabb, és csak azért, hogy legyen, aki továbbviszti majd a nevüket, azért nem érdemes gyereket vállalni. De nyilván, mivel az én szüleim, ezért örülök, hogy bevállaltak, de én erre nem lennék képes, amire ő.

Arról, amit korábban írtam, az a "vicces" hogy kb tabu a szexről beszélgetni itt. Ha egy velem egykorúval (26) elkezdenék beszélgetni mondjuk a csókról, akkor iszonyú pirulás, szához kézemelés, csodálkozó tekintet lenne rá a válasz. Mindenféle eufemizmussal próbálnának közelíteni a dologhoz és tényleg, sok mindenről fogalmuk sincs. Főleg a lányok ilyenek, akik nem tudnak a szexről, csak amikor már ott vannak, aztán naná hogy kb elsőre teherbe esnek. Szóval igaz az is, hogy a felvilágosítást kéne eröltetni, és a fogamhzásgátló módszereket elérhetővé tenni, de ha egyszerűen a kormány elfordítja erről a fejét, akkor nincs mit tenni. Rajtunk áll, vagy bukik, hogy a gyerekünk hogyan fogja megélni ezt a dolgot. Őszintén szólva azoknak a szülőknek is az orrára koppintanék, amelyik nem magyarázza el rendesen a gyerekének, hogy mi az a szex, mit lehet és mit nem, és amit nem, az ellen hogyan lehet védekezni. Mert az iskolai felvilágosító óra, hát az egy vicc! ÉN annak idején teljesen magamtól mentem utána a dolognak, és ezerrel védekeztem, mert rengeteg osztálytársam esett teherbe 17-18-19 évesen, és hadd ne mondjam, hogy nem könnyű a sorsuk.

Szóval azért egy kis szülői figyelem sem ártana. Sőt, én effektíve megvenném a gyerekemnek a fogamzásgátlót, ha már elég idős hozzá, a fiamnak meg az óvszert, hogy nehogy ludas legyen valamiben.

2012. máj. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Olvasd már el még 1x amit írtam, kedves utolsó: mindenhol kihangsúlyoztam, hogy a megelőzésre kellene fordítani nagyobb hangsúlyt és nem egy traumával járó beavatkozásra.

Sajnálom, vannak nehéz sorsok és lesznek is. Én elmondhatom magamról, hogy a szüleim mindenben támogattak és elértem amit szerettem volna. Azért mert ez másnak esetleg még nem sikerült gyermekvállalás előtt, nekem kellene rosszul éreznem magam? Nem és soha nem is fogom, mint írtam, tökéletesen boldogok vagyunk emberileg, szakmailag és örülök, hogy ilyen példát mutathatok a születendő gyermekemnek. Kicsit eltértem a témától, de személyeskedő lett a hozzászólásod, a kérdést azért tették fel, hogy a különböző vélemények megjelenjenek. Azt, hogy a többséggel nem egyezik, vállalom. De nem fogom magamat szarul érezni a meg nem született gyermekekért, mert mindenki vállalja a döntésének körülményeit és annak terheit. De legyen döntése!

34 hetes kismama

2012. máj. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy személyeskedtem volna...
2012. máj. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ha én leírom, hogy elértem javarészt a baba megszületése előtt, amit akartam, erre Te azzal válaszolsz, hogy ugyan minden megvolt a szüleidnél, de Anyukád nem foglalkozott veled, és legszívesebben megmondtad volna, hogy így nem kellett volna gyereket vállalnia, az nem személyeskedés?
2012. máj. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem neked mondom... De ne haragudj, ha feldühítettelek vele. Csak példát mondtam, hogy van ilyen is. Egyébként ha meg van időd a gyerekedre, akkor meg miért veszed magadra az ilyet?
2012. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Bocs, de úgy kezdted, hogy 21-es válaszoló....

Még nincs gyerekem, most várom az első babánkat. Nem szeretem azokat az általánosításokat, amikor valaki megpróbálja rossz anyának beállítani azokat a nőket, akik a gyerekvállalásig a karrierjüket választják, mintha ez döntené el, hogy a nő milyen anya lesz és abból a gyerekből 20 év múlva milyen felnőtt válik.

Nem magamra veszem, hanem próbálom a másik oldal elveit is felsorakoztatni.

Ha bevezetésre kerül, akkor is csak kórházi, ellenőrzött körülmények között alkalmazzák, tehát olyanok veszik igénybe, akik a művi abortuszt sem vetnék el.

2012. máj. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Kedves 21-29-es! Az a baj, hogy nem értetted meg, hogy amikor kicsi voltam, akkor anyukám még mindig a karrierjével volt elfoglalva. De örülök, hogy te elérted, amit el akartál érni, és ezután csak a babádra fogsz koncentrálni, és miután megszületik ő fontosabb lesz, mint a munkád. Legyek én az elrettentő példa, akinek nem volt ott az anyukája, amikor szüksége lett volna rá. Nem anyu mosta le a térdem, amikor elestem, és nem ő olvasott esti mesét, sőt még csak nem is ő főzte az ebédet. Remélem te nem ilyen anyuka leszel és a picidnek kicsit boldogabb gyerekkora lesz, mint amilyen nekem volt, bár annyira nem panaszkodom. Csak jó lett volna, ha anyuval szorosabb a kapcsolatunk, mint amilyen... :)

Szurkolok, hogy minél hamarabb belevághass a nagy kalandba!

2012. máj. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!