Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, hogy egy babát...

Létezik olyan, hogy egy babát az ÖSSZES UH-n 2 héttel nagyobbnak mérnek, mint amennyi idős?

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. Előfordulhat, hogy 2 héttel hamarabb volt peteérés, és akkor fogant.
2012. máj. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!

természetsen lehet!


nekem a legelejénél az orvos október 21-ére mondta hogy jön a picur, azóta augusztus közepét mondd mindenki vagyis ennyivel nagyobbnak mérték! de ezzel nincs semmi baj, csak annyi hogy jó lenne tudni hogy mikor készüljek!

2012. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha mar az elejetol nagyobb, akkor korabban is fogant, ha csak kesobb kezdenek nagyobbnak lenni a meretek, akkor valoszinuleg az atlagostol nagyobb es/vagy hosszabb baba lesz, de nem feltetlenul kell korabbra varni.

De az elso esetben altalaban modositjak a terhessegi kort is.

2012. máj. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, az elejétől nagyobb, igaz az első UH papírforma szerint a betöltött 11. héten volt.

Az együttlétünk alapján is ez stimmelne, csak hogy ma vagyok a 41. betöltött héten, a baba meg nem akar kijönni.

A következő együttlétünk abban a hónapban két héttel később volt. Ezért kérdezem, hogy létezik-e, hogy végig nagyobb a baba mérete? Vagy csak egyszerűen még jól érzi magét...

2012. máj. 21. 10:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha annyinak méri az akkor már 2 héttel több is.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Létezik, a miénket is nagyobbnak mérték az elejétől, de ő meg is született a 38. héten.
2012. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, zűrös, mindenki máshogy érti. Még egyszer nekifutok:

Abban a ciklusban, amikor fogant a baba, össz kétszer tudtunk együtt lenni, a ciklus 7. és 23. napján, mert én közben orvosi kezelés alatt álltam.

Én meg voltam győződve arról, hogy a későbbiből eshettem teherbe, és mivel az orvosom a 8-10 hét között szereti az első vizitet, ezért én abban a hiszemben, hogy betöltött 9. héten megyek hozzá, elmentem. Megmérte, és azt mondta, hogy a méret és mozgás és minden alapján, már a 12. héten vagyok, tehát betöltött 11.

Nagyon csodálkoztam, mert életemben a a ciklus 13. napja előtt sosem volt peteérésem, már amióta figyelem (közel 7 éve...)

De gondoltam sebaj, szerelem gyerek, épp egy hónappal később akartunk élesbe akciózni, ezért nem is foglalkoztunk különösebben vele, meg gondoltam, úgy sincs még pé a 7. nap körül, a 23-on meg gondoltam már túl vagyunk rajta, mert hogy 30 naposak kb. a ciklusaim.


A probléma az, hogy a menstruáció szerinti számítás, amit a dokim is alapul vett egy darabig, az ugye pont a kettő között található fél úton, aszerint ma lennék 40 hetes, de ez ugye kizárt, tudván hogy aktus nélkül baba sincs...


Egész terhesség alatt az összes UH vizsgálaton a méret és a fejlettség tökéletesen megfelelt a korai peteérésből jövő babának, így mindenki elfogadta ezt, az orvosom módosította a dátumot ennek megfelelően egy héttel korábbra, mivel mondtam neki is, hogy mikor voltunk együtt.

Eszerint május 14-e a dátumom.


Csakhogy ma be kell feküdnöm túlhordás miatt, és semmi konkrét jele eddig a szülésnek, házi praktikákon túl vagyunk...


Ja, és 3. baba, az előzőek a 38-on kijöttek.

Ezért tépelődöm most, hogy akkor lehet hogy tévedés volt az egész, és a későbbi együttlétből lenne a baba, csak nagyobbak a méretei??

Félek az indítástól, ami csütörtökön lesz esedékes, ha addig mindent rendben találnak.


A szülésznőm biztatott, hogy próbáljam meg átértékeltetni a dokival még egyszer a dátumot, mert szerinte ha ez a baba akkor fogant volna, akkor már megszületett volna...

Csakhogy én nem merem vállalni a felelősséget, mert mi van, ha közben a babával történik valami életveszélyes, én meg itthon csücsülök, mert még "van" egy hetem...


Viszont az indítástól és az egész kórházasditól meg rosszul vagyok, pláne hogy így egy hétig nem láthatom a gyerekeimet...

2012. máj. 21. 10:31
 8/8 krisztivan ***** válasza:
Létezik!Nálam a 12.heti UH-n közel 2 héttel volt nagyobb a fiam.Aztán már 3 héttel volt nagyobb.Sose változtattunk a kiírt időponton mert tökéletesen 28-29 napos ciklusaim voltak.A fiamat 40+10 napra inditották mert még mindig jól érezte magát bent.Nem volt "felázva"még a bőre sem.Viszont nagyon nagy lett.(4430gr,61cm).Én is azt hittem,hogy elöbb jön,dehát ember tervez gyerek végez:-))
2012. máj. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!