Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megnyugtatnátok egy kicsit?!

Megnyugtatnátok egy kicsit?!

Figyelt kérdés

16 hetes kismama vagyok, és sajnos elkaptam egy csúnya tüszős mandulagyulladást, .. a háziorvos AKTÍL DUÓT írt fel, és LAKTÍVOT..

nőgyógyászomnak is megmutattam magam és mondta hogy bevehetem ezeket nyugodtan, 1 hét alatt rendbe jövök.


igen ám de a patikában meg beijesztettek hogy egy 15 hetes babára nagyon veszélyesek ezek a penicillines antibiotikumok, hiszen most fejlődik ki a szervezet stb..


legszívesebben nem venném be, de ha nem veszem be lehet jobban ártok vele, a torkom nagyon fáj,a baba jól van, mert bekukkolt a doki de félek ettől a gyógyszertől.


szerintetek nyugodt szívvel beszedhetem ezeket?!!



2012. máj. 21. 16:45
 1/8 A kérdező kommentje:
szerencsére lázam nincs,
2012. máj. 21. 16:49
 2/8 anonim ***** válasza:
a háziorvos és a nőgyógyász is azt mondta, hogy szedheted. Én nekik hinnék egy gyógyszertári dolgozóval szemben, még az is lehet, hogy gyógyszertári asszisztens szolgált ki Téged, az pedig egy érettségire épülő okj-s képzés, nem orvosi egyetem...
2012. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Osztom a kedves hozzászóló véleményét! A doki jobban tudja!
2012. máj. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A patikusnak kötelessége figyelmeztetni téged a gyógyszer veszélyeire, de ha mind a háziorvos, mind a nőgyógyász azt mondta, hogy szedheted, akkor szedjed. Ha nem szeded, akkor pedig szövődményei lehetnek a betegségednek, ami meg szerintem nagyobb ártalom, mintha beszednéd a gyógyszert. De legalábbis tovább tart a gyógyulásod mindenképpen. Valószínűleg azért kaptál antibiotikumot, mert bakteriális fertőzés okozta a bajt, a baktériumot pedig csak az antibiotikum tudja legyőzni.
2012. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi én is tudom hogy jobb ha beveszem, csak annyira aggódom hogy átmegy a babába ez az erős gyógyszer..
2012. máj. 21. 16:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nyilván,ha azt mondták az orvosok szedheted,akkor szedjed.Én viszont tuti felhívnám a dokimat és megmondanám mit mondott a patikus,az megnyugtatna.Egyébként kezelheted magad természetes úton is,kérdezd meg a házi orvost vagy a nőgyógyászt homeopátiás gyógyszerekről,vagy esetleg vegyítheted a kettőt.
2012. máj. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bensdorp ***** válasza:
Hát ha valóban ezt mondta, akkor nem hiszem, hogy gyógyszerész volt, csak asszisztens, mivel egy orvosi egyetem elvégzése után nem mondhat olyat, hogy a penicillinek ártalmasak a magzatra. Csak makrolidok és béta-laktám antibiotikumok (mint az Actil duobeli penicillin) adhatók várandósoknak.
2012. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a háziorvos ,hogy a 12.hét után indokolt esetben lehet már antibiotikumot szedni.Fogok én is gondolom,mert minden nyárra kijön nekem is a tüszös mandulagyulladás.Vedd be ha az orvosok is mondták,a gyógyszerész nem ért hozzá,csak elolvassa a betegtájékoztatót.Ha meg arra van valami irva,csak azért,ha valakinek beteg gyereke születik,véletlen se tudja a gyógyszergyártó véget beperelni.
2012. máj. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!