Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kislánynak való ruhaméret? Az...

Kislánynak való ruhaméret? Az 56-os és 62-es méretű cuccok már megvannak, ám innentől elakadtam egy "kicsit". Légyszi, kedves tapasztaltabb lányos anyukák írjatok!

Figyelt kérdés
Őszre várom a kislányomat(és mint feljebb írtam,az egészen kis rucik már megvannak).Mivel eddig 2 fiam született,fogalmam sincs,a kislányok vajon milyen ütemben nőnek,és most lenne lehetőségem 68-74-80-as méretű csodaszép ruhácskákhoz jutni(tavaszi,nyári,téli).A fiaim se voltak túl nagyok(születéskor 3340 ill.3090 grammosak,49 ill. 53 centisek),1 évesen hordtak kb.74-es ruhákat.Ebből kiindulva-illetve a genetikus véleményére hagyatkozván-a kislány se lesz hatalmas.A kérdésem lényege az,hogy kb. mikor lesznek jó rá a 68-74-80-as méretű ruhák?Ráadásul az is összezavart kicsit,hogy valamelyik (angol)márkának a 9-12 hós méretű ruhája 80-as-nak fele meg(az nekem baromi nagynak tűnik)...
2012. máj. 19. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk is ezt mondta a doki, h ááh, 3200 g-tól és 53-56 cm től nem lesz nagyobb!

Mi jól be is vásároltunk 56-os ruhácskákat!

Kislányom közben úgy gondolta, h nő még egy picit... 4140 g és 61 cm-vel született végül...

Szóval nem biztos h jó ötlet előre betárazni mindent:)

Utána férjem ment egyedül vásárolni ...

2012. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem ha csak szeptemberre várod, akkor még ne vedd meg neki ezeket!

mindig lehet használtan baromi jó áron, vagy ajándékba is hozzájutni kiscuccokhoz.

nálunk a védőnő az összekötő ember :D

meg azt sem tudod előre, mit fog szeretni :)

2012. máj. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Az 1. válaszolónak:abban szinte én magam is biztos vagyok,hogy nem lesz egy hatalmas baba,mert most is kisebb(arányosan)a koránál(holott a fogantatás időpontja biztos,mivel a párom 3 napig volt csak itthon).Sajnos ajándékba senkitől nem fogunk kapni(fiúk vannak a környezetünkben)ezért ahogy a pénztárcánk engedi megpróbálunk "betárazni".
2012. máj. 19. 17:29
 4/9 anonim ***** válasza:
A kislányom 55 cm-rel és 3420g-mal született. A kicsi ruhák nem sokáig voltak jók rá. A 68-as rucikat kb 3 hós korától hordta asszem. A 74,80-asakat pedig fél éves korától 1 éves koráig, és tovább. Van olyan bodyja, amit 6 hós korába kezdett el hordani (80-as) és még most is majdnem jó rá. 2 éves most :). az angol márkák általában tovább jók, mint ami bele van írva. Pl. a Next-et tovább hordjuk mindig. Most 12-18 hós farmert hord és simán jó rá. van olyan, amiből a 6-9hós is jó rá. :) Röhej.
2012. máj. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló!NAGYON sokat segítettél,ilyen választ vártam!Köszi!
2012. máj. 19. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tudtam segíteni. Ha érdekel még valami kérdezz bátran!
2012. máj. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2 fiú után most van egy pici lányom. A fiúk nagyjából 1 hónapig hordták az 56-ot, 3 hós korukig a 62-t, 6-8 hós korig a 68-ast, aztán 1 éves koruk környékén 74-80.

A kislányom most fél éves, és még 62-est hord, a 68-as ruhákban elveszik. De az a gyanúm, hogy hirtelen fog nőni, és lehet átugorja a 68-as méretet, vagy nagyon rövid ideig lesz csak jó.

De ha átlagos ütemben fejlődik, én 3-6 hós korára tervezném a 68-ast, 9-12 hós korára 74-est, esetleg 80-ast.

2012. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
még annyi, hogy elég nagy babának saccolták a terhesség alatt, azt mondták 4 kg körül lesz. Végül 38 hétre született 3690-el, és most fél évesen mégis picike :)
2012. máj. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Neked is KÖSZI!Ráadásul ugyan az a felállás(2 fiú,1 lány),mint nálunk...nekem ez igazán nagy segítség,mert elképzelésem se volt,vajon másként működnek-e a dolgok.Jó egészséget Nektek!És persze az előtted válaszolóknak is,és ment a zöld kezecske mindenkinek!
2012. máj. 19. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!