Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 180as szénhidrát diétánál...

180as szénhidrát diétánál ennyit KELL enni, vagy max. Ennyi fogyasztható?

Figyelt kérdés
Szóval ha nincs meg a napi 180dkg szénhidrát az is baj, vagy ennyi lehet a maximum? Köszi :)

2012. máj. 21. 19:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%

Ennyi a maximum.

De azért legalább közelítőleg egyél ennyit, mert a babának kell a szénhidrát- de ha nem megy, akkor nem kell erőltetni.

2012. máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%
Ennyi a maximum, de mivel én ezt is nagyon nehezen tudtam megenni rákérdeztem a dietetikusnál, hogy mennyire baj ha kevesebbet eszek. Azt mondta mindenképpen próbáljam megenni, mert ez kell a babának. Szóval, túllépni nem szabad, de ezt a mennyiséget el kell fogyasztani.
2012. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Sókristály ***** válasza:

Ezt a mennyiséget meg kell enni, de nem szabad túllépni. Valamivel lehet kevesebb a bevitel, de 160g-nál tényleg ne menj lentebb. Amúgy nem olyan sok az a 180g szénhidrát, nem hiszem, hogy gondot okoz az elfogyasztása, főleg, hogy 5, vagy 6 felé kell elosztani.

Mivel diétán vagy, gondolom nálad sem mindegy, miket eszel. Ezt úgy értem, hogy nehogy kristálycukorral pótold ki. Inkább banánnal, keksszel, hasonlókkal.

2012. máj. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Akkor kő kemény számolgatást kell tartani :( Köszi a válaszokat!
2012. máj. 21. 20:26
 5/19 anonim ***** válasza:

bizony , bizony :)

én már január óta számolgatok, de bele lehet jönni könnyen, csak az első két hét nehéz :)

feltétlen edd meg az előírt mennyiséget, és ha tudod, tartsd be az időpontokat is!

2012. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Őrülten bújom az ilyen témájú oldalakat, hát egyenlőre nagyon bonyolultnak tűnik. Nem lesz olyan felhőtlen ez a terhesség, mint az első... :( De ha kell, hát kell. Aztán láttam, hogy nem dkg-ról van szó, hanem g-ról :P Táblázatot töltögetek, előkerült a konyhai mérleg, a számológép, és egy füzetke is... Remélem én is hamar belejövök :) A főttkaja kiszámolása tűnik a legnehezebbnek... Pl. egy teljes kiőrlésű liszttel habart pörköltet hogyan tudok számolni?
2012. máj. 21. 21:30
 7/19 Sókristály ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj, könnyen belejössz :-)

Egy idő után fejből fogod tudni, hogy miben mennyi CH van, és ránézésre, hogy mennyi az adagod.

A főtt ételnél 2 lehetőséged van. Főzéskor kiszámolod az egész mennyiség CH tartalmát, aztán elosztod annyifelé, amennyit eszel. Nem túl pontos, hiszen még az sem mindegy, hogy a sűrejéből szedtél-e. Vagy rákérdezel a diabetológusnál, hogy bizonyos készételeknek mennyi a CH tartalma tányéronként. Ez is sacc lesz.

De ez nem baj, mert egy habarás vagy rántás tányérra leosztva szinte semmi. Viszont számold szigorúan a tésztaféléket, pékárút, gyümölcsöt.

Vannak helyek, ahol rendelhető diétás kaja, azokra rá van írva az érték.

Azért ne aggódd túl. Tartsd be az alapszabályokat. Kb 180 g szénhidrát, reggel 10-ig nincs tejtermék és gyümölcs, teljes kiőrlésű gabonák. Így minden rendben lesz.

2012. máj. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon köszönöm a segítséget :) Most eszem az első kiszámolt reggelimet, 30g szénhidrátos. Komolyan nem lehet teljes kiőrlésű kenyeret enni reggelire? Mert 2 nap múlva kész a kovászom, azt terveztem, hogy itthon sütném a teljes kiőrlésű kenyeret, így az lenne a reggelim is... :S
2012. máj. 22. 08:25
 9/19 anonim ***** válasza:

Reggelire pont hogy csak teljes kiörlésű kenyeret vagy zsemlét lehet enni. Nekem így tanította a dietetikus.Esetleg zabkását is készíthetsz, ha már unod a kenyeret! Bele fogsz jönni! Füzet, számológép, én is íg kezdtem két hónappal ezelőtt. Ma már fel sem írok semmit, mert fejből tudom, hogy miből mennyi lehet enni. Az összetett ételek tényleg macerásabbak, ilyenkor mindent le kell mérni, de én csináltam magamnak recept könyvet, hogy ha egyszer elékszítettem valamit, akkor legközelebb már ne kelljen számolgatni a CH-t, "csak" megfőzni.

Eleinte készíts húsokat valamilyen körettel, mert itt csak a köretet kell számolni.

2012. máj. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ezt a mennyiséget meg kell enni, nekem azt mondták, hogy plusz-mínusz 5 g eltérés lehet egy nap. Tehát kevesebbet sem ehetsz. De nagyon hamar bele lehet jönni a diétába :)
2012. máj. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!