Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ártalmas a székrekedé...

Mennyire ártalmas a székrekedés miatti erőlködés a babára?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is pont most kerestem rá a témára, én is kiírhattam volna a kérdést :))

Amit találtam, hogy valaki szerint veszélyes, mert vetélést okozhat, valaki (szülész-nőgyógyász) azt mondja, hogy amelyik baba ennyitől elmegy, az mástól is elmenne. Ez engem megnyugtatott, de várom én is a további válaszokat! Persze jobb megelőzni valahogy a székrekedést, de nem mindig egyszerű..

2012. máj. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen én is csak ennyit találtam.Én próbálok tenni ellene,sajnos eddig nem sok sikerrel.
2012. máj. 24. 09:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem veszélyes, mert elpattanhat egy ér például, ami vérzést okozhat. Nekem is voltak ilyen problémáim, volt hogy barnáztam egy picit az erőlködés után. Aztán vettem Levaolac szirupot, és odafigyelek, hogy mit eszek, és azóta nincs ilyen gond. Ha érzem, hogy nem megy, akkor hagyom. Előbb-utóbb úgy is kijön, aminek ki kell! :)

17 hetes boldog kismami

2012. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A babának nem igazán árt, de nekünk kijöhet tőle az aranyér, ami marha kényelmetlen, és borzasztóan fáj, főleg szülésnél. Szóval, inkább ne erőlködjetek, ahogy előttem is mondta a kedves válaszoló, hagyd, ha nem akarja, majd kijön egyszer! Nekem az elején volt olyan, hogy 4 napig semmi, aztán meg jól megpakoltam a wc-t a végére már egészen híg lett, már bocsi a részletességért. :)

Amúgy valaki egy hasonló jellegű kérdésre azt írta, hogy este megeszik egy almát, reggel meg meleg teával indít, rá húsz percre reggelizik, nap közben sok folyadékot iszik és sok gyümölcsöt eszik, valamint nem hiányzik az étrendjéből a tejtermék sem. Neki bevált. Nekem a sok folyadék vált be csak úgy natúr, de ha megmakacsolja magát, akkor savanyúkáposzta utána tej. Lehet, hogy csikar, de kijön, aminek ki kell! :)

2012. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első válaszoló :) Vannak nagyon jó tippek, kinek mi jött be pl: aszalt szilva, sok-sok folyadék (ami amúgy is kell), teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség, gyümölcs. Az a helyzet, hogy én még az elején vagyok, és most pont nem kívánok semmit :) A folyadékot is van, hogy úgy erőltetem magamba. Persze, ha durvább lesz majd (azért még nem volt vészes székrekedésem, csak nem ment annyira simán - bocsi :)), akkor muszáj lesz bármit is kipróbálni :)

Reméljük, hogy megoldódik a probléme kedves kérdező! :)

2012. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!


Nekem is voltak ilyen gondjaim, be is kellett feküdnöm, mert véreztem. Azóta szedek Duphalacot, azt szedhetik terhesek is és nagyon bevált. Semmi gondom azóta. Előtte persze kipróbáltam elég sok mindent, nem jártam sikerrel semmivel.

2012. jún. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is elég sok bajom van a székrekedéssel, pedig napi 3 liter vizet vagy cukormentes zöldteát megiszok, napi 1-2 joghurt és minden nap a gyümölcs is megvan. Eszem az aszalt szilvát is, de ennek ellenére 3 naponta van csak pár bogyó majd újabb 3-4 nap múlva rendes produkció. Rettentően kellemetlen, a Leavolac szirup hat, de olyan görcsökkel jár a használata, hogy szenvedés az a pár óra még célt ér. Eléggé el vagyok keseredve, bár terhesség előtt sem volt rendesen, de akkor sem volt ennyire durva.
2018. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt vettem eszre hogy amikor a javasolt magneziumot szedtem, nekem ebben is segitett.
2019. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!