Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » CT-vizsgálat (kísérőként! ),...

CT-vizsgálat (kísérőként! ), illetve CT-vizsgálaton átesett személy közelsége ártalmas lehet a magzatra az 1. trimeszterben?

Figyelt kérdés

2012. máj. 24. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Elméletileg igen, lehet. De nekem a barátnőm volt ct-n a kisfiával, amikor terhes volt (még nem tudta) a másodikkal és nem lett semmi baja a babának szerencsére!
2012. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgálatra ne menj be, mert röntgenterhelés érne. A vizsgált személy közelsége nem okoz gondot.
2012. máj. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel a CT röntgen sugárral dolgozik az lehet.Ha mindenképp be kell menned Kérni kell ólomköpenyt és mindenképpen szólni kell,hogy terhes vagy.Valószínű nem engednek be még kísérőként sem.Legalábbis mi így tanultuk,de hely válogatja.Bár nem hiszem,hogy megkockáztatja a kórház,hogy bármi baja legyen a magzatnak.

Ct-vizsgálaton átesett személy közelsége nem okoz semmilyen bajt.Ő már nem sugároz.

Egy röntgen asszisztens és 24hkm :D

2012. máj. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves röntgen asszisztens, nem tudom nálatok hogyan működik, nálunk konkrétan a CT közelébe nem jöhet kísérő. A vizsgált személy közelsége pedig nem árt.


(Orvos)

2012. máj. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves orvos!Nálunk sem,de hallottam már olyanról ahová beengedték ezért írtam...
2012. máj. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De akkor is az ólomüveg mögé, nem? Mármint a géphez semmiképp, nagyon remélem, oda ugyanis senki nem mehet miközben működik...
2012. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja nem persze hogy nem.Mondom még köpenyt is adtak rá az üveg mögött.Csak ő tudta lenyugtatni a gyerkőcöt,muszáj volt,hogy tudja a fia,ott van anyu is.
2012. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! Azt hiszem inkább az a biztos, ha teljesen kimaradok ebből :), nem kísérek.
2012. máj. 24. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!