Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valamilyen megoldás van erre?

Valamilyen megoldás van erre?

Figyelt kérdés
30 hetes kismama vagyok, a párommal meg akarjuk igényleni a családi adókedvezményt visszamenőleg a babánk 3 hónapos koráig, vagyis kb. 13 hetes terhes lehettem. Csakhogy a párom vidéken dolgozik, 80 km-re Pesttől, és a főnöke kéri tőle a nőgyógyásztól való igazolást, hogy már betöltöttem a 3 hónapot terhességileg, de viszont kellenek neki az okmányaim is meg az aláírásom, de nyilván én nem fogok leutazni majdnem 7 hónaposan, veszélyeztetett terhes vagyok ráadásul. De nem akarunk ez miatt lemaradni erről a pénzről amiatt, hogy én nem tudok oda lemenni. Szerintetek mit lehetne tenni ebben az esetben? Ha lefénymáslok az okmányaimat és azt leviszi főnökének, az jó? Illetve, ha párom felhozza Pestre azt a papírt, amit alá kell írnom és utána visszaviszi az aláírásommal a főnökének?
2012. máj. 24. 18:01
 1/6 A kérdező kommentje:
*lefénymásolom
2012. máj. 24. 18:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem hazahozta a párom a kitöltendő papírt és kitöltve elküldtem a munkáltatójának az orvosi igazolással együtt. Nekem elfogadták, még fénymásolat sem kellett, az orvosi papírt pedig miután megnézték vissza küldték ( abból az eredetit küldtem ).


26 hkm

2012. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi csak odaadtuk a munkáltatónak az igazolást...Kellett volna nekem aláírni valamit?Nem szólt a munkáltató,hogy kéne bármi is...Akkor nem értem én ezt már.Azt hittem,ha már egyszer szóltak,hogy vigyük be akkor tudják mit kell csinálni.Most akkor nincs adókedvezményünk?
2012. máj. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is a párom veszi igénybe, de nekem alá kellett írnom a sajátomat, hogy én nem veszem, szerintem ezért kellenél hozzá, de nem kellett bemennem, a párom elhozta. A munkáltatónak nem kellenek ezek a papírok, ha az adóhatóság kéri ellenőrzéskor, nekik kell.

34 hetes kismama

2012. máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell túlbonyolítani. Párod hazaviszi a papírokat, kitöltitek, aláírod, okmányaid lefénymásolod, aztán amikor párod megint megy dolgozni elviszi. Ennyi. Nem kell leutaznod, a lényeg, hogy a megfelelően kitöltött és aláírt papírokat, meg az igazolást megkapja a munkáltató. Egyébként lemaradni nem fogtok róla, mert ha most nem is veszitek igénybe, a jövő évi adóbevalláson keresztül egyösszegben vissza tudjátok igényelni az egészet.
2012. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 26. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!