Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Házassági anyakönyvi kivonat...

Házassági anyakönyvi kivonat tényleg nem lehet egy hónapnál régebbi?

Figyelt kérdés
Előbb olvastam hogy a házassági nem lehet régebbi egy hónapnál, mi tavaly augusztus 26-án házasodtunk, és augusztus 27-re vagyok kiírva, ilyenkor mi a teendő? Előre is köszönöm!
2012. máj. 26. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a kórházat, mert valahol nem is kell újítani, elfogadják a több éveset is, valahol tényleg nem lehet régi!
2012. máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a gyors válaszodat!
2012. máj. 26. 10:39
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy 300 napnál nem lehet régebbi! De minden kórház más... Ahol én szültem, ott a fenti volt érvényben.
2012. máj. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy 300 napnál nem lehet régebbi. El kell menned az önkormányzathoz, és ott állítanak ki ingyenesen egy újat. Baba születésére kell hivatkozni.
2012. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kórház függő: pl sote 2-n ki van írva hogy 300 napnál nem régebbi, de elfogadják az eredetit, nem kell újat kérnünk (mi 13 hónapja esküdtünk)
2012. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én meg úgy tudom, hogy az régen volt. 2010-ben jött a változás. Egy ideig a terhességem alatt nekem is azt mondták, hogy kell egy frisset kérni, aztán megváltoztatták ez a határozatot és nem kellett újat kérnünk. Mi már akkor másfél éve házasok voltunk, tehát az is, több mint 300 nap volt. De a családunkban is született több kisgyerek, volt ahol a szülők majd 10 éve voltak házasok és nekik sem kellett újat kérni.

De azért kérdezz rá az önkormányzatnál, mert sosem lehet tudni.

2012. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem az önkormányzatot akartam írni, hanem a kórházat, csak akkor az önkormányzattól kell kérni az újat.
2012. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, én is úgy tudom 300 napnál nem régebbi.
2012. máj. 26. 11:31
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem pl. egyáltalán nem is kellett a kórházban, azt mondták, hogy ha ugyanabban a városban szülsz, ahol házasodtatok, akkor nem kérik.
2012. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az Anyakönyvvezetőt kérdeztem meg ez ügyben,és azt mondta hogy 300napnál nem lehet régebbi.Nálunk az a helyzet hogy tavaly 07.16-án volt az esküvőnk,és Augusztus közepére várjuk a babát,és azt mondta hogy kb.egy hónap múlva menjek vissza,és akkor csinál egy újat egy frissebb dátummal.De ha csütörtökön megyünk a szülésfelkészítő tanfolyamra,majd megkérdezem a kórházban is,hogy hogyan is kérik.

2012. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!